,

اگر برای هدیه‌ای که برای دوستتان تهیه کرده‌اید به دنبال جعبه‌ی زیبایی هستید اين آموزش را بخوانيد تا بتوانيد كاردستى جعبه‌ ی هرمی درست كنيد.

وسایل مورد نیاز كاردستى جعبه‌ ی هرمی

مقوای رنگی
الگوی چاپ‌شده
قیچی
مقداری روبان يك ساتنی
چسب

شیوه‌ ی ساخت كاردستى 

برای ساخت این جعبه‌ی فانتزی ابتدا از الگوی زیر صفحه‌ای برای خود چاپ کنید.

كاردستى جعبه‌ ی هرمی

اطراف الگو را با قیچی برش بزنید. سپس الگو را روی مقوای رنگی قرار دهید و با مداد اطراف الگوی چاپ‌شده را خط بکشید.

كاردستى جعبه‌ ی هرمی

پس از آن الگو را از مقوا جدا نکنید و قسمت‌های نقطه‌چین داخل الگو را با مداد فشار دهید تا روی مقوا منتقل شوند و پس از برداشتن الگوی اصلی بتوانيد نقطه‌چین‌ها را روی مقوا ببینید.

راه دیگری هم برای انتقال خطوط داخلی وجود دارد. می‌توانید یک کاغذ کاربن سفید زیر الگوی اصلی قرار دهید و روی خط‌چین‌ها را با مداد پررنگ کنید. به این ترتیب همه‌ى خط‌چین‌ها از طریق کاربن به مقوای اصلی منتقل خواهند شد.

كاردستى جعبه‌ ی هرمی

دور الگوی اصلی را که به مقوا منتقل کرده‌اید برش بزنید و نقاط مشخص‌شده را در گوشه‌ها پانچ کنید. قالب اصلی جعبه‌ی هرمی شما آماده است. 

پس از آماده‌شدن قالب اصلی کار، همه‌ى قسمت‌هایی را که با خط‌چین روی قالب اصلی مشخص شده به طرف داخل تا بزنید. همه‌ی خطوط را از یک طرف به داخل خم کنید و کاملاً خط بیندازید.

حالا نوبت تا‌زدن کف اصلی قالب است. هر چهار طرف را به سمت بالا خم کنید و خط تا بیندازید. مرحله‌ی پایانی کار، رد کردن روبان يك سانتی از سوراخ‌های پانچ‌شده است تا هر چهار رأس این هرم را به هم متصل کند. البته قبل از آن، هدیه‌ی زیبایتان را داخل جعبه قرار دهید و بعد روبان‌ها را به هم گره زده و پاپیون زیبایی در رأس هرم به وجود بياورید. به این ترتیب با خلاقیت خودتان كاردستى جعبه‌ ی هرمی را درست کردید.

كاردستى جعبه‌ ی هرمی

اختصاصى نشريه‌ى اينترنتى نوجوان‌ها – رقیه مستقیم

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید