, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

مدیریت زمان، مهارتی مهم برای کسب موفقیت است. این کار به شما کمک می کند که هر روز، بالاترین بازده ممکن را داشته باشید و در مدرسه، محل کار و یا هر جای دیگری موفق باشید. برای مدیریت زمان، باید در محیط مناسب کارهایتان را انجام دهید و وظایف خود را اولویت بندی کنید. به علاوه با به حداقل رساندن مسائلی که شما را از اهدافتان دور می سازد، میزان هدر رفت زمان را کاهش دهید. عمل کردن بر اساس یک برنامه مدون و هدفمند را نیز همواره جزء اصول اصلی خود قرار دهید.

روش دو از سه: به حداقل رساندن عوامل مختل کننده تمرکز

۱- موبایل خود را خاموش کنید

مدیریت زمان.سایت نوجوان ها (۷) (1)

هر زمان که ممکن بود، موبایل خود را خاموش کنید. موبایل می تواند بخش زیادی از زمان مفید شما را در طول روز به هدر بدهد. به خصوص وقتی به اینترنت اتصال داشته باشید و از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. چون اغلب اوقات ترجیح می دهید که به جای انجام هر کار دیگری از این شبکه های اجتماعی استفاده کنید. لذا سعی کنید هر از چندگاهی در خلال کار، موبایلتان را روشن کنید و برای چند لحظه با استفاده از آن، استراحت کنید اما مجددا آن را خاموش کنید تا بتوانید بیشترین بهره را از زمان خود ببرید. با این کار، اگر از آن دست افرادی باشید که عادت دارند مدام صفحه موبایل خود را روشن کنند، مواجه شدن با صفحه خاموش موبایل موجب از بین رفتن این عادت بد در شما خواهد شد.

• اگر خاموش کردن موبایل به هر دلیل برایتان مقدور نیست، آن را در اتاق دیگری بگذارید، زیرا هر چه دسترسی شما به موبایل سخت تر باشد، تمایل شما برای چک کردن مکرر آن کمتر خواهد شد.

۲- استفاده از شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید

مدیریت زمان.سایت نوجوان ها (۷) (2)

گاهی تمایل به استفاده از شبکه های اجتماعی مثل Facebook ،Instagram و یا twitter غیر قابل کنترل می شود. در این شرایط باید برای مدتی آن ها را از موبایل یا کامپیوتر خود حذف کنید تا حالت اعتیادی که به این برنامه ها پیدا کرده اید، به تدریج رفع شود.

۳- از انجام همزمان چند کار، خودداری کنید

مدیریت زمان.سایت نوجوان ها (۷) (3)

انجام همزمان چند کار، کیفیت انجام آن ها را کاهش می دهد. وقتی شما در حال انجام یک کار هستید و برای انجام کار دیگری، آن را نیمه رها می کنید، هنگام بازگشت به آن، بایستی انرژی زیادی را صرف به خاطر آوردن موضوع و به دست آوردن تمرکز کافی برای ادامه کار کنید. لذا سعی کنید پیش از اتمام یک کار، کار دیگری را شروع نکنید.

• گاهی کارهای ضروری پیش می آید که موجب می شود مجبور شوید کاری را ناتمام رها کنید. مثلا ممکن است هنگام کار مجبور شوید به یک تلفن ضروری پاسخ دهید. اتفاقاتی از این قبیل، اجتناب ناپذیرند و گرچه موجب هدر رفتن انرژی شما می شود اما بایستی آن ها را به عنوان بخشی از زندگی روزمره بپذیرید و به خاطر رخ دادن آن ها کلافه یا عصبانی نشوید.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید