ماسک های خانگی خیار برای مشکلات متعدد پوست!

ماسک خیار برای انواع پوست (2)

تنها کافی است به سادگی خیار را مستقیم روی پوست قرار داده و یا با ترکیب دیگر مواد، برای جوان سازی پوست استفاده کنید. خیار هم چنین یکی از تونرهای بسیار عالی محسوب می شود

روش تهیه انواع ماسک خیار

همیشه لازم نیست هزینه گزافی برای رسیدگی به پوستتان صرف کنید. اگر پوستی مرطوب، شاداب و نرم می خواهید، راز داشتن این خصوصیات، خیار است. خیار به بازیابی لایه محافظتی پوست کمک می کند چرا که همان PH پوست را دارد. تنها کافی است به سادگی آن را مستقیم روی پوست قرار داده و یا با ترکیب دیگر مواد، برای جوان سازی پوست استفاده کنید. خیار هم چنین یکی از تونرهای بسیار عالی محسوب می شود.

ماسک خیار برای انواع پوست

با استفاده از یک دوم خیار و یک قاشق غذاخوری ماست، پوره درست کرده و 15 دقیقه روی پوست نگاه دارید و سپس با آب سرد آبکشی کنید. اسید لاکتیک موجود در ماست به لایه برداری پوست و نرم و مرطوب کردن آن کمک می کند، هم چنین ماست می تواند آفتاب سوختگی را درمان کند، در عین حال به مبارزه با جوش و بی رنگی پوست می پردازد. ترکیب ماست و خیار می تواند یک ماسک کاملا مفید را بسازد.

ماسک خانگی خیار برای پوست خشک

4 قاشق غذاخوری خیار له و خمیر شده را با 2 قاشق غذاخوری خامه ترش مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت 20 دقیقه روی صورت تمیز بزنید.

ماسک خیار برای پوست چرب

یک عدد خیار و سیب رنده شده را مخلوط کرده و به صورت بزنید و پس از 30 دقیقه آبکشی کنید. اگر از این ماسک دو بار در هفته استفاده کنید، پوستتان شاداب و درخشان به نظر خواهد رسید.

2 قاشق غذاخوری آب خیار را با یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. آن را به صورت زده و اجازه دهید 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک خانگی خیار برای آکنه

یک عدد خیار را رنده کرده و به صورت بزنید. آن را پیش از آبکشی 20 دقیقه روی صورت نگاه دارید. استفاده مرتب از این ماسک به شما کمک می کند از آکنه خلاص شوید.

ماسک خیار برای کاهش چین و چروک

یک عدد خیار رنده شده را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. آن را به صورت زده و 15 الی 20 دقیقه روی پوست نگاه دارید. با آب سرد آبکشی کنید.این ماسک هم چنین به کاهش رنگ پریدگی پوست کمک می کند.

یک عدد سیب زمینی رنده شده را با یک عدد خیار رنده شده مخلوط کنید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه به پوست زده و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک خانگی خیار برای روشن کردن پوست

حلقه های خیار را در یک فنجان آب لیمو قرار دهید. پس از دو ساعت آن را خارج کرده و به صورت خود بکشید. برای مدت حداقل 20 دقیقه ماسک را از صورت آبکشی نکنید.

اسکراب خانگی با خیار

یک دوم خیار را پوره کنید. در یک کاسه مجزا یک چهارم فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای مخلوط کرده و سپس به پوره خیار اضافه کنید.

persianv.com

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
شخصیت شناسی؛ فرزند چندم خانواده هستید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.