عواملی که سبب ریزش مو می‌شود

ریزش ۵۰ تا ۱۲۰ تار مو در روز طبیعی است

عوامل متعددی مانند تغذیه، تغییرات هورمونی، عوامل ارثی، بیماری‌های متابولیک و مصرف برخی داروها در ریزش موقت مو مؤثرند.

اشعه ایکس و سوختگی عامل ریزش دائمی مو

وی با اشاره به این که عوامل فیزیولوژیکی مانند تب یا زایمان نیز می‌تواند در ریزش مو مؤثر باشد، افزود: البته برخی از بیماری‌ها و عوامل فیزیکی مانند اشعه ایکس، سوختگی‌‌ها و استفاده از مواد شیمیایی سوزان و یا برخی از بیماری‌های التهابی مانند بیماری‌های قارچی و ضد ایمنی نیز ممکن است منجر به ریزش داخلی مو شود.

استاد گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد:‌ استفاده از گیره‌های مو مانند انواع کلیپس و کش مو به طوری که منجر به فشار دائمی به ریشه‌های مو شود، می‌تواند موجب ریزش مو گردد؛ هم چنین برخی عوامل فیزیکی مانند فر زدن یا صاف کردن موها نیز در این زمینه بی‌تأثیر نیست.

صیرفی در پاسخ به این که استفاده از سشوآر چقدر می‌تواند در ریزش مو مؤثر باشد، گفت: استفاده مداوم از سشوآر آن هم با حرارت بسیار داغ در خراب شدن ساقه مو مؤثر است و اگر به همراه برس‌های حالت‌دهنده خشن مصرف شود، به دلیل فشاری که به ریشه موها وارد می‌شود، نیز می‌تواند سبب ریزش مو شود.

شانه دانه درشت برای موهای پرپشت/ شانه چوبی بهترین گزینه

وی در مورد بهترین نوع شانه، گفت: شانه‌هایی که الکتریسته ساکن در مو ایجاد نمی‌کند و آن هایی که زبر و خشن نباشند، بهترین نوع محسوب می‌شوند که شانه‌های چوبی را در این راستا توصیه می‌‌کنیم و افرادی که موی پرپشت دارند دانه درشت استفاده کنند.

استفاده از نرم کننده جلوی خشکی ساقه مو را می‌گیرد

این متخصص پوست و مو در مورد استفاده از نرم‌کننده هنگام استحمام و نقش آن در ریزش مو گفت: برخلاف تصور عوام که نرم‌کننده سبب ریزش مو می‌شود، مصرف این ماده در حمام سبب نرم شدن و براق شدن مو می‌شود به‌ویژه افرادی که به طور مداوم استحمام می‌کنند.

وی افزود: برای افرادی که موهای بلند و پوست خشک دارند، استفاده از نرم‌کننده صدمات ناشی از شامپو که به ساقه مو وارد می‌شود را جبران می‌کند و پس از خشک شدن مو پرپشتی ظاهری در مو ایجاد می‌کند.

sanstonepartners.com

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مدرن ترین شهر دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *