عینک هایی با قابلیت نمایش زیرنویس به زبان های مختلف

عکس با زیرنویس
به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایرنا از یورو نیوز، در «کاخ پاپ ها» در اوینیون عینک هایی ارائه شد که به مخاطبان اجازه می داد یک نمایش زنده را به شکلی متفاوت و در زبانی دیگر تماشا کنند.

دیزی ژاکوب مدیر این پروژه در تئاتر پاریس می گوید: این عینک ها بر جنبه واقعی و زنده جشنواره می افزاید، اجازه می دهد که یک نمایش تئاتر را در عینکتان با زیرنویسی که تنها برای شما است، نگاه کنید. امکان چند زبانی را فراهم می کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال ما اکنون برای دو نمایش جشنواره که در حیاط بیرونی اجرا می شوند، زیرنویس می گذاریم. یکی از آن ها “شاه لیر” شکسپیر است که توسط الیور پی، کارگردانی و ترجمه شده است و ما برای آن زیرنویس به زبان های فرانسه، انگلیسی و ماندارین گذاشتیم.

وی می افزاید: هر کس می تواند زبان، رنگ، اندازه متن، میزان نور عینک و موقعیت متن را در عینک انتخاب کند. اگر یک بازیگر جمله ای را فراموش یا اشتباه کند ما هم می توانیم از آن جمله در زیرنویس عبور کنیم.

عینک های با قابلیت زیرنویس گذاری توسط تئاتر پاریس با همکاری شرکت اپتینونت و تئاتر آتوس تولید شده است و می توانند در مکان های جز تئاتر و اپرا هم مورد استفاده قرار گیرند. آن ها بویژه برای افراد ناشنوا یا دارای مشکلات شنوایی و یا در بخش های پیشرفته همچون جراحی کاربرد خواهند داشت.

نحوه کارکرد این عینک به گونه ای است کاربر قادر است تا با انتخاب نوع زبان خود گفتار یک تئاتر زنده را به صورت زیرنویس مشاهده کند. البته میان این عینک و یک تبلت که برنامه آن را پشتیبانی می کند ارتباط وایفای وجود دارد.

به گفته ژاکوب براساس برنامه نرم افزار ارائه شده تمام زبان های زنده دنیا در این عینک تعریف شده و تئاتر های زنده اجرا شده در کاخ پاپ ها در روزهای گذشته همزمان به 5 زبان مطرح جهان برای تماشاگران دارای عینک زیرنویس شد.

هم چنین این امکان برای کاربر وجود دارد که اگر بازیگر در جریان تئاتر یک جمله را ناقص و یا اشتباه بیان کند می تواند از آن عبور کند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین تصاویر فضایی سال 2017

‫1 نظر ارسال شده در “عینک هایی با قابلیت نمایش زیرنویس به زبان های مختلف

  1. امیر :

    اگه یه همین عینکی هم باشه مطمئنم که به درد من شما نمی خوره چون فک نکنم تا ۵سال دیگه هم نسخه ی فارسیشو بسازن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *