, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

تا حالا شده که به این فکر کنید که ما چگونه از کیبورد استفاده می کنیم؟ آیا انگشتان ما به درستی بر روی کیبورد قرار دارد؟ اگر می خواهید روش درست استفاده کردن از کیبورد را یاد بگیرید، به این مطلب توجه کنید. 

در ابتدا موقعیت کیبورد خود را درست کنید. در پشت کیبورد پایه های کوچکی هستند که می توانند کیبورد را بالاتر ببرند تا شما مسلط تر باشید و راحت تر کار کنید. پایه های پشتی را باز کنید و کیبورد خود را بالاتر ببرید. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (1)

مچ دست خود را بالاتر از کیبورد قرار بدهید. اگر می خواهید به مدت طولانی از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده کنید، بهتر است مچ دست خود را بالاتر از کیبورد قرار دهید تا به مچ شما آسیب نرسد. معمولا چند سانتی متر بالاتر از کیبورد کافی است. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (2)

در ابتدا شما باید یاد بگیرید که از هر دو دست استفاده کنید و با کیبورد با هر دو دست تایپ کنید یا کارهای دیگر خود را انجام دهید. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (3)

دست های خود را بر روی صحفه کلید قرار بدهید. در ابتدا شما راحت نیستید، طبیعی است اما بعد از یک یا دو هفته شما عادت می کنید که به طرز صحیح از کیبورد استفاده کنید. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (4)

کیبورد را به دو قسمت تقسیم کنید و سمت چپ و راست، انگشتان دست چپ را بر روی دکمه های A تا F قرار بدهید و تمام دکمه های بالا و پایین را با همان دست چپ پوشش بدهید و سعی کنید فقط در همان محدوده دست خود را نگه دارید. برای قسمت قرینه هم همان طور. با دست راست بقیه دکمه های سمت راست را پوشش بدهید و چند بار این حرکت را تکرار کنید تا کم کم عادت کنید. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (5)

در این قسمت شما یاد گرفتید که چطور با هر ۸ انگشت تایپ کنید و تایپی سریع و درست داشته باشید. از انگشت های شصت خود برای زدن بر روی دکمه space استفاده کنید. معمولا بعد از یک مدت می توانید برای استفاده از دکمه space فقط از یک انگشت شصت استفاده کنید و خود را به تایپ ۱۰ انگشتی عادت بدهید. 

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (6)

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (7)

حالا  شما یاد گرفته اید که چگونه از هر ۱۰ انگشت استفاده کنید تا درست و مسلط بر کیبورد تایپ کنید. به یاد داشته باشید که بعد از مدتی که با کیبورد کار کردید، چند لحظه استراحت کنید و به انگشتان خود استراحت بدهید.

آموزش صحیح کار با کیبورد.سایت نوجوان ها (8)

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید