,

توضیحات مسابقه تابستانه

 • تابستان عزیزمان دارد ماه آخرش را می‌گذراند! این روزها همه‌ی ما یاد کارهایی می‌افتیم که می‌خواستیم در تعطیلات انجام بدهیم و انجام ندادیم. البته خیلی‌هایمان هم به روزهایی که گذشت نگاه می‌کنیم و می‌گوییم: «این تابستان مفید بود. کلی کار انجام دادم.»
 • جزو افراد هر دسته که باشی باز هم ته ته دلت می‌خواهد تابستان ادامه داشته باشد. یا برای اینکه کارهای انجام نشده را انجام بدهی و یا برای اینکه فرصت بیشتری برای انجام دادن کارهای مفید بیشتر داشته باشی.
 • حالا فکرش را بکن بتوانی با یک نقشه، تابستان را نگه داری و نگذاری پاییز بشود. ساعتی جادویی داری که زمان را نگه می‌دارد؟ برای پاییز خط و نشان می‌کشی؟ سرِ تابستان را گرم می‌کنی تا یادش برود که سر وقت برود و دیرش بشود؟ چه کار می‌کنی؟
 • برای شرکت در مسابقه‌ی «تابستان را نگه دار» کافی است از نقشه‌ای بگویی که برای طولانی کردن روزهای تابستان می‌کشی. نقشه‌ات می‌تواند شرورانه، طنز یا پر سوز و گداز باشد.
 • لطفا در حداکثر ده خط نقشه‌ات را برایمان توضیح بده. شاید ما هم توانستیم از نقشه‌ی تو استفاده کنیم و تابستان را کمی بیشتر نگه داریم!

مهلت شرکت در مسابقه

 • ۳۱ شهریور

جایزه 

 • ۵۰ هزار تومان

شرایط شرکت در مسابقه

راه های ارسال پاسخ

 • ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)
 • ارسال پاسخ به آدرس ایمیل info@nojavanha.com
 • ارسال پاسخ به آیدی تلگرام @site_nojavanha
7 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. noorafshan 5 ساعت قبل

  سلام امروز روز آخر تابستان است راستش به این سوال خیلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که حتی یک لحظه را هم نمی شود به عقب برگشت و یا ذخیره کرد پس این عمل بی نتیجه است که بتوانیم تابستان را نگه داریم ولی در برخی استفاده واقعا عملی است و آن بخش به نظرم عکاسی است عکس گرفتن از صحنه های که واقعا بوی تابستان می دهد و لذتش را هم نشان می دهد مثل آب تنی در آب روخانه و یا موتور آب و یا هر موضوعی که طعم تابستان را برایتان عکس بیندازید و البته می تواند فقط فکر کنید که می توانید به عقب برگردید و دوباره تابستان را تجربه کنید مثلا داخل کمد بروید و فکر کنید به روز قبل رفته اید و البته این فکر خیالی است و هرگز امکان ندارد تابستان عزیزم هرچند خیلی زود داری میری در واقع ما دوست نداریم اصلا بروی ای کاش هر چهار فصل تابستان بود گرم و تعطیل باشد برو ولی یادت باشد ما همیشه دوستت دارم ما را به پاییز بسپار ولی هرگز فراموشمان نکن فصلی که با آمدنش راحتی و اوقات فراغت برای هر کاری که دوستش داشتیم برایمان می آورد دلمان دلخوش به این فصل بود ولی نمیدانم تا به خودم می آیم می بینم دارد تمام می شود نکند روزهای این فصل از دیگر فصلها کمترند و یا شاید انقدر به ما در این فصل خوش می گذرد که اصلا سپری شدنش را نمی فهمیم هر چه بود خیلی خوب بود راحت و بی دغدغه برای خودما بر وفق مراد دلمان با تابستان خوش بودیم حالا که داری می روی تابستان برو به سلامت خدانگهدار هر چند از تو خاطرهای زیادی دارم می که می توانم در ذهنم تصور کنم هنوز در روزهای تو هستم و خوش باشم با این لحظات ناب.

 2. modafeharam 2 روز قبل

  تابستان ، تابستان ، تابستان و بازم تابستان . تابستان از نظر من تو مثل یه خرگوشی ناز و زیبا میمانی،و من مثل یه کودک خردسال که در چمن های رویایم دنبالت میدوم و نمیخوام هیچوقت از من دور بشی و همیشه میخوام برای خودم نگهت دارم. من با کار های به یاد ماندنی تابستان را برای همیشه پیش خودم نگه میدارم . به نظر من عید ها به یاد ماندنی و با شکوه هستند اگه من بتونم توی این چند روز باقی مانده گناه نکنم از تابستانم لذت ببرم و کار های شاد و خوب انجام بدم عید هام تابستانی میشن و تا همیشه تابستان برام هست چون یه عیدیه از طرف خودم به خودم .و من عیدی خودمو همیشه نگه میدارم و با هاش خوشحالم. ما نمیتونیم جلوی روز های تابستان رو که بگیریم ولی به نظرم اگه به تمام شدنش هی فکر کنیم زود تر تمام میشود و ما باید فکر خود را مشغول کار های خوبی که در این مدت بکنیم فکر کنیم اینطوری حداقل لذت میبریم فکر ساعت و زمان نداریم.

 3. momp 2 روز قبل

  به همه ی عزیزان سلام عرض میکنم. تابستان واقعا یه موقعیتی اثتسنایی با همه خوبی ها و بدی هاش ، با همه خوشی ها و ناخوشی هاشه . پس باید برای این موقعیت تلاش کنیم تا از دست نرود . برای نگه داشتنش باید به عنوان یه فرصت خوب بهش نگاه کرد و همینطوری با تمام وجودت این فرصت رو درک و احساس کنی و وقتی به مرحله شناخت رسیدی ، کاری میکنی که لذت ببری و این لذت بردنه که برات موندگاره و همیشه عاشق تابستان می مانی و این عشق توی فکرت و دلت اثر میذاره و حتی با گذشتنش احساس می کنی که هر فصلی از خدا تابستانه … این طوری برای همیشه تابستانت رو نگه دار .

 4. مهسا 3 هفته قبل

  با سلام و درود و خسته نباشيد با ارزوي سلامتي و مهر ورزي تمام ايرانيان گرامي
  تابستان بي شك براي تمام ايرانيان عزيز و گرامي است الاخصوص دانش اموزان و نوجوانان پر تلاش كه لحظه شمار اين ماه هستند و از قبل براي اين ماه برنامه ريزي هاي زيادي كرده اند حال مي توان با چند ترفند اين زمان را به نحو احسن طولاني تر و بهتر كرد
  ۱-تغير ساعت بيولوژكي بدن (با ترفند كند تر كندن ساعت به نحوي كه مدت زمان روز را طولاني تر كرده و از ساعت شب كم كنيم طوري كه القاء به جسمي بدن كرده ساعت خواب همان۸ساعت است اما با كند شدن زمان ساعت ۶ساعت خواب مي كنيم)
  ۲- با برنامه ريزي ساعتي هفتگي ؛ ماهيانه(استفاده از روزهاي كه مي توان بهينه تر از تابستان استفاده كرد را مشخص كنيم مثل روز جمعه يا تعطيلات رسمي كه راندمان روانشناسي بالاي در شخص دارد
  ۳- ثبت تمام لحظات و مسافرت و كارهاي كه انجام داده با استفاده از عكس و فيلم و خاطره نويسي به تمام معنا حتي در فصل هاي بعدي با ديدن اين ارشيو انگار كه تابستان برگشته است است و در حال گزراندن ان مي باشد
  ۴- سوار شدن در عالم رويا كه زماني وجود ندرد و اختيار زمان در اختيار خودت است زمان و تاريخ در كارها و اعمال شخصي ملاك نباشد و قدرت اين را داشته باشيم روياهاي خود را به واقعيت تبديل كنيم
  فرستنده مهسا مقدم

  • مبینا 2 هفته قبل

   خب اینجوری که از تابستون لذت نمی بریم!

  • irly 2 روز قبل

   به نظرم همه نمیتونند این کارا رو انجام بدنند و واقعا هم وقتی لذت نباشه بهتره همون زود تر بگذره. من خودم تو این مسابقه شرکت نکردم چون راه حل خوبی به فکرم نرسید و اینا که شما گفتی از نظر من زیاد خوب و قابل اجرا نیست .

 5. مبینا 3 هفته قبل

  +چی؟!تابستان چه می گویی؟می خوای منو تنها بزاری با این همه کارها؟!
  -نه بابا!تازه یادت اومد؟!می خواستی برنامه ریزی کنی.به جای اینکه تا لنگ ۱۲ ظهر می خوابیدی ، کاراتو انجام می دادی!
  +تابستان غلت کردم!اما نرو!به خدا گناه دارم.قول می دم برنامه ریزی کنم.
  -دیگه کار از کار گذشته.همین است که گفتم!باید بروم.انقدر وقتمو نگیر!بذار پاییز بیاد،حال تو را بگیره!اه بذار ببینم قیافتو…
  +تابستان،تو انقدر بد بودی من نمی دونستم؟!
  -آـخر من چقدر به تو گفته بودم انقدر نخواب!انقدر بازی نکن!کاراتو انجام بده.تو هم می گفتی اوووو کلی وقت هست.یعنی من حق ندارم جبران کنم؟!
  +باشه،حق داری.اما منم پشیمونم.تو هم که نباید نامردی کنی! آخر خدا چرا پاییز را آفرید؟! به خاطر اینکه حال منو بگیره یا صبر کن ببینم بزنه تو سرم بگه چرا درس نخوندی؟!مدرسه ها شروع می شوند،بدبختی پشت بدبختی!تابستان نرو!هر کار بگی می کنم.تو رو خدا!چمدونت رو بده به من…
  -دست نزن،دست نزن!همه رو بهم می ریزی.من مثل تو شلخته نیستم!تو هم بهتره بری الان اتوبوسم میاد.
  +تابستان داری دل منو می شکونی!دستتو می بوسم.حاضرم اون آفتاب داغ سوزان رو تحمل کنم اما نرو!
  -دستت درد نکنه!حالا ما شدیم آفتاب داغ سوزان!
  +نه منظورمو بد نگیر!می دونی اون آفتابت چقدر خوبه؟بهتر هوای پاییز هست.آخر پاییز که میاد همه جا رو برگ می ریزه.خیلی شلخته هست.اما تو…
  -منو خر نکن!تو زور بزن اما من می رم
  +تابستان آخر تو چرا می ری؟!
  -من مثل تو بی برنامه نیستم.من به کشور های دیگر هم باید بروم.آن ها هم مثل تو به تابستان نیاز دارند.البته به نوبت.صبر کن…یک کاغذ توی چمدونم بود آها.ببین به کشور تو آمدم و رفت آخر لیست.بعد اینکه به کشورهای آنها سفر کردم میام پیشت.که کلا ۱۲ ماه طول می کشه.وای چقدر حرف زدم.(تابستان خمیازه می کشد و کاغذش را در چمدان می گذارد.)
  +تابستان،فهمیدم.بیا این شربتو که داخل خونه درست کردم را بخور تا برای آنها یک تابستان عالی بسازی!(تابستان شربت را می خورد و به خواب فرو می رود.)آها.حالا می بینی کجا می روی!آخر کی فکرشو می کرد که چندتا قرص خواب توی شربت ریختم.وقت ندارم باید آن کاغذ رو پیدا کنم.وای چمدونشو!کلی میوه هست.خب،این همه میوه می خواد چکار؟حتما می خواد ببره برای آنها..آها کاغذ رو پیدا کردم!بزار خط بزنم کشورمو و از اول بنویسم.حالا ببینم می خوای چکار کنی!۳ ماه دوباره تابستان!آخ جونمی جوون!کل بچه ها ی محل مدیون من می شوند.بچه محل چیه کل مردم کشورمون!وای الانه که بیدار شه!
  -چه اتفاقی افتاد؟!من به خواب رفتم.اصلا سابقه نداشتم.آها حتما کار تو هستش.اما کار خوبی کردی!چون که بعد از سال ها خوابیدم.برای همین یه جایزه دارم واسه ی تو!از آخر لیست شروع می کنم!
  +تابستان نه!
  نتیجه:سر تابستان نمی توان کلاه گذاشت،پس از فرصت استفاده کن!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید