, ,
,

پرسش

من حدودا چند وقتی با یه دختری که هم سن و سال خودم بود دوست بودم. اولش از یه سلام و علیک شروع شد ولی چند وقت که گذشت اینقدر با هم خوب و صمیمی شده بودیم که حتی نمیتونستیم یه لحظه بدون هم باشیم. اینقدر به هم عادت کرده بودیم و با هم خوب بودیم که… . خلاصه یه روز اومدم دیدم کامل بلاکم کرده و یه پیام غمگینانه گذاشته.

من اینقدر حالم بد شد که مریض شدم. از اون اتفاق زمان زیادی نگذشته و من از زندگی و اموری که همیشه دوستشون داشتم ناامید شدم و هنوز مریضم و وضعیتم خیلی خرابه. لطفا کمکم کنید که چطوری با این موضوع کنار بیام. نمیتونم از سرم بیرونش کنم.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

قطع ارتباط ناگهانی فارغ از اینکه چه دلایلی داره میتونه ناراحت کننده باشه و بیشتر از قطع ارتباط هایی که از قبل اطلاع و آمادگی وجود داره فرد را اذیت کند. با این همه دلیل انجام این کار مهم است. چرا او تصمیم گرفته بدون توضیح مشخص قطع رابطه داشته باشد.

هنگامی که از این مسائل آگاهی پیدا کنی تحمل این شرایط هم برایت بهتر می شود.

جدای از کسب آگاهی لازم است در مورد خودت هم کارهایی را انجام دهی تا این اتفاق به بزرگتر شدن تو کمک کند و موجب شود تا مقاوم تر شوی.

همیشه مشکلات می توانند این نقش را داشته باشند ولی آدم ها واکنش های مختلفی به آنها دارند و برخی فقط با غصه و افسوس خوردن نه تنها رشدی نمی کنند بلکه حس ناتوانی را بیشتر در خود تقویت می کنند. اما وقتی ضمن تحلیل مساله تلاش میکنی تا با سرعت هرچه بیشتر به فعالیت های معمول زندگی ات برگردی و خودت را با انجام کارهایی مشغول کنی که در آن ضمن کسب تجربه مفید میتواند وقتت را پر کند و در نتیجه اجازه افکار مزاحم و غم انگیز را ندهد. در این شرایط واکنش در برابر این مساله تو را بزرگتر کرده است.

در واقع در موقعیتی که قرار داری هر رفتاری که احساس ناتوانی و انزوا داشته باشد برایت مخرب و آزاردهنده است مثل در بیکاری به فکر فرو رفتن، لحظه شماری کردن برای رسیدن زمان هایی که در همان ساعات با هم حرف می زدید یا مرور خاطرات. در عوض هر کاری که زمان تو را پر کند و موجب انجام کار مفیدی شود جایگزین خوبی است مثل شرکت در کلاس های مختلف، شروع داشتن و درست کردن کلکسیون از هر چیزی که دوست داری و خلاصه همه فعالیتهایی که ذهن تو را به خودش مشغول می کند.

موفق باشی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید