مسابقه‌ «فهرست تابستانی من»

توضیحات

 • تابستان شده است و فهرست بلندبالای کارهایی که باید در این سه ماه انجام شوند نوشته می‌شود. بعضی‌ها همه‌ی تابستانشان را با کلاس‌های جورواجور پر می‌کنند. بعضی‌های دیگر بی‌خیال جلوی تلویزیون دراز می‌کشند و توی اینستاگرام می‌چرخند. بعضی‌ها هم کنکوری هستند و با خودشان می‌گویند از فردا شروع می‌کنم!
 • البته بعضی‌ها هم برای خودشان برنامه‌های مخصوص دارند. برنامه‌هایی نه مثل کلاس‌های تابستانی و درس خواندن برای کنکور. برنامه‌هایی فقط و فقط برای خودشان.
 • برای شرکت در این مسابقه کافی است از برنامه‌های ویژه‌ی تابستانی‌ات بگویی.
 • لطفاً پنج تا ده تا از برنامه‌هایت را برایمان بنویس و اگر فکر می‌کنی ممکن است برخی از آن‌ها گنگ باشند یک خط درموردشان توضیح بده.
 • یادت باشد هرچه برنامه‌هایت باحال‌تر، بامزه‌تر و خلاقانه‌تر باشند امکان برنده شدنت بیشتر است. البته نه اینکه سراغ برنامه‌هایی تخیلی بروی! کاملاً واقعیِ واقعی.
 • منتظر جواب‌های جذاب و مختصر و مفیدت هستیم. امیدواریم شما از برندگان ما باشید. در ادامه با این مسابقه همراه باشید.

مهلت شرکت در مسابقه

 • تا ۳۱ تیرماه تمدید شد.

جایزه 

 • ۸۰ هزار تومان

شرایط شرکت در مسابقه

 • عضویت در سایت نوجوان ها
 • محدوده سنی ۱۲ تا ۲۱ سال

راه های ارسال پاسخ

 • ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)
 • ارسال پاسخ به آدرس ایمیل info@nojavanha.com
 • ارسال پاسخ به آیدی تلگرام @site_nojavanha

اعلام نتایج

برنامه‌هایی که شما برای تابستانتان ریخته‌اید حسابی پربار و جذاب و باارزش‌اند. راستش حتی دلمان خواست فهرست تابستانی خودمان را تغییر بدهیم و چندتایی از برنامه‌های جذاب شما را در آن بگنجانیم! از بس که ایده‌هایتان عالی بود.


حتماً با این شرایط متوجه شده‌اید که انتخاب برنده چقدر سخت بود. حتی به این نتیجه رسیدیم که به جای یک نفر، دو نفر را به عنوان برنده اعلام کنیم. (پس با این حساب به جای مسابقه‌ی «ظهر تابستان است» که برنده نداشت این مسابقه دو نفر برنده دارد).

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسابقه با جایزه پاییزه شماره 10-همراه با پاسخ

چرا رویا و علی انتخاب شدند؟

در مرحله‌ی اول کسانی را که درباره‌ی برنامه‌هایشان توضیح داده بودند از بقیه جدا کردیم. بعد از بین آن‌ها رویا و علی را که برنامه‌های متنوع‌تری برای خودشان در نظر گرفته‌اند انتخاب کردیم. یعنی دلیل انتخاب برنده‌ها این نیست که برنامه‌هایشان از بقیه بهتر و یا مهم‌تر است. دلیل انتخابشان به توضیح و تنوع برنامه‌ها بر‌می‌گردد.

امیدواریم با انرژی و انگیزه برنامه‌هایتان را عملی کنید. ما هم برویم ببینیم چه تغییراتی باید در فهرست تابستانی‌مان ایجاد کنیم!

متن‌های برگزیده


roya rezaei

تابستون به کامتون
از قبل از رسیدن تابستون با خودم عهد کرده بودم که تابستونی بسازم که هیچ وقت از یادم نره و اتفاقات خوبش باعث بشن این گرمای اعصاب خرد کن رو راحت تر تحمل کنم. نتیجه چند هفته فکر کردنم شد یه برگه کوچک سبز رنگ که بالای کامپیوترم چسبوندمش، برگه ای که این جملات روش نوشته شدن:
تابستان من چگونه خواهد گذشت؟!

 1. به تدریس خصوصی علوم تجربی دبیرستان ادامه خواهم داد! گرچه مبلغ زیادی از آموزش آن به سه چهار نفر عایدم نمی شود، اما خوب می دانم که زکات دانش، آموزش آن به دیگران است.
 2. من یک هنرمندم، یک معرق کار! همیشه دوست داشتم در کارهای خیری که مادرم در آن ها شرکت داشت، شرکت کنم و این تابستان انگار بهترین فرصت ممکن است. ساخت چند عدد تابلوی معرق و یا وسایلی مثل جعبه و ساعت دیواری و امثال این ها و بخشیدنشان به بازارچه خیریه محل، فکر خوبی است.
 3. همیشه تابستان ها برایم نقطه پر رنگ حضوری در کانون پرورش فکری رقم می زد. برنامه این سال کانون برای ما بچه هایی که درگیر کلاس های ادبی هستیم، نشر کتابی از آثار خودمان است. با نوشتن چند شعر مناسب که بتوان آن ها را در مجموعه مان چاپ کرد، مطمئنا تغییر بزرگی در سابقه ادبی ام به وجود خواهد آمد!
 4. و اما آخرین و بهترین برنامه ای که تدارک دیده ام: به خودم و تمام سلول های بدنم قول داده ام که ته بستی شکلاتی های سر کوچه مان را در بیاورم! این تابستان، منم و شعر هایم و بستنی شکلاتی های پر خامه و هوای خشک و بسیار گرم این شهر، تابستانی که می دانم برای همیشه در خاطراتم حک خواهد شد.
  با تشکر
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسابقه ادبی (شماره 1)

علی زراعتکار

 1. درس خواندن
  یکی از مهمترین اولویت های من و تقریبا اکثر دانش آموزان مطالعه حداقلی (البته برای کنکوری ها حداکثری) در تابستان می باشد.
  من نیز قصد دارم دروس سال قبل را مرور و دروس سال آینده را اندکی پیش خوانی نمایم.
 2. خواندن کتب تخصصی تاریخی و نوشتن چند مقاله و انتشار آن ها در فضای مجازی
  (به خصوص سایت نوجوان ها؛ البته اگر قابل بدانند)
 3. تمرین حرفه ای برای یادگیری عمیق یک رشته ورزشی خاص و شرکت در کلاس های آموزشی آن
 4. آموزش یک مهارت خاص
  داشتن یک هنر همیشه باعث سهولت زندگی می شود. من هم خیلی دوست دارم این تابستان یک هنر بخ خصوص مثل تعمیرکاری یا برنامه نویسی کامپیوتر یاد بگیرم.
 5. برگزاری کلاس رایگان برای دانش آموزان ضعیف درسی
  پدرم معاون یکی از مدارس محروم و حومه شهرمان است. با پدرم صحبت کردم که امکانات برگزاری کلاس را برای دانش آموزانی که نمره تجدید آورده اند در اختیارم بگذارد.
  اینطور من هم مثل سایت شما می توانم اندکی به نوجوان های سرزمینم خدمت کنم.
 6. حفظ کردن حداقل یک جز از قرآن و مطالعه توضیح المسائل مرجع تقلید خودم
  پارسال چندین دفعه به سوالات شرعی برخوردم و برای پیدا کردن جواب آنها خیلی در مضیقه قرار گرفتم ولی از این به بعد می خواهم حتی المقدور احکام مربوط به خودم را یاد داشته باشم.

امتیاز به این نوشته

‫10 نظر ارسال شده در “مسابقه‌ «فهرست تابستانی من»

 1. فاطیما :

  سلام تو یه مسابقه شرکت کردم نوشته بودین مختصر و مفید من توضیحات نوشتم شما اونایی ک متخصر نوشته بودن رو انتخاب کردین و دلیل انتخاب رو گفتین چون اشاره کردیم مختصر باشه برنده شدن…اینجا هم نوشتین مختصر این بار ک من تمام سعیمو کردم مختصر و کوتاه بیان کنم این بار کسایی که بیشتر توضیح دادن برنده شدن ????دقیقا مشخص کنین ملاک چیه تو متن سوال مینویسین مختصر و کوتاه بعد اونی ک بیشتر توضیح داده برنده میشه?

  • نوجوان‌ها :

   دوست عزیز “فاطیما”
   سلام
   بله، نکته ای که تو اشاره کردی درست است. البته در آن مسابقه ها توضیحات خیلی بیشتر از حد نیاز بود و برای همین شرکت کنندگانی که زیاد توضیح داده بودند انتخاب نشدند. اما طبیعی است که توضیحات چند جمله ای توضیحی مناسب محسوب می شوند و زیاده گویی نیست. از طرف دیگر دلیل انتخاب برنده فقط این نبوده و مورد یا موارد دیگر هم تاثیرگذار بوده اند. در نهایت، اگر متن تو و دوستان دیگرت انتخاب نشده اند دلیل بر این نیست که مناسب نبوده اند. گاهی همه ی پاسخ ها آنقدر خوب و قوی هستند که نمی شود به راحتی از میانشان برنده ای اعلام کرد. مطمئن باش در این موارد ما ملاک های دیگری را هم مدنظر قرار می دهیم. لطفا به نوشتن ادامه بده. ممنونیم که با ما هستی.
   موفق باشی
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. نوجوان‌ها :

  کاربر عزیز “فاطیما”
  همان طور که در ادامه عنوان مسابقه آمده این مسابقه در حال بررسی پاسخ های ارسالی کاربران و در انتظار اعلام نتایج می باشد و دیگر تمدید نخواهد شد.
  از صبر و بردباری شما سپاسگزاریم.
  موفق باشید
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 3. فاطیما :

  سلام خسته نباشید
  شما یکبار مسابقه رو تمدید کردین تا ۳۱ تیر ماه ب نظرم دیگ افرادی ک بعد این تاریخ در مسابقه شرکت کردن رو نباید در نظر بگیرید مگه ی مسابقه جند بار تمدید میشه؟؟؟؟

 4. امیر تاریوردی :

  سلام امیدوارم تابستان خوبی تا الان داشته باشید لیست برنامه های تابستانی من به صورت زیر است:
  ۱. ورزش صبحگاهی که شامل طناب زنی و دراز نشست و دویدن است من به ورزش علاقه زیادی دارم و انجام آن احساس نشاط بیشتری می کنم.
  ۲.کمک به پدر و مادر در امور منزل البته به مراتب بیشتر از زمان مدرسه
  ۳.شرکت در کلاس تئاتر کانون فرهنگی و هنری مسجد محل
  ۴.افزایش دایره لغات انگلیسی در ذهنم و خواندن کتاب ۵۰۴ و در کنارش استفاده گرامر ها در جمله ها و تسلط بیشتر روی زبان انگلیسی
  ۵.از آنجایی که زبان ترکی استانبولی را بسیار دوست دارم و در شهر من افراد ترکیه ایی هستند دوست دارم با تماشای فیلم های آموزش در سایت آپارات درباره این زبان هم اطلاعاتی را داشته باشم یا به قولی دیگر ساعاتی را در فضای مجازی سپری می کنم
  ۶.بازی فوتبال با دوستان در زمین فوتبالی که شهرداری به تازگی در پارکی نزدیک منزلمان سامان دهی کرده است.
  ۷.برخی شب ها هم دوست دارم در خنکی هوا دوچرخه سواری کنم .

 5. ft :

  باسلام
  لیست کارهای تابستانی من :
  ۱ ) رفتن به کلاس زبان برای آمادگی آزمون آیلس
  ۲ ) ثبت نام در باشگاه برای باربی شدن و کم کردن وزن
  ۳ ) مشغول کار شدن در کتابخانه دانشگاه
  ۴) رفتن به دوره های کارآموزی در بیمارستان
  ۵ ) شرکت در دوره های هلال احمر برای امادگی در اتفاقات غیرمطرقبه
  ۶) رفتن به شمال دل انگیز
  ۷) پیگیری پروژه کارشناسی
  ۸ ) آمادگی برای کنکور ۹۹
  ۹ ) خوندن کتابایی که تا الان به دلیل امتحانا نتونسته بودم بخونم
  ۱۰ ) آماده شدن برای یه مهر پر انرژی

 6. فاطیما :

  با سلام
  لیست کارهای تابستانی من به شرح زیره .?
  ۱. مهم ترین هدف باشگاه رفتن برای کاهش وزنه??
  ۲.مطالعه کتابایی باموضوعایی ک‌دوستشون دارم?
  ۳. تکمیل کلاس خیاطی و زبان??که ب دلیل درس گذاشته بودمشون کنار…
  ۴.مسافرت …تابستون باشه و مسافرت نباشه؟ مگه میشه مگ داریم؟??
  ۵.از شما چه پنهون خیلی دوس دارم شعر و متن از خودم بمویسم و ی جورایی نویسنده باشم? این تابستون میخوام چکیده های ذهن پریشونمو هم بنویسم ببینم نویسنده ازم درمیاد یا نه??
  تاحایی که تونستم خلاصه نوشتم??

  • نوجوان‌ها :

   کاربر عزیز “پویا”
   تمامی مسابقات تا پایان تیرماه تمدید شدند.
   موفق باشید
   نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.