ماهواره و رباتیک

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

2

همیشه مطالب زیادی را راجع به رباتیک می خوانیم و خود نیز در مورد آن ها تحقیق می کنیم تا بدانیم که کدام ربات ها برای زندگی انسان مناسب است و چرا ؟ شاید اسم شرکت ناسا برای شما هم آشنا باشد . این شرکت از بزرگترین شرکت هایی است که در زمینه های متفاوت به تحقیق می پردازد و از جمله کارهای  آن  ایجاد ربات ها و ماهواره ها ی متفاوت است.

ماهواره کلمه آشنایی برای همه است . دستگاه های بزرگی که می توانند اطلاعات دریافتی خود را به کل دنیا ارسال کنند .

1

نمونه های زیادی از این دستگاه ها به وجود آمده است و حتی کشور خودمان ایران هم از این نمونه ماهواره های تحقیقاتی به وجود آورده و در فضا قرار داده است .اما این نمونه ماهواره ها از روی زمین کنترل می شوند به همین علت شاید افرادی که کنترل کننده آن ها  هستند نتوانند همه زوایای مورد نظر خود را به خوبی ببینند بنابراین تحقیقات آن ها نیز کامل نخواهد بود .

برای رفع این مشکل شرکت ناسا دست به ایجاد یک ربات ماهواره ایی زد به عبارتی ترکیبی از ربات و ماهواره را ایجاد کردند تا به اهداف خود نزدیک تر باشند .برای این منظور از هوش ربات ها و قدرت عملکرد آن ها بر روی یک ماهواره استفاده کردند که دیگر نیاز به کنترل از زمین نداشته باشد . این ماهواره وقتی در مدار زمین قرار می گیرد خود با برنامه  هایی که برای آن تعیین شده است به دنبال هدف مورد نظر خود می گردد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تشخیص سرطان از بوی تنفس افراد!

3

از آن جایی که این گونه ربات ها  فقط قادر به ضبط اطلاعات بودند و از قدرت نمونه برداری بر خوردار نبودند نمونه جدید تری ساخته شد که حتی بتواند کار انسان را نیز انجام دهد و از قسمت های مختلف کرات نمونه تهیه کند . این دو نوع ربات اختراع شده به منظور کشف بیشتر اطلاعات کره ماه بود . همچنین این که دانشمندان با هدف کشف چگونگی از بین رفتن آب های کره ماه از این ربات های نمونه بردار استفاده کردند به این علت است که بتوانند هم از سطح کره به طور کامل تصویر بردارند و هم این که می توانستند نمونه هایی را نیز داشته باشند .

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *