عروسک شخصیت نِمو با خمیر

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

خمیر مجسمه سازی (قرمز – سفید – مشکی)

چسب چوب

ابزار شماره 11 گلسازی

شیوه ساخت 

برای تهیه خمیر مجسمه سازی می توانید در ستون کاردستی نشریه جستجو کنید و شیوه تهیه خمیر و رنگ آمیزی آن را که در بخش های گذشته به صورت کامل آموزش داده شده را ببینید تا بتوانید به راحتی شیوه تهیه خمیر مجسمه سازی را بیاموزید. پس از تهیه خمیر؛ ابتدا مقداری از خمیر را به رنگ قرمز آغشته کنید و آن را بین دستتان به شکل یک اشک حالت دهید. سپس مانند تصویر قسمت باله و دم ماهی را با انگشتتان فشار دهید تا حالت بگیرد.

نمو.سایت نوجوان ها (1)

مقداری دُم ماهی را خم کنید که به نمونه طبیعی کاملا شبیه شود. برای تهیه چشم های ماهی ابتدا جای چشم ها را با سُمبه مخصوص مجسمه سازی دو حفره ایجاد کنید. سپس مقداری از خمیر سفید را گرد کنید و با کمی چسب چوب در قسمت حفره ها بچسبانید. دو گلوله از خمیر قرمز روی دایره های سفید قبلی و دو گلوله از خمیر مشکی برای مردُمک چشم ها کار صورت ماهی را پایان می دهد. 

نمو.سایت نوجوان ها (2)

برای قسمت دهان ماهی ابتدا جای دهان را با کاردک مجسمه سازی حفره ای ایجاد کنید. سپس مقداری از خمیر سفید را به شکل زیان روی سطحی صاف کنید و آن را درون حفره دهان با چسب چوب بچسبانید. برای خطوط روی بدن ماهی نیز مقداری خمیر سفید برداشته و روی سطح صافی آن را مالش بدهید تا به شکل یک مار بلند دربیاید. سپس آن را دور بدن ماهی با چسب چوب بچسبانید.  

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جاموبایلی خرسی

نمو.سایت نوجوان ها (3)

تزئینات دیگر بدن ماهی مانند نوار مشکی دور نوار سفید اصلی بدن برای شباهت بیشتر مجسمه شما به شخصیت انیمیشنی نمو است که بنا به سلیقه شما تغییراتی می تواند پیدا کند.

نکته: حتما در کار مجسمه سازی از چسب چوبی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف شود تا کارتان تمیزتر باشد.

نمو.سایت نوجوان ها (4)

نمو.سایت نوجوان ها (5)

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *