دانه خوری پرندگان

پرنده ای که دانه می خورد

شاید شما هم دوست داشت باشید که پرندگان جلوی پنجره اتاقتان جمع شوند و دانه بخورند . برای این کار می توانید دانه خوری پرندگان  برای خود بسازید . پرنده های کوچک مانند گنجشک ها وقمری ها در زمستان مهاجرت نمی کنند. آن ها در نزدیکی شما میان درختان زندگی می کنند . در فصل های سرد پاییز و زمستان غذای کمتری برای پرندگان وجود دارد . شما می توانید با ساختن آشیانه پرندگان یا دانه خوری به موجودات زیبا و دوست داشتنی کمک کنید . تماشای دانه خوردن پرندگان در بیرون پنجره سرگرمی خوبی برای بچه ها نیز هست.

روش ساخت دانه خوری پرندگان

در ابتدا قطعه ی چوب ضخیمی را مانند  شکل بردارید. سپس با کمک مته سوراخ های بزرگی در آن ایجاد کنید. 

دانه خوری پرندگان

 یک قیف بزرگ را با چسب ومیخ زیر این قطعه چوب بچسبانید. سپس   لوله محکمی را که بتوان آنرا به شکل منحنی در آورد به انتهای قیف وصل کنید. در آخر یک ظرف  دانه خوری پرندگان  را به نحوی سوراخ کرده وبه لوله وصل کنید .به این ترتیب  دانه ها مستقیما به دانه خوری می ریزند .

دانه خوری پرندگان

نصب دانه خوری

حالا کافیست که این قطعه چوب را به نحوی در جلو پنجره اتاقتان نصب کنید. اکنون به راحتی می توانید باقیمانده غذاها ویا خرده نان را روی این چوب بریزید . از این طریق غذاها به داخل ظرف غذا می ریزند و پرندگان بدون ترس از ظرف دانه ، غذا می خورند. جلو پنجره بنشینید و از دانه خوردن این پرندگان زیبا لذت ببرید .

دانه خوری پرندگان

چه غذایی به پرندگان بدهیم

بسیاری معتقد هستند ریزه های سفره مانند ته دیگ وباقیمانده برنج ونان برای پرندگان مفید نیستند. حتی ممکن است مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کنند .اما اگر دوست داشته باشید که علاوه بر غذا دادن به سلامت این موجودات کوچک نیز فکر کنید .می توانید از دانه هایی مانند ارزن ، گندم یا برنج استفاده کنید . تکه های میوه  و حبوبات نیز برای بعضی پرندگان قابل استفاده هستند. خودتان می توانید با آزمایش کردن بفهمید که پرندگان جلوی پنجره شما بیشتر از چه دانه ای لذت می برند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گوسفندهای فانتزی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

آب خوری و دانه خوری پرندگان – ساده و کم هزینه

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “دانه خوری پرندگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *