چگونه زمان را مدیریت کنیم؟ (۲)

مهارت مدیریت زمان مهارتی مهم برای کسب موفقیت است. در بخش قبلی این مطلب به راه حل هایی برای مدیریت زمان پرداختیم. اکنون و در بخش دوم، سه راه حل دیگر را با هم یاد می گیریم.

موبایل خود را خاموش کنید

مهارت مدیریت زمان می گوید موبایل را گاهی خاموش کنید

هر زمان که ممکن بود، موبایل خود را خاموش کنید. موبایل می تواند بخش زیادی از زمان مفید شما را در طول روز به هدر بدهد. به خصوص وقتی به اینترنت متصل باشید و از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. چون اغلب اوقات ترجیح می دهید که به جای انجام هر کار دیگری از این شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

لذا سعی کنید هر از چندگاهی در خلال کار، موبایلتان را روشن کنید و برای چند لحظه با استفاده از آن، استراحت کنید اما مجددا آن را خاموش کنید تا بتوانید بیشترین بهره را از زمان خود ببرید. با این کار، اگر از آن دست افرادی باشید که عادت دارند مدام صفحه موبایل خود را روشن کنند، مواجه شدن با صفحه خاموش موبایل موجب از بین رفتن این عادت بد در شما خواهد شد.

اگر خاموش کردن موبایل به هر دلیل برایتان مقدور نیست، آن را در اتاق دیگری بگذارید، زیرا هر چه دسترسی شما به موبایل سخت تر باشد، تمایل شما برای چک کردن مکرر آن کمتر خواهد شد.

مهارت مدیریت زمان و شبکه های اجتماعی

گاهی تمایل به استفاده از شبکه های اجتماعی مثل Facebook ،Instagram و یا twitter غیر قابل کنترل می شود. در این شرایط باید برای مدتی آن ها را از موبایل یا کامپیوتر خود حذف کنید تا حالت اعتیادی که به این برنامه ها پیدا کرده اید، به تدریج رفع شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی مشاغل (۴) | اشباع بازار کار

از انجام همزمان چند کار خودداری کنید

مهارت مدیریت زمان می گوید چند کار را همزمان انجام ندهید

مهارت مدیریت زمان می گوید انجام همزمان چند کار، کیفیت انجام آن ها را کاهش می دهد. وقتی شما در حال انجام یک کار هستید و برای انجام کار دیگری، آن را نیمه رها می کنید، هنگام بازگشت به آن، بایستی انرژی زیادی را صرف به خاطر آوردن موضوع و به دست آوردن تمرکز کافی برای ادامه کار کنید. لذا سعی کنید پیش از اتمام یک کار، کار دیگری را شروع نکنید.

گاهی کارهایی ضروری پیش می آید که موجب می شود مجبور شوید کاری را ناتمام رها کنید. مثلا ممکن است هنگام کار مجبور شوید به یک تلفن ضروری پاسخ دهید. اتفاقاتی از این قبیل، اجتناب ناپذیرند و گرچه موجب هدر رفتن انرژی شما می شود اما بایستی آن ها را به عنوان بخشی از زندگی روزمره بپذیرید و به خاطر رخ دادن آن ها کلافه یا عصبانی نشوید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *