متولدین ماه های مختلف با چه ورزشی لاغر شوند؟

هر ماهی خصوصیات مخصوص به خود را دارد، به عنوان مثال برخی ها یک زندگی آرام را می پسندند و برخی دیگر یک زندگی پر از چالش را. این خصوصیات رفتاری متفاوت باعث می شود که آن ها در انتخاب هایشان نیز به شیوه های مختلفی عمل کنند. به عنوان مثال راه هایی که آن ها برای کاهش وزن انتخاب می کنند، متفاوت است. در این مطلب بهترین ورزش هایی را که متولدین ماه های مختلف می توانند برای کاهش وزن خود انتخاب کنند، برایتان آورده ایم.
 
فروردین
 
برای متولدین این ماه بهترین راه کاهش وزن، ورزش های رقابتی است. فروردینی ها دوست دارند که کارهای چالش برانگیز به دست گیرند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند. رقابت یکی از راه هایی است که به آن ها انگیزه می دهد. آن ها دوست دارند که چیزهای جدید را تجربه کنند اما اگر تنهایی قدم به این راه بگذارند، خیلی زود خسته و کسل می شوند، به همین دلیل بهترین شیوه کاهش وزن برای آن ها این است تا در کنار دیگران در زمینه فعالیت های مورد علاقه شان تلاش کنند.
 
اردیبهشت 
 
متولدین اردیبهشت افرادی هستند که به چیزهای گران قیمت و لوکس جذب می شوند. اگر چیزی نظر آن ها را به خود جلب نکند، امکان ندارد که به سمت اش روند، از این رو مکانی که برای ورزش خود انتخاب می کنند نیز باید در محیطی زیبا و لوکس باشد. آن ها برای باشگاه های شیک و پیشرفته، پول زیادی می پردازند و ازین بابت نیز خوشنود و راضی هستند. در کنار آن ها، ورزش هایی چون شنا یا رفتن به سونا می تواند برای متولدین این ماه مناسب باشد.
 

خرداد
 

ورزش و لاغری (1)

برای خردادی ها عمل به یک برنامه خاص، سخت نیست. آن ها به راحتی می توانند خودشان را با شرایط وفق دهند. طبق تحقیقات، بهترین ورزش برای آن ها دو یا پیاده روی سریع است. آن ها حرکت کردن به جلو لذت می برند، به خصوص اگر این فعالیت را با فرد دیگری انجام دهند، در این صورت می توانند حین ورزش، با دیگری نیز ارتباط برقرار کند. از آن جا که خردادی ها افراد توانایی هستند که می توانند چند کار را در آن واحد انجام دهند، حتی اگر همراهی برای ورزششان پیدا نکنند، با گوش دادن به موسیقی خودشان را سرگرم خواهند کرد.
  
تیر
 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تولید شلواری خارق‌العاده برای دوچرخه‌سواران!

ورزش و لاغری (2)

از آن جا که متولدین ماه تیر افرادی خانه دار هستند، بهتر است برای کاهش وزنشان، از آشپزخانه شروع کنند. آن ها عاشق غذا درست کردند، ناراحتی و غم و غصه خود را با غذا خوردن پنهان می کنند و از تجربه غذاهای جدید نیز لذت می برند، بنابراین به راحتی و با دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم و کم کالری، می توانند به هدفشان برسند. احتیاجی به کم کردن غذا نیست، بلکه آن ها می توانند تنها با مصرف غذاهای سالم وزن خود را کم کنند. اگر خانواده شان نیز در این راه همراهشان باشند، آن ها در بهترین زمان به اندامی ایده آل و سالم دست پیدا خواهد کرد.
  
مرداد
 
مردادی ها دوست دارند که توی چشم باشند، به بیان دیگر از دیده شدن لذت می برند. بهترین شیوه برای کاهش وزن آن ها این است که در تیم های گروهی ورزش کنند. به عنوان مثال فوتبال، والیبال یا بسکتبال از ورزش هایی هستند که به آن ها انگیزه لازم را می دهد. آن ها توانایی این را دارند که در جمع بدرخشند و همین امر آن ها را تشویق کرده تا به فعالیت بدنی خود ادامه دهند. بنابراین ورزش های گروهی، بهترین راه کاهش وزن برای آن هاست.
  
شهریور
 
شهریوری ها افرادی ایده آلیست هستند. اگر به سرعت به هدفشان نرسند، به سادگی ناامید می شوند و از ادامه مسیر باز می مانند اما همین ناامیدی نیز آن ها را سخت جان تر می کند و انرژی وافری برای بلند شدن دوباره به آن ها می بخشد. متولدین این ماه برای این که بتوانند در مسیرشان ثابت قدم باشند، به هیچ محرکی احتیاج ندارند بلکه آن ها خود انگیزه ای برای راهی که در پیش گرفته اند هستند. بهترین شیوه کاهش وزن برای آن ها این است ورزشی که خود بدان علاقه دارند را انتخاب کنند تا بتوانند در آن ثبات قدم داشته باشند. اگر ذره ای از کاری که می کنند لذت نبرند، خیلی سریع آن را رها خواهد کرد. مهم نیست که آن ها چه ورزشی انتخاب می کنند، علاقه به فعالیتی که می خواهند انجام دهند، مهم ترین اصل است.
 
مهر
 
متولدین ماه مهر زیاده خواه نیستند، بلکه آن ها تعادل را در هر کاری می پسندند. آن ها به دنبال فعالیت های چالش برانگیز نیستند، بلکه دوست دارند ورزشی را دنبال کنند که با شرایط نرمال زندگیشان هم خوانی داشته باشد. درست است که کاهش وزن برای آن ها یک هدف است اما دوست ندارند که این کار به زندگیشان استرسی وارد کند. از آن جا که آن ها از تنهایی بیزارند، بهترین شیوه برای آن ها این است که به دنبال یک همراه باشند تا به آن ها انگیزه دهد. در این صورت آن ها می توانند که زمان خود را با دیگران به بهترین شکل ممکن، شریک شوند. در واقع آن ها از به اشتراک گذاشتن تجربه هایشان، حتی در ورزش، نهایت لذت را می برند.
 
آبان
 
زمانی که صحبت از کاهش وزن می شود، متولدین آبان درست نقطه مقابل متولدین ماه مهرند. آن ها به شدت کارهای بزرگ و چالش برانگیز را دوست دارند. ورزش هایی چون کیک بوکسینک یا ورزش های رزمی دیگری، آن ها را سر ذوق می آورد. آن ها دوست دارند که به بدن خود فشار وارد کنند، به همین دلیل نه تنها از رژیم های سخت بلکه از ورزش های سنگین نیز نهایت لذت می برند.
 
آذر
 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ترفندهایی برای جلوگیری از آسیب های ورزش در هوای آلوده

ورزش و لاغری (3)

اگر هدف از ورزش تنها وزن کم کردن باشد، متولدین آذر هیچ  علاقه ای به آن نخواهند داشت. در واقع آن ها باید از کاری که انجام می دهند نهایت لذت را ببرند. از این رو بهترین ورزش برای آن ها فعالیت هایی است که در آن هیجان موج بزند. آن ها ریسک کردن و ماجراجویی را دوست دارند به همین دلیل ورزش هایی چون کوهنوردی یا اسب سواری می تواند بهترین انتخاب برایشان باشد. آن ها از روزمرگی بیزارند و دوست دارند که به کارهایشان تنوع دهند، بنابراین ورزش های کسل کننده نه تنها آن ها را لاغر نخواهد کرد بلکه انگیزه ورزش کردن را نیز از آن ها خواهد گرفت.
  
دی
 
متولدین ماه دی افراد منظمی هستند. آن ها دوست دارند که برای هر چیز، حتی برنامه ورزشی و رژیم غذاییشان نیز برنامه ریزی دقیق داشته باشند. آن ها خود را برای هدف هایشان مسئول می دانند. مصرف غذاهای ارگانیک از علاقمندی های آن ها می باشد. برای کاهش وزن، ثبت نام در باشگاه های ورزشی بهترین انتخاب برای آن هاست، از این رو که برنامه ای خاص و منظم را در طول هفته دنبال می کنند. اگر باشگاهی مناسب در اطراف خانه شان نباشد، پیاده روی صبحگاهی از دیگر انتخاب های مناسب برای آن هاست.
 
بهمن
 
متولدین این ماه نه تنها از آخرین رژیم های غذایی و ورزش ها آگاهند، بلکه خود نیز جزو اولین افرادی هستند که آن ها را امتحان می کنند. آن ها دوست دارند که در هر کاری اول باشند، به عنوان مثال دوست دارند ورزش هایی را انجام دهند که هیچ کس تا به حال آن ها را تجربه نکرده است. بنابراین جدیدترین متدهای ورزشی می تواند انگیزه لازم را برای کاهش وزن به آن ها بدهد. 
 
اسفند
 
اسفندی ها فعالیت بدنی خود را، تنها در صورتی که انگیزه روحی و روانی کافی برای آن ها داشته باشند، ادامه می دهند. به بیان دیگر سلامت ذهنی برای آن ها از سلامت جسمی مهمتر است. به همین دلیل ورزش هایی چون یوگا یا مدیتیشن برای آن ها مناسب است. با این فعالیت ها آن ها نه تنها ذهنی سالم، بلکه اندامی سالم نیز خواهند داشت. از آن جا که آن ها عاشق آب هستند، ورزش های آبی مانند شنا نیز برایشان بسیار مفید خواهد بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ورزش های دلهره آور

برترین ها

مطالب مرتبط:

راه‌های عجیب کاهش وزن و لاغری

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *