غول های جاده دانش آموزان مدرسه کرجی را تهدید می کنند

fvطبق مقررات راهنمایی و رانندگی تردد ماشین آلات سنگین راهداری، تریلرها و کامیون های بزرگ در فضای شهرها ممنوع است اما آنچه در کرج دیده می شود خلاف این مقررات را نشان می دهد.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از خبرگزاری ایرنا، مدت هاست اولیاء و مربیان یک مجتمع آموزشی درخیابان ابوذر کرج برای دور کردن خطرغول های جاده و بیایان از جان بیش از یک هزار دانش آموز به این در و آن در می زنند تا شاید مسئولی صدای آنان را بشنود لیکن به ظاهر گوش شنوایی برای شنیدن این واقعیت وجود ندارد.

والدین هر روز صبح دست فرزندان خود را می گیرند و تا داخل مدرسه هدایت می کنند ضمن آن که گوشه چشمی هم به حرکت این غول های سنگین وزن دارند که مبادا خطای راننده ها جان عزیزانشان را تهدید کند.

اولیاء و مربیان می گویند: بیش از یک سال است که لودرها، کامیون ها، بیل مکانیکی و به تازگی یک دستگاه تریلر هم در مقابل این مجتمع آموزشی جا خشک کرده اند و هر روز نعره کنان رفت و آمد می کنند به طوری که دود ناشی از اگزوزها فضای کلاس ها را هم آلوده می کند.

برخلاف سایر مدرسه ها، حتی خیابان های مقابل ورودی این مجتمع بزرگ آموزشی که دو طرف آن در مسیرهای اصلی شهر قرار دارد، خط کشی نیست. بهار امسال یکی از معاونان این مجتمع آموزشی بر اثر تصادف با خودرو مقابل مدرسه به شدت مصدوم و چند ماهی در بیمارستان و منزل تحت درمان قرار گرفت.

مصدومیت معاون مدرسه لرزه بر اندام والدین انداخت و به قول خودشان خطر خیابان های اطراف مدرسه کم است که توقف و حرکت غول های بیابان هم به آن اضافه شده است.

تعداد ماشین های سنگین اطراف این مجتمع گاهی مواقع از 10 دستگاه هم فراتر می رود که به گفته یکی از مسئولان مجتمع آموزشی رشد نو، مربوط به چند شرکت خدمات عمرانی هستند.

‘محمد روشناس’ یکی از مسئولان مجتمع آموزشی رشد نو به خبرنگار ایرنا گفت: بارها از مسئولان این شرکت ها برای جابجایی ماشین آلات سنگین خود به مکانی خارج از محدوده خیابان اصلی صحبت شده است لیکن توجهی ندارند.

او افزود: چندی پیش یکی از ماشین ها بدون راننده به حرکت در آمد که به لطف خدا به خیر گذشت.

وی بیان کرد: همچنین از سوی انجمن اولیا و مربیان مجتمع آموزشی رشد نو برای جابجایی این ماشین آلات با شهرداری کرج مکاتبه شد لیکن بی نتیجه بود.

این مسئول گفت: به خاطر پیشگیری از خطرات ناشی از تردد این ماشین آلات سنگین و خودروهای سبک چند نفر از کارکنان مجتمع آموزشی درب مدرسه استقرار یافته اند.

روشناس افزود: برای رفع این مشکل از سوی مدرسه به شورا و شهرداری نامه نگاری شده است لیکن پاسخ مدیریت شهری این بود که از حوزه وظایف آن خارج است و به راهنمایی و رانندگی مربوط می شود.

خبرنگار ایرنا در تماس تلفنی با حجت الله غلامرضایی و حمیدرضا ابوالحسنی دو عضو شورای اسلامی شهر کرج و همچنین شهرداری منطقه هشت کرج این موضوع را با آنان در میان گذاشت که قول رسیدگی دادند.

‘اصغر نصیری’ قائم مقام خدمات شهری شهرداری کرج به ایرنا گفت: با هماهنگی شهرداری منطقه هشت کرج برای جابجایی این ماشین آلات اقدام خواهد شد ضمن آن که موضوع خط کشی عابر پیاده در اطراف این مجتمع آموزشی در دستور کار قرار می گیرد.

سرهنگ ‘همایون شریفی’ رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز دیگر مسئولی بود که خبرنگار ایرنا این موضوع را با وی در میان گذاشت که این مسئول گفت: در اسرع وقت موضوع را بررسی می کنیم.
به هر حال با اطلاع رسانی این موضوع اولیاء و مسئولان این مجتمع چشم انتظار اقدام عملی از سوی مسئولان هستند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کتاب هایی برای نوجوانان علاقمند به جام جهانی فوتبال 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *