, ,
,

عرق کردن

عرق کردن به ویژه اگر در محل کار، تحصیل یا مهمانی باشید برای بسیاری از افراد جز شرم نتیجه‌ای ندارد. اما این واکنش طبیعی بدن برای سلامتی شما فوق‌العاده مفید است. دفع حدود یک لیتر عرق به صورت روزانه سیستم ایمنی ما را تقویت می‌کند و پوستمان را سالم‌تر می‌سازد.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها؛ به نقل از سلامانه، Medical daily در گزارش اخیر خود به پنج فایده تعریق که نه تنها مایه شرمساری نیست بلکه نشانه سلامت بدن است پرداخته است:

افزایش اندورفین

انتظار می‌رود که عرق کردن طولانی مدت در باشگاه و در طول تمرینات بدنی شدید یا حتی پیاده روی زیر نور آفتاب اتفاق افتد. ورزش کردن میزان هورمون‌های اندورفین را که موجب احساس خوب در ما می‌شوند افزایش می‌دهد.

سم زدایی از بدن

یکی از مؤثرترین روش‌های دفع سموم از بدن عرق کردن است. تعریق می‌تواند بدن را از مواد حاوی الکل، کلسترول و نمک پاک کند و بدن با استفاده از عرق به عنوان مجرا سموم را آزاد می‌کند.

کاهش ریسک سنگ کلیه

عرق کردن می‌تواند روش مؤثری برای بیرون راندن نمک و از دست ندادن کلسیم استخوان‌ها باشد. تعریق انباشت نمک و کلسیم موجود در کلیه‌ها و ادرار را که سنگ کلیه از آن ناشی می-شود کاهش می‌دهد. به همین دلیل است که افرادی که عرق می‌کنند آب و مایعات بیشتری مصرف می‌کنند که روش پیشگیری دیگری برای سنگ کلیه است.

پیشگیری از سرما خوردگی و بیماری‌های دیگر

عرق ریختن واقعاً در مبارزه با میکروب‌های سل و دیگر عوامل بیماری‌زای خطرناک مؤثر است. عرق شامل پپتیدهای ضد میکروب مؤثر در برابر ویروس، باکتری و قارچ است. پروتئین درمسیدین که آنتی‌بیوتیک طبیعی و مؤثر در مقابله با میکروب سل و دیگر بیماری‌زاها است در نمک که از جمله در عرق اسیدی وجود دارد تأثیر طولانی مدت تری در مقایسه با آنتی بیوتیک‌های سنتی دارد.

از بین بردن جوش‌ها

منافذ پوست شما به هنگام عرق باز می‌شود و هرآنچه درونش وجود دارد آزاد می‌شود. عرق کردن می‌تواند بدن را از سمومی که موجب مسدود شدن منافذ و آسیب رسانی به پوست می‌شوند پاکیزه کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید