,
فیلم دوچ در جشنواره فیلم بمبئی | فیلم کودک و نوجوان

بیست و یکمین جشنواره‌ی فیلم بمبئی (هندوستان) از ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) شروع شده و تا دوم آبان (۲۴ اکتبر) به کار خود ادامه می‌دهد. یکی از بخش‌های این جشنواره بخش رقابتی است که فیلم‌های کودک و نوجوان (گروه سنی ۵ تا ۱۷ ساله) در آن با هم به رقابت می‌پردازند.

فیلم دوچ از ساخته‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این جشنواره حضور دارد. نویسنده و کارگردان این نمایش امیر مشهدی‌عباس است.

موضوع این فیلم، به نقل از سایت کانون پرورش فکری، درباره‌ی پسری ۱۰ ساله به نام غلام‌رضا است که به دنبال پولی برای تعویض دوچرخه‌ی کهنه‌اش و خرید دوچرخه‌ی جدید و قابل رقابت است تا این‌که متوجه جایزه‌ی‌ نهضت سوادآموزی می‌شود. اگر بتواند در روستا بی‌سوادی را باسواد کند می‌تواند جایزه‌ای به اندازه‌ی پول خرید دوچرخه بگیرد.

در روستا هیچ بی‌سوادی نیست و تنها بی‌سواد روستا پیرزنی بد اخلاق و ۹۰ ساله است که هم چشمانش ضعیف است و هم گوش‌هایش نمی‌شنود. اما غلام‌رضا تصمیم خودش را برای باسواد کردن پیرزن و دریافت جایزه گرفته است و ماجرا آغاز می‌شود.

درخشش «دوچ» در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم اصفهان

«دوچ» در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان نیز خوش درخشید و جوایزی را نصیب خود کرد. در این جشنواره مشهدی‌عباس جایزه‌ی اصلی یونیسف را به دلیل اتخاذ نگاه عمیق به مسائل کودک و نوجوان و دیدگاه دغدغه‌مند در پرداختن به مسئله‌ی آموزش کودکان و سوادآموزی دریافت کرد.

همچنین جایزه‌ی بازیگری برتر از نگاه گروه نوجوان به محمدامین احمدی، لوح قدردانی بازیگر کودک جداگانه به محمدامین احمدی و امیرمحمد محمدی و جایزه‌ی میراث فرهنگی از سوی مجموعه‌ی هنری تاریخی نیاوران به نیابت از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به امیر مشهدی‌عباس تعلق گرفت.

خوب است بدانید «دوچ» در جشنواره‌های زلین جمهوری چک و دشی یتکوی اوکراین نیز حضور داشته است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید