مجسمه های آجری

مجسمه-

مجسمه سازی هنری است که در آن هنرمند موادی اولیه را به حالت سه بعدی در می آورد. البته هر حجمی که ساخته می شود مجسمه نیست و برای این منظور باید تفکر و ایده ای پشت ساخت مجسمه‌ها باشد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

t مجسمه های آجری

سابقه ساخت مجسمه یا نقوش حجمی با آجر به دوران حکومت بابلی ها در بین النهرین برمی‌گردد. هنرمندان بابلی ۳۰۰۰ سال پیش قطعات را به صورت آجر روی هم می چیدند و نقوش برجسته ای را با آن می ساختند. این آجرها معمولا با لعاب های رنگی پوشیده می شدند. هخامنشیان نیز از این هنر در تزیین کاخ ها استفاده می کردند.

t مجسمه های آجری

یکی از کارکردهای مجسمه‌ها کارکرد دینی است. در برخی از ادیان مجسمه های ایزدان و افراد بزرگ ساخته و در محلی مقدس نگداری می شد. مردم پیرو آن دین برای عبادت به این مکان ها می رفتند و پیشکشی هایی به نماد ایزدان تقدیم می کردند. البته این موضوع به این معنا نیست که آن ها مجسمه ها را می پرستیدند بلکه مجسمه‌ها را نمادی از همان نیروی برتری که به آن اعتقاد داشتند می دانستند و در واقع پیشکشی ها را نیز به درگاه خدای واحد تقدیم می کردند.

مجسمه

مجسمه های آجری براد اسپنسر

مواد سازنده مجسمه می تواند بسیار متنوع باشد. معمولا برای ساخت مجسمه ها از سنگ، چوب، فلز، شیشه و سفال استفاده می شود.

براد اسپنسرمجسمه‌سازی است که در ایالت کارولینای شمالی آمریکا زندگی می کند. او با استفاده از آجر و سفال مجسمه های کاملی را خلق کرده است که در تزیین خیابان های شهر از آن ها استفاده می شود. اسپنسر این شیوه مجسمه‌سازی را به دانش آموزان رشته هنر نیز آموزش می دهد. پروژه زیر نمونه ای از آثار اوست که به کمک یک گروه دانش آموزی در ۱۰ روز انجام شده است.

طراحی اولیه در کلاس

طراحی و ساخت در کارگاه

اجرا در محل اصلی

اگر علاقه‌مند هستید کارهای بیشتری از این هنرمند ببینید می توانید به سایت او به نشانی www.bradspencersculptor.com مراجعه کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مجسمه های شنی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *