, ,
,

«جولیان ملکیوری» اخیرا یک طراحی روشنایی هوشمندانه ارائه داده که هم زیبا و هم سازگار با محیط زیست است. «لوستر زنده» او از ۷۰ برگ شیشه‌ای تشکیل شده که با جلبک سبز پر شده اند و کربن دی اکسید را جذب و اکسیژن را آزاد می‌کنند.

مطالب مرتبط:

فناوری‌های نوظهور انرژی که جهان را تغییر خواهند داد!

مهندس طراح و بیوتکنولوژیست «جولیان ملکیوری» اخیرا یک طراحی روشنایی هوشمندانه ارائه داده که هم زیبا و هم سازگار با محیط زیست است. «لوستر زنده» او که هم اتاق را روشن می‌کند و هم هوای آن را تصفیه می‌کند در فستیوال طراحی لندن نمایش داده شد. این اثر سبز از ۷۰ برگ شیشه‌ای تشکیل شده که با جلبک سبز پر شده اند و کربن دی اکسید را جذب و اکسیژن را آزاد می‌کنند. فیلترهای مایع شفاف از طریق نور تابش گرمی ارائه می‌دهند.

درحالی که طرح‌های سبز اغلب در سبک‌های فوق مدرن و خطوط راست ظاهر می‌شوند، لوستر جولیان ثابت می‌کند که مفاهیم سازگار با محیط زیست می‌توانند در سبک‌های مختلف ارائه شوند. این لوستر مدولار است به این معنی که برگ‌های بسته به ضرورت می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند. هم چنین این طرح هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی کاربرد دارد. جولیان با استفاده از قانون ساده فتوسنتز سعی می‌کند لوازم خانگی را برای محیط زیست کاربردی کند و به خاطر همین تلاش‌ها جایزه استعدادهای درحال ظهور را در هفته طراحی لندن برد.

لوستر زنده (2)

لوستر زنده (3)

لوستر زنده (1)

لوستر زنده (4)

برترین ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید