قارچ های پوستی این علائم را دارند!

%d9%82%d8%a7%d8%b1%da%86-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8cلکه های قهوه ای بر روی پوست بسته به شکل و حالت آن بیانگر علل و بیماری های گوناگونی است.

وی ادامه داد: لکه های قهوه ای به صورت گرد با پوسته ریزی بر روی بدن نشانه قارچ های سطحی هستند که امروزه بیماری شایعی است.

شهبا بیان کرد:  استعداد ژنتیکی از علل ایجاد قارچ های سطحی پوست هستند که نیاز به مداخله دارویی دارند و البته با توجه به تشخیص درمان های متفاوتی دارند.

این متخصص پوست اظهار داشت: قارچک یا قارچک های سطحی چند رنگ در افراد شاغل در محیط مرطوب، دارای تعریق بیش از حد  و مصرف کنندگان داروهایی که سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد مثل کورتون ها  یا انتی بیوتیک های قوی بیش تر مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: هم چنین این لکه های قهوه ای گرد که به رنگ های مختلف و نارنجی روی پوست افراد ایجاد می شوند در صورت تشخیص پزشک احتیاج به درمان ضد قارچ دارند.

شهبا عنوان کرد: علل گوارشی مستقیما نمی توانند منجر به ایجاد لکه های پوستی شوند یعنی ارتباط لکه ها با موضوع گوارش غیر علمی است و  مشکلات گوارشی انعکاس مستقیم بر روی پوست ندارند.

این متخصص پوست یادآور شد: لکه های رنگی بر روی بدن باید معاینه و نمونه برداری شوند و با توجه به تشخیص و علت یابی آن درمان لازم انجام گیرد.

yjc.ir

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
12 ویروس کشنده که به طور فریبنده ای زیبا هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *