,

شاید شما هم این تجربه را داشته باشید که بعد از شروع تمرینات و گذشت چند دقیقه با حالت ضعف، افت فشار خون یا سرگیجه در هنگام ورزش روبرو شده باشید. به طوری که از انجام ادامه تمرینات باز بمانید.

علت ضعف، سرگیجه و یا سیاهی رفتن چشم ها در هنگام ورزش

علت چیست؟

همان طور که یک ماشین قبل از مسابقه نیاز به بنزین دارد، بدن ما نیز برای انجام تمرینات ورزشی نیازمند سوخت و انرژی است و اگر شما سوخت کافی را قبل از تمرینات به بدن خود نرسانید متعاقباً قادر به ادامه ورزش نخواهید بود و بدن شما با علائمی نظیر سرگیجه و ضعف پیام اتمام سوخت را به شما می رساند.

حالت تهوع یا سرگیجه هنگام تمرین

رفع خستگی با ۶ حرکت کششی!

خوردن یک وعده غذایی شامل پروتئین و کربوهیدرات، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه قبل از ورزش، می تواند سوخت مورد نیاز بدن شما را در هنگام انجام تمرینات ورزشی تامین کند.

این درحالی است که شما در سلامت جسمی کامل قرار داشته باشید، زیرا در بعضی موارد شروع یا پایان بیماری هایی نظیر سرما خوردگی یا عفونت و یا حساسیت ها، می توانند دلیلی برای بروز سرگیجه در هنگام ورزش و در زمان انجام تمرینات باشند.

علت ضعف، سرگیجه و یا سیاهی رفتن چشم ها در هنگام ورزش

درمان و پیشگیری

خوشبختانه درمان و رسیدن به سطح بالایی از سلامت تیروئید و تعادل آن با مصرف مواد غذایی طبیعی که نام می بریم امکان پذیراست. وبه این ترتیب می توانید از سرگیجه در هنگام ورزش جلوگیری کنید

۴ روش برای ریکاوری بعد از ورزش

علت لرزش بدن هنگام تمرین چیست؟

این ورزش کل بدنتان را قوی می کند

عنصر مهم اول ید

ید مورد نیاز بدن را باید با مصرف سبزیجات، غذاهای دریایی، غلات، نمک دریایی، سبزیجات دریایی، ماست مخلوط با سبزیجات، شیر طبیعی گاو و تخم مرغ خانگی تامین کرد.

عنصر دوم سلنیوم

با مصرف آجیل (پسته بادام گردو) مصرف زیاد مواد لبنی طبیعی، ماهی سالامون، موادی همچون گوجه، پیاز و سیر مصرف روغن طبیعی آفتاب گردان می توانید این عنصر را به سطح مطلوبی در بدنتان برسانید.

توجه داشته باشید که حدود یک میلیارد انسان در دنیا کمبود سلنیوم دارند.

عنصر سوم تیروسین

تیروسین آمینو اسیدی است که تقریبا تمام سلول های شما دارای این عنصر هستند. این عنصر را با مصرف بادام درختی، موز، ماهی سالامون، انواع تخم پرندگان، انواع گوشت پرندگان، آووکادو و کدو حلوایی می توان دریافت کرد.

تعدادی دیگر از مواد غذایی که بهبود تعادل غده تیروئید و پر بودن ذخایر پتاسیم و الکترولیت های لازم برای بدنتان را تضمین می کند کیوی، هویج، نارنج و کدو است.

بارعایت این نکات می توانید از سرگیجه در هنگام ورزش جلوگیری کنید

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید