محصول مشترک سینمای ایران، لهستان و آمریکا مقابل دوربین می‌رود

film.nojavanhaبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، تهیه‌کنندگی این فیلم که پیش از این «پارانویا» نام داشت را مسعود ردایی برعهده دارد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده درخواست پروانه ساخت این پروژه بهمن ماه به اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد ارسال می‌شود تا بهار سال آینده وارد مرحله فیلمبرداری شود. «نسیم» همچون کارهای قبلی شهبازی مضمونی اجتماعی دارد و محصول مشترک ایران و لهستان خواهد بود.

مسعود ردایی تهیه‌کننده این پروژه با اعلام این مطلب از ساخت فیلمنامه دیگری با عنوان «ان‌شاءالله» به کارگردانی پرویز شهبازی بعد از فیلمبرداری پروژه «نسیم» خبر داد و گفت: «فیلم «انشاءالله» که فیلمنامه‌اش در سال 89 ثبت شده کار مشترک بعدی من با پرویز شهبازی است که ایشان موفق به جلب مشارکت یک کمپانی فیلمسازی آمریکایی شده و من نیز مشارکت یک شرکت فیلمسازی لهستانی را جلب کرده‌ام. بنابراین این فیلم محصول مشترک ایران، لهستان و آمریکا است که بخشی از مقدمات تولید آن نیز فراهم شده است.»
ردایی در خصوص فیلمنامه «انشاءالله»گفت: «این فیلم داستان یک سرباز آمریکایی ست که از روی یک ناو آمریکایی به خلیج فارس افتاده و موج او را به ساحل ایران انداخته است. یک مرد جنوبی این سرباز زخمی را پیدا و مدتی از او نگه داری می‌کند و بعد به اقتضای داستان به عنوان یک دوست او را به سمت تهران می‌برد. در این سفر سرباز آمریکایی با فرهنگ و مردم ایران آشنا می‌شود. این سرباز در تهران دوستان جدیدی می‌یابد و برای پیدا کردن راه حلی برای رفتن به امریکا از آن ها کمک می‌گیرد.»

فیلم‌های شهبازی اغلب با تحسین منتقدان سینمایی روبرو شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دستاوردهای روزانه یک نوجوان خیلی ردیف (108)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *