متن تبریک روز شیراز

متن تبریک روز شیراز

15 اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی شیراز در ایران برای گرامیداشت پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی این شهر نامگذاری شده است. شیراز علاوه بر دارا بودن آثار تاریخی فراوان مانند تخت جمشید، باغ ارم، ارگ کریم خان، آرامگاه حافظ و سعدی و بازار وکیل، از طبیعت سرسبز بی نظیری برخوردار است. در این مطلب، چند متن تبریک روز شیراز برای شما عزیزان قرار می‌دهیم.

 

خوشا شیراز و وضع بی مثالش، خداوندا نگه دار از زوالش / 15 اردیبهشت روز شیراز مبارک.

 

پیام تبریک روز شیراز

 

مژده‌ای شیراز من، بوی بهار آورده ام / پیک گلزار دلم، پیغام یار آورده‌ام / گر بهار آورده با خود نرگس و نسرین و گل / صد بهار جانفزا، من در کنار آورده ام…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

توسن بخت نه رام است خدا می‌داند / ورنه دانی که مرا چیست مرام ای شیراز / نکهت باغ گل و نزهت نارنجستان / از نسیمم بنوازند مشام ای شیراز … ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

متن روز شیراز مبارک

 

افق طالع من طلعت باباکوهی است / کو فروتابد از آن کوه سرافراز به من / بانی کلک فریدون به قطار از شیراز / بار زد قافله شکر اهواز به من…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

دیدمت دورنمای در و بام ای شیراز / سرم آمد به بر سینه، سلام ای شیراز / وامداریم سرافکنده ز خجلت در پیش / که پس انداخته ایم اینهمه وام ای شیراز…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

توئی آن کشور افسانه که خشت و گل تست / با من از عهد کهن پیک و پیام ای شیراز / سرورانت مگر از سرو روانت زادند / که در آفاق بلندند و به نام ای شیراز…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

قرن‌ها می‌رود و ذکر جمیل سعدی / همچنان مانده در افواه انام ای شیراز / خواجه بفشرد سخن را و فکندش همه پوست / تا به لب راند همه جان کلام ای شیراز…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

نسیم صبح دلبر می‌شنیدم / دلم دیوانگی آغاز می‌کرد / خیال آب رکناباد می پخت / هوای خطه شیراز می کرد… روز شیراز گرامی باد.

 

تبریک روز شیراز

زان می لعل که خمخانه به حافظ دادی / جرعه‌ای نیز مرا ریز به جام ای شیراز / زان خرابات که بر مسند آن خواجه مقیم / گوشه‌ای نیز مرا بخش مقام ای شیراز … ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

جبهه واکرده مفتاح زبان بسته است / صفحه آئینه طوطی را سخن پرداز کرد / هر که صائب معنی رنگین به لفظ تازه بست / باده شیراز را در شیشه شیراز کرد….. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

لفظ نازک، حسن معنی را دو بالا می‌کند
شیشه شیراز می باید می شیراز را
از خود آرایی سبک پروازی از طاوس رفت
گشت رنگینی حنای بال و پر پرواز را

۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد

خاک شیراز همیشه گل خوشبوی دهد
لاجرم بلبل خوشگوی دگر باز آمد
میلش از شام به شیراز به خسرو مانست
که به اندیشه شیرین ز شکر باز آمد

۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد

خاک شیراز همیشه گل خوشبوی دهد / لاجرم بلبل خوشگوی دگر باز آمد / میلش از شام به شیراز به خسرو مانست / که به اندیشه شیرین ز شکر باز آمد…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

روز شیراز مبارک

خاطرم می‌کشد سوی شیراز
مرغ جان می‌کند روان پرواز
رند مستم به دست جام می است
کرده ام باز بیخودی آغاز
جام و می لب نهاده اند به لب
نی و نائی به همدگر دمساز
در گلستان عشق سرمستان
بلبلانند جمله خوش آواز
سر ساقی و حال میخانه
بشنو از من ز دل به سوز و نیاز
عارفانه درآ به خلوت عشق
عاشقانه به عشق او می ناز
نور سید ز نعمت الله جو
راز محمود باز جو ز ایاز

۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد

 

اگر پارس این سان پر آوازه است / ورا شهر شیراز شیرازه است / بهشت برین است شیراز من / چو خفته است آنجا بسی راز منش…. ۱۵ اردیبهشت روز شیراز گرامی باد.

 

متن روز شیراز

 

پیام تبریک روز شیراز

در روز 15 اردیبهشت به مناسبت روز شیراز، ارسال متن تبریک روز شیراز در قالب پیامک، استوری و پروفایل بسیار متداول است. شما هم می‌توانید در این تاریخ، به مناسبت گرامی داشت روز شیراز، پیام‌ تبریک روز شیراز را برای خانواده و دوستان خود ارسال کنید.

در صورتی که متنی برای تبریک روز شیراز دارید نیز می‌توانید برای ما ارسال کنید. شما می‌توانید به مطلب متن صبح بخیر انگیزشی نیز سر بزنید و با ارسال آن برای عزیزان خود، روز قشنگی برای آن‌ها بسازید.

منبع

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کروکت کلم بروکلی غذای مناسب اردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *