,

وسایل مورد نیاز کاردستی با کاغذ

مقوای رنگی نازک

سنجاق ته گرد

قیچی

شیوه‌ی ساخت 

الگویی را برای شکل اولیه آماده کنید. برای این کار کاغذ را از وسط تا بزنید و در یک طرف آن نصف یک عدد ۵ را وارونه نقاشی کنید. سپس آن را به وسیله‌ی قیچی به همان شکلی که کاغذ تا خورده ببرید. بعد کاغذ را باز کنید تا یک قلب کامل بریده شده از کاغذ را ببینید. از این الگو تعداد زیادی به طور تقریبی ۳۰ تا ۳۵ عدد که بستگی به مکان استفاده از آن دارد، برش بزنید. اگر قلب‌ها را در دو یا سه اندازه‌ی کوچک، متوسط و بزرگ برش بزنید، جلوه‌ی کار زیباتر خواهد بود. برای استفاده‌ی کامل از همه قسمت‌های مقوا این الگوی کاغذی را روی مقوا بگذارید و با مداد کم رنگ دور آن را خط بکشید و بعد از این که همه‌ی قسمت‌های مقوا الگو کشیده شد، آن‌ها را برش بزنید.

کاردستی با کاغذ

برای این که قلب روی دیوار شکل سه بعدی داشته باشد، قسمت بالای وسط دو برآمدگی آن را برش کوچکی می‌دهیم. مقداری چسب بین این برش ریخته و دو طرفش را روی هم آورده و بین دو انگشت بگیرید تا خشک شود. به این شکل قلب شکل برجسته و تو خالی به خود می‌گیرد. به تصاویر دقت کنید.

کاردستی با کاغذ

کاردستی با کاغذ

همه‌ی اندازه‌های قلب را به همین روش برجسته کنید.  کاردستی زیبا آماده شد. فقط کافیست قلب‌ها را روی دیوار به صورت نامنظم با سنجاق ته گرد وصل کنید و از زیبایی اتاقتان لذت ببرید.

کاردستی با کاغذ

کاردستی با کاغذ

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. حنانه 6 سال قبل

    خیلی زیباست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید