مدیرکل موزه‌ها: بناهای تاریخی موزه ‌مدرسه می‌شوند

Untitled

مدیرکل امور موزه‌ها از راه‌اندازی موزه ی ‌مدرسه در بناهای تاریخی مراکز استان‌ها خبر داد.

وی  با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مغفول مانده اند، افزود: زبان ویژه ای که مخاطبش کودکان باشند وجود نداشت و به دنبال آن موزه‌های ما هم هیچ‌گاه کودکان را جزء گروه هدف خود قرار ندادند.مدیرکل امور موزه‌ها ادامه داد: موزه‌های کودکان و نوجوانان در مراکز استان‌ها و پس از آن در شهرهای دیگر به دنبال رویکرد جدید سازمان راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح راه‌اندازی این موزه‌ها تهیه شده است اما ممکن است اصلاح و یا تغییری در آن صورت گیرد، در حال حاضر زمینه راه‌اندازی 16 موزه مدرسه در نیمی از استان‌های کشور فراهم است.

کارگر یادآور شد: اولویت ما برای راه‌اندازی موزه مدرسه، استفاده از مدارس قدیمی و تاریخی استان‌ها است، برنامه‌ریزی و تجهیز این موزه‌ها توسط سازمان میراث فرهنگی و با همکاری آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

مدیرکل امور موزه‌ها اداره موزه‌مدرسه‌ها را بر عهده ادارت آموزش و پرورش استان‌ها دانست و گفت: از تجارب بازنشستگان آموزش و پرورش در این طرح استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: در موزه‌مدرسه مفاهیم میراث فرهنگی با زبان کودکان به آنها منتقل می‌شود و فرصت تجربه در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فانی: آموزش و پرورش به دنبال دانش‌آموز پرسشگر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *