, ,
,

مدرسه تابستانی «آشنایی با علوم شناختی و کاربردهای آن در زندگی روزمره»، ۲۶ و ۲۷ شهریور ماه به همت پژوهشکده علوم شناختی دایر می‌شود.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا، علم شناختی رشته نوپایی است که از برآیند رشته‌های هوش مصنوعی، زبان شناسی، علم اعصاب، فلسفه ذهن، روان شناسی و انسان شناسی شکل گرفته است و هدف این مجموعه علوم، شناخت مغز و کارکردهای شناختی آن است. با اینکه زمان زیادی از شکل گیری حوزه علوم شناختی نمی­‌گذرد اما در همین مدت محدود دانشمندان این حوزه با شناخت مغز و توانایی‌های آن توانسته‌اند تحولات چشمگیری در زندگی روزمره انسان‌ها ایجاد کنند. توانبخشی عصبی شناختی، طراحی سیستم‌های رابط مغز و ماشین، ابداع شیوه‌های نوین بازاریابی و تبلیغات با استفاده از شناخت مغز و آموزش و پرورش شناختی، نمونه‌ای از زمینه​های کاربست علوم شناختی ​در زندگی روزمره هستند.

پژوهشکده علوم شناختی (ICSS) نیز با هدف معرفی حوزه علوم شناختی و کاربردهای آن در زندگی روزمره به عموم علاقه مندان این رشته (اعم از دانشجو و غیر دانشجو) دوره دو روزه آشنایی با علوم شناختی و کاربردهای آن در زندگی روزمره را برگزار می‌کند.

دکتر علیرضا مرادی، دکتر شهین نعمت زاده، دکتر میرمحسن پدرام، دکتر کیوان الستی، دکتر مهدی دوایی، دکتر علیرضا کریمی جوان، دکتر حامد اختیاری و دکتر جواد حاتمی از جمله مدرسان این مدرسه تابستانی هستند.

بر اساس اعلام پژوهشکده علوم شناختی، ثبت نام در این دوره برای تمام علاقه­‌مندان آزاد بوده و ۱۵ شهریور ماه نیز آخرین مهلت ثبت نام خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت http://www.iricss.org/ مراجعه کنند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید