, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

زمانی که از سفری طولانی از آمریکای جنوبی برگشته بود عکاسی از مردم فقیر و مکان های فرسوده او را بسیار رنج داده بود. بنابراین تصمیم گرفت تا برای مدتی آرامش را در گونه ای دیگر از عکاسی بیابد. او حیوانات مزرعه ای را جمع کرد و به عکاسی از آن ها پرداخت. تصاویری که او از این حیوانات بی آزار گرفت بسیار جلب توجه کرد. او گاهی اوقات ساعت ها صبر می کرد تا بتواند از حیوانی در حالتی مناسب عکاسی کند.

عکاسی از حیوانات (1)

عکاسی از حیوانات (4)

عکاسی از حیوانات (9)

عکاسی از حیوانات (11)

عکاسی از حیوانات (13)

 

عکاسی از حیوانات (16)

عکاسی از حیوانات (8)

عکاسی از حیوانات (17)

عکاسی از حیوانات (15)

عکاسی از حیوانات (14)

عکاسی از حیوانات (12)

عکاسی از حیوانات (10)

عکاسی از حیوانات (3)

عکاسی از حیوانات (2)

عکاسی از حیوانات (5)

عکاسی از حیوانات (6)

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

  شاید در همه انواع عکاسی سخت ترین کار عکاسی از حیوانات، حشرات و پرندگان باشد. آنها تقریباً هیچوقت آن کاری را که شما می خواهید انجام نمی دهند. بهترین راه برای عکاسی از حیوانات عکاسی در حیات وحش است. اما در باغ وحش هم می توان عکس های زیبایی گرفت. برای عکاسی در باغ وحش باید به موقعیت دوربین بسیار توجه کنید. چون وجود نرده، حصار و قفس معمولاً مزاحم عکاس است.

عکاسی (3) برای عکاسی از حیوانات باید بسیار صبور باشید. حیوانات یا برای مدت طولانی حرکت نمی کنند تا در موقعیتی که ما می خواهیم از آنها عکس بگیریم و یا آنقدر حرکت می کنند که نمی توانید از آنها یک عکس واضح بگیرید. حتی بعضی از عکاسان حرعکاسی (1)فه ای بر روی رفتار حیوانات مطالعاتی انجام می دهند تا بتوانند حرکت های آنها را پیش بینی کنند. پرندگان معمولاً در یک مسیر مشخص پرواز می کنند بنابراین اگر آنها را در جایی دیدید می توانید بار دیگر در همان حوالی منتظر آنها باشید. برای عکاسی از پرندگان باید از زوم منوئال استفاده کنید چون اگر زوم دوربین بر روی حالت (Auto Focus) باشد احتمالاً به جای پرنده ها از آسمان عکس خواهید گرفت.

 اکثر حیوانات اجازه نمی دهند خیلی به آنها نزدیک شوید. بنابراین برای عکاسی از حیوانات یک لنز بلند با قدرت زوم بالا بسیار اهمیت دارد. یک لنز ۷۵ ـ ۳۵۰ میلیمتر برای این منظور مناسب است البته یک لنز ۵۰۰ میلیمتر عالی است اما قیمت آن بسیار بالاست. و باید همراه با یک سه پایه استفاده شود. و برای کاهش اثر لرزش دست باید سرعت شاتر دوربین شما بیش از عدد ۱ تقسیم برای فاصله کانونی شود. مثلاً اگر فاصله کانونی لنز ۵۰۰ میلیمتر است سرعت شاتر باید بیش از ۱/۵۰۰ ثانیه باشد.

همیشه برای عکاسی از حیوانات از لباسی استفاده کنید که همرنگ محیط باشد و چیزهای براق مانند ساعت را بهتر است در جیب خود قرار دهید یا می توانید از شنل های استتار استفاده کنید.    

 

اما اگر می خواهید در باغ وحش عکاسی کنید تا حد امکان اول وقت به سراغ باغ وحش بروید چون خلوت تر است و افراد کمتری مزاحم عکاسی شما می شوند. دلیل دوم اینکه نور در اوایل صبح در بهترین موقعیت برای عکاسی است. و شدت سایه و درخشش های زاید کمتر در عکس شما بوجود خواهد آمد. و بالاخره آخرین دلیل اینکه حیوانات جنب و جوش بیشتری دارند. البته قبل از غروب آفتاب هم زمان خوبی برای میزان نور است.

عکاسی (2) برای عکاسی از حشرات کافیست بی حرکت باشید سعی کنید از حشرات عکس های درشت و نزدیک بگیرید. جزئیات اندام حشرات می توانند بسیار فریبنده باشند. چشم های درشت، پاها و تن مودار و … اثر خوبی روی عکس شما خواهند گذاشت. در عکاسی از حشرات هم باید توجه داشته باشید که زوم دوربین را خود تنظیم کنید و آنرا در حالت اتومات قرار ندهید چون معمولاً دوربین در این موارد اشتباه می کند.

   

Tags:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. وحید 5 سال قبل

    سلام.تبریک بابت وبلاگ زیبایت.
    عکس از کفش دوزک هم لطفا بگذارید.مرسی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید