علت ضعف، سرگیجه و یا سیاهی رفتن چشم هنگام ورزش

سرگیجه هنگام ورزش اتفاقی است که ممکن است شما هم آن را تجربه کرده باشید. به این شکل که بعد از شروع تمرینات و گذشت چند دقیقه با حالت ضعف، افت فشار خون یا سرگیجه رو به رو شده باشید. به طوری که از انجام ادامه تمرینات باز بمانید.

علت سرگیجه هنگام ورزش چیست؟

همان طور که یک ماشین قبل از مسابقه نیاز به بنزین دارد، بدن ما نیز برای انجام تمرینات ورزشی نیازمند سوخت و انرژی است و اگر شما سوخت کافی را قبل از تمرینات به بدن خود نرسانید متعاقباً قادر به ادامه ورزش نخواهید بود و بدن شما با علائمی نظیر سرگیجه و ضعف پیام اتمام سوخت را به شما می رساند.

خوردن یک وعده غذایی شامل پروتئین و کربوهیدرات، ۶۰ تا ۹۰ دقیقه قبل از ورزش، می تواند سوخت مورد نیاز بدن شما را در هنگام انجام تمرینات ورزشی تامین کند.

این درحالی است که شما در سلامت جسمی کامل قرار داشته باشید، زیرا در بعضی موارد شروع یا پایان بیماری هایی نظیر سرما خوردگی یا عفونت و یا حساسیت ها، می توانند دلیلی برای بروز سرگیجه هنگام ورزش و در زمان انجام تمرینات باشند.

علت سرگیجه هنگام ورزش

درمان و یا پیشگیری از سرگیجه هنگاه ورزش

خوشبختانه درمان و رسیدن به سطح بالایی از سلامت تیروئید و تعادل آن با مصرف مواد غذایی طبیعی که نام می بریم امکان پذیراست. به این ترتیب می توانید از سرگیجه هنگام ورزش جلوگیری کنید.

عنصر مهم اول: ید

ید مورد نیاز بدن را باید با مصرف سبزیجات، غذاهای دریایی، غلات، نمک دریایی، سبزیجات دریایی، ماست مخلوط با سبزیجات، شیر طبیعی گاو و تخم مرغ خانگی تامین کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۵ باور اشتباهی که در زندگی روزمره داریم (ویدئو)

عنصر دوم: سلنیوم

با مصرف آجیل (پسته بادام گردو) مصرف زیاد مواد لبنی طبیعی، ماهی سالامون، موادی همچون گوجه، پیاز و سیر مصرف روغن طبیعی آفتاب گردان می توانید این عنصر را به سطح مطلوبی در بدنتان برسانید.

توجه داشته باشید که حدود یک میلیارد انسان در دنیا کمبود سلنیوم دارند.

عنصر سوم: تیروسین و جلوگیری از سرگیجه هنگام ورزش

تیروسین آمینو اسیدی است که تقریبا تمام سلول های شما دارای این عنصر هستند. این عنصر را با مصرف بادام درختی، موز، ماهی سالامون، انواع تخم پرندگان، انواع گوشت پرندگان، آووکادو و کدو حلوایی می توان دریافت کرد.

تعدادی دیگر از مواد غذایی که بهبود تعادل غده تیروئید و پر بودن ذخایر پتاسیم و الکترولیت های لازم برای بدنتان را تضمین می کند کیوی، هویج، نارنج و کدو است.

با رعایت این نکات می توانید از سرگیجه هنگام ورزش جلوگیری کنید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *