کاردستی عروسک خرس پاندا

کاردستی عروسک خرس پاندا 

در همه خانه ها معمولا جوراب های قدیمی پیدا می شود. به جای دوریختن این جوراب ها با کمک این آموزش برای خودتان عروسک خرس پاندا بسازید.

 

وسایل لازم :

جوراب مردانه سفید و سیاه

سوزن و نخ

قیچی

شیوه ساخت عروسک خرس پاندا 

گام اول 

شما می توانید برای کشیدن الگوی بدن این عروسک از خلاقیت و ابتکار خود استفاده کنید و به کمک بزرگ تر ها این الگو ها را روی جوراب بکشید تا از فضای موجود جوراب حداکثر استفاده را کرده باشید. برای الگوی دست ها و پاها و گوش های عروسک مانند تصویر الگو ها را روی جوراب مشکی بکشید و بر روی جوراب سفید قسمت تنه و پوزه و سر عروسک را رسم کنید. سپس آن رابا قیچی برش بزنید .

عروسک خرس پاندا 

 

گام دوم 

از قسمت سر عروسک شروع کنید ابتدا با پنبه یا ویسکوز آن را حسابی پرکنید. به خاطر داشته باشید هر قدر از پنبه بیش تری در عروسک استفاده کنید جلوه پایانی زیباتری خواهد داشت . چون از قسمت دم پای جوراب برای سر استفاده کردید فقط قسمت انتهایی آن باز است پس از پر کردن درون سر پاندا  به وسیله سوزن و نخ انتهای آن را بدوزید .

panda. (4)

گام سوم

برای پوزه عروسک الگویی که از قسمت ته پای جوراب بیرون آوردید خودش به صورت محدب است فقط کافیست شما جای آن را در صورت پاندا مشخص کرده و دور تا دور آن را کمی توزده و با نخ سفید بدوزید و مانند تصویر زیر حدودا 2 سانت آن را برای پر کردن باز نگه دارید و از همان نقطه پوزه را با پنبه پر کنید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش ساخت حلزون با خمیر بازی (ویدئو)

panda. (5)

گام چهارم

برای گوش های عروسک الگو را که از جوراب مشکی جدا کنید طرفی که باز است را با نخ مشکی بدوزید سپس آن رابا پنبه پر کنید و در دو طرف صورت روی سر پاندا نصب کنید .

panda. (7)

گام پنجم

برای چشم های پاندا از فوم مشکی و سفید استفاده کنید .دو عدد  بیضی مشکی برای دور چشم  و دو عدد بیضی سفید برای خود چشم بیرون آورید .سپس در دوطرف صورت پاندا ابتدا لایه فوم مشکی و بعد لایه فوم سفید را روی هم گذاشته و محکم با نخ و سوزن به قسمت سر پاندا بدوزید یا می توانید هر دولایه را روی هم گذاشته با یک کوک به هم وصل کنید و پس از آن هر دولایه را روی صورت حیوان بدوزید . به نخ مشکی در همین مرحله دماغ و خط لب حیوان را هم روی پوزه گلدوزی کنید .

عروسک خرس پاندا 

گام ششم

برای بدن عروسک خرس پاندا  قسمت برش خورده بدن از جوراب سفید را جدا کرده و قسمتی که باز است به وسیله سوزن و نخ بدوزید. یک طرف آن را برای پر کردن باز نگه دارید . سپس به وسیله پنبه کاملا پر کنید و همان قسمت را به هم بدوزید . در ادامه بدن را به قسمت گردن پاندا وصل کرده و محکم بدوزید . مراقب باشید دوخت های شما زیاد مشخص نشود تا جلوه عروسک را از بین نبرد .

عروسک خرس پاندا 

گام هفتم

برای دست ها و پا های عروسک خرس پاندا مثل قسمت گوش ها عمل کنید. پس از دوختن یک طرف آن که باز است آن رابا پنبه پر کنید و به دو طرف بدن پاندا بدوزید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش تصویری دکوپاژ روی چوب!

 عروسک خرس پاندا 

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *