فسیل های مصنوعی بسازید

ساخت فسیل ؟! مگر فسیل ها را می سازند؟ البته که فسیل ها از بازمانده استخوان حیوانات در طول تاریخ شکل می گیرد. اما با استفاده از وسایلی دم دستی می توانید اشیائی درست کنید که بسیار به فسیل شبیه خواهند بود. اگر شما یکی از عاشقان جانوران مخصوصا جانوران منقرض شده و بسیار قدیمی باشید حتما درست کردن فسیل آنها برایتان جذاب خواهد بود.

در این مطلب سعی کرده ایم شیوه ساخت فسیل های ماقبل تاریخ را که همیشه کشف آنها برای انسان هیجان انگیز بوده است به شکل مصنوعی آموزش دهیم. پس همین حالا دست به کار شوید تا علاوه بر مشغول شدن به یک سرگرمی متفاوت، شیوه به وجود آمدن فسیل‌ها را از نزدیک تجربه کنید.

آموزش ساخت فسیل

وسایل لازم برای ساخت فسیل‌های مصنوعی

گل رس یا ماسه های بسیار نرم

آب

حیوانات اسباب بازی

پودر گچ

ظرف و کمی رنگ

شیوه ساخت فسیل مصنوعی 

ابتدا مقداری از گل رس یا ماسه بسیار نرم را در ظرفی بریزید و با آب مخلوط کنید تا کمی حالت خمیری بگیرد. سپس یک حیوان اسباب بازی را انتخاب کنید. آن را درون ظرف گذاشته و فشار دهید تا طرح بدن حیوان روی ماسه باقی بماند.

حالا پودر گچ را با آب مخلوط کنید و درون قالبی که ساخته اید بریزید. صبر کنید تا گچ کاملا خشک شود. سپس به آرامی فسیلی را که ساخته اید از قالب جدا کنید. به همین راحتی، فسیل مصنوعی شما آماده شده است.

آموزش ساخت فسیل

با این روش ساخت فسیل می توانید از جای پای حیوانات و یا جای دست و پای خودتان نیز قالب تهیه کنید. فکر کنید چقدر هیجان انگیز است که فسیلی از خودتان مابین وسایلتان داشته باشید!

راستی، به نظر شما با این روش از چه جانداران دیگری می توان فسیل درست کرد؟

آموزش ساخت فسیل

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *