عکاسی با اشعه ایکس 

t عکاسی با اشعه ایکس 

اشعه ایکس 

در سال ۱۸۹۵ فیزیک دانی آلمانی به نام رونتگن، در حال آزمایش با برق بود. او می خواست دریابد که برق در خلاء چگونه عمل می کند. به همین دلیل او تا جایی که ممکن بود هوای لوله را تخلیه کرد. این کار باعث شد که الکترون ها با سرعت زیادی شروع به حرکت در لوله کنند.

او در حین این آزمایش به وجود نوعی نور پی برد که به آن نام پرتو x داد. اشعه ایکس نوعی پرتو نوری دقیقا مانند نور مرئی است که هر روز می بینیم اما تفاوت آن با نور مرئی در طول موج آن هاست. چشم انسان نمی تواند نوری با طول موج های طولانی تر، مانند پرتوهای ایکس را ببیند.

او به طور اتفاقی در حین آزمایش، دست خود را جلوی لوله آزمایش گرفت و طرحی مبهم از استخوان های خود را دید. این کشف بعدا منجر به ساخت دستگاه های رادیولوژی یا عکسبرداری با اشعه ایکس شد. پرتوهای اشعه ایکس از بافت های غیر فلزی عبور می کنند و تصویر را روی صفحه فیلم ثبت می کنند.

عکاسی با پرتو ایکس 

عکس برداری با پرتو ایکس هرچند یکی از شاخه های عکاسی به شمار می رود، اما شیوه ای است که به کمک آن به بیماران در درمان شکستگی های استخوان کمک می شود. با توجه به خطرناک بودن این اشعه، این کار در اتاق های ایمن و با استفاده از پوشش هایی برای در امان ماندن بقیه اعضای بدن انجام می گیرد.

هرچند بعضی از عکاسان از این شیوه برای عکاسی از اشیا بی جان نیز بهره گرفته اند. مجموعه زیر عکس های اشعه ایکس از حیوانات مختلف است که به وسیله تیم پزشکی باغ وحش اورگان تهیه شده است، هرچند که این تصاویر برای مراقبت از سلامت حیوانات گرفته شده است اما ما را با دنیای شگفت آور داخل بدن آن ها نیزآشنا می کند.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تلفیق فتوشاپ و خلاقیت با حس شوخ طبعی

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *