,

مدیر امور کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از آمادگی فرهنگسراهای پایتخت برای دریافت ماهی قرمز و ارائه کتاب خبر داد.

ایمان کرد در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: نوروز امسال نیز چهارمین جشنواره «ماهی حوض قصه‌ها» با هدف حفظ محیط زیست و جلوگیری از تلف شدن ماهی‌های قرمز سفره هفت سین برای مخاطبان کودک و نوجوان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این جشنواره کودکان ماهی‌های قرمز سفره‌های هفت سین خود را به کتابخانه‌هایی که حوض یا استخر دارند، تحویل می‌دهند و در مقابل از آن کتابخانه، کتاب هدیه می‌گیرند. گفت: ماهی‌های قرمز در آب‌های جاری چندان عمر نمی‌کنند و آب‌های سطحی را هم آلوده می‌کنند و بهترین راه سپردن آنها به حوض است.

به گفته مدیر امور کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، این طرح تا پایان فروردین در فرهنگ‌سرای ملل در بوستان قیطریه، فرهنگسرای امام (ره) در خیابان شهید باهنر، فرهنگسرای اشراق در فلکه دوم تهرانپارس، فرهنگسرای معرفت در بلوار آیت‌الله کاشانی،خانه قرآن خانه نیایش در سیدخندان، فرهنگ‌سرای گلستان در بوستان فدک، فرهنگسرای رازی در میدان قزوین، خانه فرهنگ امام‌زاده یحیی (ع): نرسیده به میدان بهارستان، بوستان خیام در میدان شهدا، فرهنگسرای خاوران در خیابان خاوران، خانه فرهنگ تلاش در خانی آبادنو و فرهنگسرای  تهران در سه راه دهکده المپیک اجرا می شود.

به گزارش ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، چهارمین دوره این جشنواره ویژه مخاطبان کودک و نوجوان در قالب برنامه‌های «فرهنگسرای نوروز» با هدف حفظ محیط زیست و جلوگیری از تلف شدن ماهی‌های قرمز سفره هفت سین از سوم فروردین آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.
در جشنواره ماهی حوض قصه‌ها، کودکان و نوجوانان ماهی‌های قرمز سفره‌ هفت سین خود را به کتابخانه‌هایی که حوض یا استخر دارند می‌دهند و در مقابل از آن کتابخانه، کتاب هدیه می‌گیرند. 

ماهی‌های قرمز در آب‌های جاری چندان عمر نمی‌کنند و آب‌های سطحی را هم آلوده می‌کنند و بهترین راه سپردن آنها به حوض است. 
شهروندان می‌توانند با مراجعه به مراکز منتخب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مناطق یک، چهار، پنج، هفت، هشت، ۱۱، ۱۲، ۱۳، ۱۵، ۱۹، ۲۲ در این طرح شرکت کنند. 

منطقه یک: فرهنگسرای ملل؛ بوستان قیطریه. تلفن: ۲۲۲۱۵۰۶۲ ـ فرهنگسرای امام (ره)؛ نیاوران، خیابان شهید باهنر، بین جماران و سه‌راه یاسر، خیابان امیر سلیمانی. تلفن: ۲۶۱۲۳۶۳۰-۳۱

منطقه چهار: فرهنگسرای اشراق؛ فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره. تلفن: ۷۷۳۲۹۲۷۲

منطقه پنج: فرهنگسرای معرفت؛ بلوار آیت‌الله کاشانی، میدان شهر زیبا، خیابان شهران، بعد از زیر گذر همت. تلفن: ۴۴۳۰۴۸۵۸ 

منطقه هفت: خانه قرآن خانه نیایش: سیدخندان، بوستان اندیشه، فرهنگسرای اندیشه. تلفن:۸۸۷۶۸۹۹۵ 

منطقه هشت: فرهنگسرای گلستان؛ میدان هلال احمر، بوستان فدک. تلفن: ۷۷۸۴۸۸۸۸ ـ خانه فرهنگ فدک؛ خیابان شهید مدنی، باغ فدک. تلفن: ۷۷۸۱۰۰۳۶-۷۷۸۱۳۰۰۲ 

منطقه ۱۱: فرهنگسرای رازی؛ میدان قزوین، بوستان رازی. تلفن: ۵۵۴۰۹۴۸۷

منطقه ۱۲: خانه فرهنگ امام‌زاده یحیی (ع)؛ نرسیده به میدان بهارستان، بوستان شهید مصطفی خمینی. تلفن: ۳۳۷۸۱۷۰۱ 

منطقه ۱۳: میدان شهدا، خیابان هفده شهریور، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام. تلفن: ۳۳۳۰۲۵۹۲

منطقه ۱۵: فرهنگسرای خاوران، خیابان خاوران. تلفن: ۳۳۰۱۵۴۲۰

منطقه ۱۹: خانه فرهنگ تلاش؛ خانی آبادنو، بلوار میلاد، خیابان شهرداری، بوستان ۲۲ بهمن. تلفن: ۵۵۵۱۱۱۲۵ ـ فرهنگسرای مهر؛ میدان بهمن، بزرگراه شهید تندگویان، خیابان شهید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت. تلفن: ۵۵۰۳۵۶۰۰

منطقه ۲۲: فرهنگسرای تهران؛ انتهای بزرگراه حکیم غرب سه راه دهکده المپیک خیابان ساحل بوستان باغ نو. تلفن: ۴۴۱۶۱۱۱۹ 

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید