,

زمانی عکاسی هوایی یکی از پرخرج‌ترین شاخه‌های عکاسی بود. آن زمان این تخصص در انحصار دولت‌ها و یا شرکت‌های هواپیمایی بود. اما اکنون با استفاده از «کواد کوپتر» و دوربین‌های کوچکی که روی آن‌ها سوار می‌شود همه می‌توانند این نوع عکاسی را تجربه کنند.

در این‌جا نگاهی می‌اندازیم به نمونه‌‌تصاویری که مردم به این طریق ثبت کرده‌اند.

بزرگ‌ترین ترافیک در چین

عکاسی هوایی

کشور چین بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. پس تعجبی ندارد اگر با چنین ترافیکی نیز مواجه شود.

در این عکس که به روش عکاسی هوایی گرفته شده می‌بینید که بیش از ۵۰ ردیف اتومبیل در کنار هم قرار گرفته اند و به کندی حرکت می‌کنند. بزرگ‌ترین ترافیک ثبت‌ شده در سال ۲۰۱۰ متعلق به چین و یکی از روزهای تعطیلات ملی آن است.

استادیوم مخروبه

عکاسی هوایی

این استادیوم بزرگ که این چنین مخروبه رها شده است زمانی محل برگزاری بزرگ‌ترین کنسرت‌های موسیقی و بازی‌های فوتبال بوده است. این استادیوم که متعلق به باشگاه ورزشی «دیترویت» است قرار بوده از سال ۲۰۰۹ بازسازی شود اما به حال خود رها شده.

جزیره‌ای رویایی

عکاسی هوایی

شاید به نظر برسد این تصویر بخشی از یک فیلم رویایی است اما چنین نیست. این تصویر هوایی «مونت سن‌ میشل» در نرماندی فرانسه است که جزیره‌ای با یک صومعه‌ی عظیم در میان آن قرار گرفته است. این صومعه سومین جاذبه‌ی گردشگری فرانسه بعد از برج ایفل و کاخ ورسایو است. سالیانه ۳۵۰۰۰۰۰نفر از آن بازدید می‌کنند.

هواپیمایی که سقوط کرد

عکاسی هوایی

تصویری از یک واقعه‌ی هوایی که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ از فرودگاه «ترابزون» که در حاشیه‌ی دریای سیاه قرار دارد منحرف شد و به سمت دریا رفت اما ۱۶۸ نفر مسافر آن نجات یافتند.

غافل‌گیری برای غواصان

عکاسی هوایی

یک عکاس وقتی تصویر هوایی از دریاچه‌ای در کانادا را ثبت می‌کرد با منظره‌ی عجیب هواپیمایی غرق‌شده مواجه شد. البته این هواپیما به طور عمد و برای جذب غواصان در آن‌جا قرار گرفته است. آب این دریاچه بسیار شفاف است و تا عمق ۳۰ متری آن را می‌توان دید.

خرگوش بزرگ مادربزرگ‌ها

عکاسی هوایی

حتماً شما هم یک خرگوش غول‌پیکر را در کنار آن کلبه می‌بینید. این عروسک بزرگ یک پروژه‌ی هنری ۶۰ متری است که در منطقه‌ای در شمال ایتالیا اجرا شده است. بسیاری از مادربزرگ ها در تأمین وسایل مورد نیاز برای ساخت آن کمک کرده‌اند.

دوساعت پیاده‌روی در معدن

عکاسی هوایی

این تصویر هوایی از یک معدن در سیبری گرفته شده است. این معدن از سال ۱۹۴۸ به مدت ۵۰ سال فعال بوده است. معدن ۵۲۵ متر عمق دارد و طول دهانه‌ی آن به ۱۲۰۰ متر می‌رسد. یعنی این که اگر کامیونی می‌توانست این مسیر را بپیماید ۲ ساعت طول می‌کشید تا به ته این حفره‌ی عظیم برسد.

جذابیت آسمان‌خراش‌ های هنگ‌کنگ در عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

تصویر هوایی از هنگ‌کنک که چهارمین شهر پرجمعیت جهان است. تعجبی ندارد که بلندترین آسمان‌خراش‌های جهان هم در این شهر باشد زیرا مسکن کم و به شدت گران است.

صید اشتباهی!

عکاسی هوایی

این تصویر عمق وحشت ماهیگیر را نشان می‌دهد. او به جای ماهی یک کوسه‌ی چکشی را به دام انداخته است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. amir 1 سال قبل

    این عکس ها رو چجوری گرفتن با هواپیما ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید