, ,
,

فرار

خیلی‌ ها که تصمیم می‌گیرند از خانه فرار کنند، در ذهنشان یک زندگی مهیج و فریبنده شکل داده‌اند که می‌توانند مثل بزرگترها زندگی کنند. زندگی نوجوانانی که از خانه فرار می‌کنند خیلی سخت است و آخر سر می‌بینند نه جایی برای زندگی دارند و نه غذایی برای خوردن و ممکن است برای پول درآوردن به دزدی، فروش مواد مخدر یا روسپی گری روی بیاورند.

هر ساله نوجوانان زیادی در کل دنیا از خانه فرار می‌کنند که خیلی از آن ها به‌خاطر بیماری، خودکشی، یا حمله و … می‌میرند. نوجوانان ممکن است به دلایل مختلفی فرار از خانه کنند: سوء استفاده والدین از آن ها، مشکلات خانوادگی یا مشکل در مدرسه و یا با دوستان.

بعضی‌ها به‌ خاطر اعتیاد به موادمخدر چه خودشان و چه یکی از اعضای خانواده‌شان از خانه فرار می‌کنند. بعضی دیگر به‌ خاطر رسیدن به آزادی بیش تر و بعضی برای‌ بودن با دوستانشان از خانه فرار می‌کنند.

با دوستتان که در مورد تصمیمش برای فرار از خانه حرف می‌زند، حرف بزنید و ببینید که چه چیز اذیتش می‌کند و برای این که اوضاع را بهتر کنید با هم هم فکری کنید. در کنار این حتماً خیلی زود با یک بزرگ تر که به او اعتماد دارید صحبت کنید و موضوع را با او درمیان بگذارید.

اگر دوست ندارید به والدینتان بگویید، می‌توانید به بزرگترهای دیگری که می‌شناسید، یکی از اقوامتان، مشاور مدرسه، پزشک خانوادگیتان و از این قبیل موضوع را بگویید. یک بزرگ تر قابل‌اعتماد می‌تواند به دوستتان کمک کند تا بفهمد که راه‌حل‌های بهتری هم برای حل مشکلاتش وجود دارد. نکته آخر: اگر دوستتان فرار کرده است یا چند روزی است که او را ندیده‌اید و از او خبر ندارید و فکر می‌کنید دلیلش فرار او از خانه است، فوراً اقدام کنید.

با یک بزرگتر قابل‌اعتماد حرف زده و موقعیت را برای او توضیح دهید. برای گفتن حدستان از این که دوستتان کجا ممکن است رفته باشد اصلاً خجالت نکشید و امیدوار نمانید که ممکن است بعد از چند روز خودش برگردد، باید فوراً وارد عمل شوید. ممکن است زندگی دوستتان به این اقدام شما بستگی داشته باشد؛ هر چه زودتر ماجرا را بگویید، احتمال پیدا شدن دوستتان بیش تر خواهد بود.

منبع: kidspershia

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟