فوتبال حبابی با توپ زوربینگ

t فوتبال حبابی با توپ زوربینگ

ورزش از هر نوعی می تواند برای سلامت بدن مفید باشد. اما در هر نوع ورزشی باید نکات ایمنی را کاملا رعایت کنیم تا از هر گزندی در امان بمانیم. برخی از ورزش ها هیجانی به انسان وارد می کنند که شاید در هیچ جای دیگر قابل تجربه نباشد و افراد باید حرکات  عجیبی را انجام دهند. ازجمله این ورزش ها ورزشی هیجانی به نام زوربینگ یا فوتبال حبابی  است.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

این بازی برای اولین بار توسط دو نروژی به نام‌های یوهان گلدن(Johan Golden) و هنریک الوستاد(Henrik Elvestad) ابداع شد. فوتبال حبابی در واقع ترکیبی از فوتبال، زوربینگ و کشتی سومو می‌باشد. ابداع کنندگان این ورزش با این تفکر که فوتبال را پر برخوردتر و در عین حال ایمن‌تر نمایند؛ و از حالت حرفه‌ای به شکل سرگرم کننده در آورند، خالق رشته ورزشی خاصی شدند که در آن بازیکنان دو تیم با پوشش حبابی شبیه به حباب‌های ورزش زوربینگ در مقابل یکدیگر فوتبال بازی می کنند.

فوتبال حبابی

 

اولین مسابقه فوتبال حبابی

اولین مسابقه فوتبال حبابی در اواخر سال 2011 در کشور نروژ رسما برگزار شد و تلویزیون نروژ نیز آن را پوشش داد و پس از آن این ورزش به سرعت طرفدارانی پیدا کرد.در سال 2012 با انتشار تصاویر فوتبال حبابی از طریق فضای مجازی، جریان توسعه این رشته در سراسر اروپا به راه افتاد و بسیاری از دوستداران ورزش و هیجان به این رشته گرویدند.

در ژوئن 2012 این رشته ورزشی به عنوان پرطرفدارترین ورزش تفریحی در کشورهای ژاپن و تایوان وارد آسیا شده و پس از آن کشورهای دیگری نظیر تایلند، چین و مالزی به صورت گسترده به آن روی آورده‌اند.

فوتبال حبابی

فوتبال حبابی در بسیاری از کشورهای جهان فعال بوده و دارای سازماندهی، باشگاه های مختلف و در برخی موارد مسابقات رسمی نیز می باشد. از جمله این کشورها می توان به نروژ، ایتالیا، لتونی، استرالیا، آمریکا، چین، ژاپن، تایلند، تایوان، مالزی، هنگ کنگ، کره جنوبی، دانمارک، آلمان، هند، پرتغال، سنگاپور، سوئیس، اتریش، اسپانیا، انگلستان، آفریقای جنوبی و فرانسه. مضاف بر موارد یاد شده در بسیاری دیگر از کشورهای جهان این رشته بصورت کاملاً تفریحی دنبال می شود.

این که خودتان را از  بلندی و بالای یک تپه به پایین پرتاب کنید چندان ایده فوق العاده ای نیست. اما به شما این اطمینان را می دهیم که این زوربینگ کاملا ایمن است. می توانید به صورت ثابت نرمش کنید یا همانند یک همستر در داخل این توپ قرار گرفته و هم زمان با غلت خوردن آن، بدوید.حتی اگر محیط آبی را دوست داشته باشید می توانید به آن آب هم اضاف کنید.اما یادتان باشد که لباس برای عوض کردن به همراه خود داشته باشید. فوتبال حبابی با توپ زورینگ از جمله ورزش هایی است که در آن  غلتیدن شوق و هیجانی خاصی دارد.

گفتگو با گزارشگر نوجوان فوتبال محمد مهدی عباسیان

5/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
۷ توصیه برای لذت بردن از ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *