,

شاید شما هم دوست داشت باشید که پرندگان جلوی پنجره اتاقتان جمع شوند و دانه بخورند . برای این کار می توانید دانه خوری پرندگان  برای خود بسازید . پرنده های کوچک مانند گنجشک ها وقمری ها در زمستان مهاجرت نمی کنند و در نزدیکی شما میان درختان زندگی می کنند . در فصل های سرد پاییز و زمستان که غذای کمتری برای پرندگان وحود دارد . شما می توانید با ساختن آشیانه پرندگان یا دانه خوری به موجودات زیبا و دوست داشتنی کمک کنید . تماشای دانه خوردن پرندگان در بیرون پنجره سرگرمی خوبی برای بچه ها نیز هست .

شیوه کار

در ابتدا قطعه ی چوب ضخیمی را مانند  شکل بردارید  و با کمک مته سوراخ های بزرگی در آن ایجاد کنید

  

 سپس یک قیف بزرگ را با چسب ومیخ زیر این قطعه چوب بچسبانید. سپس   لوله محکمی را که بتوان آنرا به شکل منحنی در آورد به انتهای قیف وصل کنید ودر آخر یک ظرف  دانه خوری پرندگان  را به نحوی سوراخ کرده وبه لوله وصل کنید .به این ترتیب  دانه ها مستقیما به دانه خوری می ریزند .

 

 نصب دانه خوری

حالا کافیست که این قطعه چوب را به نحوی در جلو پنجره اتاقتان نصب کنید که به راحتی بتوانید باقیمانده غذاها ویا خرده نان را روی این چوب بریزید . از این طریق غذاها به داخل ظرف غذا می ریزیند  وپرندگان بدون ترس از ظرف دانه ، غذا می خورند .

اکنون می توانید جلو پنجره بنشینید و از دانه خوردن این پرندگان زیبا لذت ببرید .         

چه غذایی به پرندگان بدهیم

بسیاری معتقد هستند ریزه های سفره مانند ته دیگ وباقیمانده برنج ونان برای پرندگان مفید نیستند و ممکن است مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کنند .اما اگر دوست داشته باشید که علاوه بر غذا دادن به سلامت این موجودات کوچک نیز فکر کنید .می توانید از دانه هایی مانند ارزن ، گندم یا برنج استفاده کنید . تکه های میوه  و حبوبات نیز برای بعضی پرندگان قابل استفاده هستند. اما خودتان می توانید با آزمایش کردن بفهیمید که پرندگان جلوی پنجره شما بیشتر از چه دانه ای لذت می برند.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. رها 7 سال قبل

    توايران ازاين كارا نميكنيم كه.اينا واسه نديدبديداي خارجه.يا واسه بچه تهرونيهاي سوسول.

  2. فاطمه 8 سال قبل

    خيلي جالب بود 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید