, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بهترین راه برای تمرین شناخت صحیح نور در عکاسی، توجه به سایه هاست. سایه ها یکسان نیستند بعضی وقت ها بسیار تند و شدید هستند مثل وقتی که آفتاب به شدت می تابد سایه اشیاء تند با لبه های تیز است ولی بعضی وقت ها سایه ها کم رنگ هستند مثل روز های ابری. اندازه سایه ها نیز در طول روز یکسان نمی مانند. برای تجربه وسیله ای را در دست بگیرید و سایه آن را روی زمین، دیوار، سطوح ناهموار و… آزمایش کنید. برای شروع عکاسی می توانید از سایه خودتان هم شروع کنید. اشیاء مختلفی که نور از میانشان عبور می کند مانند سطحی با سوراخ های ریز نیز می تواند سایه هایی با بافت متفاوت ایجاد کند. شما می توانید عکاسی از سایه ها را در عکس های رنگی و سیاه سفید آزمایش کنید و تفاوت آن ها را با هم حس کنید. برای آن که برای شروع کار ایده بگیرید به مجموعه عکس زیر دقت کنید.

سایه ها (3)

سایه ها (9)

سایه ها (11)

سایه ها (15)

سایه ها (19)

سایه ها (18)

سایه ها (17)

سایه ها (16)

سایه ها (14)

سایه ها (13)

سایه ها (12)

سایه ها (10)

سایه ها (6)

سایه ها (5)

سایه ها (4)

سایه ها (2)

سایه ها (1)

سایه ها (8)

سایه ها (7)

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. حنانه 5 سال قبل

    …چه زیبا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

عکاسی از سایه

مهم ترین عامل برای یک عکس خوب، نور خوب است. بنابراین توجه به خورشید و اطلاع از طلوع و غروب آن در فصل های مختلف برای یک عکاس مهم است اما این بار به جای توجه به سوژه ها می خواهیم به سایه آن ها توجه بیش تری کنیم. سایه ها هم می توانند از اشیاء در برابر آفتاب به وجود آیند و هم می توانند بر اثر پوشانده شدن سوژه در مقابل یک منبع نور مصنوعی ایجاد شده باشند. به هنگام عکاسی از سایه ها باید یادمان باشد که نور فلاش دوربین، سایه ها را از بین می برد؛ پس باید فلاش را خاموش کنیم. مجموعه زیر عکس های زیبایی است که سایه ها را موضوع عکس قرار داده اند.

عکاسی نور و سایه

– عکاسی سایه ها

– عکاسی سایه

 

Shadows.nojavanha (1) Shadows.nojavanha (5) Shadows.nojavanha (7) Shadows.nojavanha (8) Shadows.nojavanha (11) Shadows.nojavanha (14) Shadows.nojavanha (18) Shadows.nojavanha (19) Shadows.nojavanha (17) Shadows.nojavanha (16) Shadows.nojavanha (15) Shadows.nojavanha (13) Shadows.nojavanha (12) Shadows.nojavanha (10) Shadows.nojavanha (9) Shadows.nojavanha (6) Shadows.nojavanha (4) Shadows.nojavanha (3) Shadows.nojavanha (2)  

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید