, ,
,

توضیحات

 • ماه رمضان ماه دعاهای اجابت شده و آرزوهای برآورده شده است. البته همیشه اینطور نیست که آنچه دوست داریم دقیقا به همان شکلی که خواسته بودیم به ما داده شود. چون گاهی چیزی را می خواهیم که به صلاح ما نیست و برای همین به ما داده نمی شود. اما اگر قرار باشد یک دعا یا آرزو کنی که دقیقا همانطور که در ذهنت هست برآورده شود چیست؟ اگر قرار باشد یک دعای در گوشی با خدا داشته باشی آن چیست؟ البته آن دعاهای شخصی را که نمی شود گفت همه داریم. اما برای شرکت در این مسابقه یکی از آن دعاها و آرزوهایت را انتخاب کن که می توانی از آن صحبت کنی. بعد حداکثر در ۱۰ خط برایمان از آن بنویس. به همین راحتی می توانی در مسابقه آرزوی درگوشی شرکت کنی. منتظرت هستیم.

مهلت شرکت در مسابقه

 • تا پایان خرداد تمدید شد.

جایزه

 • ۸۰ هزار تومان

شرایط شرکت در مسابقه

راه های ارسال پاسخ

 • ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)
 • ارسال پاسخ به آدرس ایمیل info@nojavanha.com
 • ارسال پاسخ به آیدی تلگرام @site_nojavanha
6 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. حسین باهوش 3 هفته قبل

  خدایا قرار است ارزویم را برایت بگویم. من دوست دارم در ازمون تیزهوشان قبول شوم. زیرا خیلی درس میخوانم. خانواده ام مرا مجبور نکرده اند اما من دوست دارم با قبولی در ازمون تیزهوشان شادی را برایشان به ارمغان بیاورم و انهارا خوشحال کنم. دلیل دیگرم این است که ناظم مدرسه مان از مدرسه ما رفته و در مدرسه تیزهوشان مشغول به کار است. یک روز او مرا در
  نمایشگاه کتاب دید و به من گفت تورو سال بعد میبینم یا نه؟ من هم باید در تیزهوشان قبول شوم تا انتظار او را براورده کنم. هزینه های کلاس های من بسیارزیاد شده است. نمیخواهم از پدر و مادرم خجالت بکشم. مادر بزرگم هم به من خیلی امید دارد. خدایا من نمیگویم که حتما باید در ازمون تیزهوشان قبول شوم ولی اگر تلاش زیادی کرده باشم ارزویم را براورده کن.

 2. مبینا مهدی نژاد 3 هفته قبل

  سلام خداي خوبم!خدايي که تنها تو را مي پرسم و تنها از تو ياري مي جويم.خدايا قرار است ارزويم را بهت بگويم.ارزوي من زنده شدن پدربزرگم است.خدايا!مي دانم که تو مهربان مهربانان بخشنده بخشندگان هستي. ومي دانم تو توانا هستي .براي همين است که من اين را از تو مي خواهم.مي دانم که تو اراده کني همان مي شود .خداي خوبم!مدتي مي شود پدربزرگم از پيشم رفته.۴۰ روز گذشت.خدايا با رفتن او حسرت هايي در دلم مانده.او هميشه به من محبت مي کرد و حتي به زبان مي اورد.او من را خيلي دوست ميداشت.حتي الانم وقتي خواب او را مي بينم او به من لبخند مي زند و من را در اغوش مي گيرد.اما خدايا من حتي يه بار هم به او ابراز علاقه نکردم.حتي يه بار هم به نگفتم که چقدر او را دوست دارم.حتي يه بار!يادم است وقتي خواب بودم,او با دستان چروک و پيرش مو هايم را نوازش مي کرد.اما من چشمانم را بسته بودم و خودم را زدم به خواب.در دلم گفتم اين پيرمرد چرا ولم نمي کند! اما خداي خوبم وقتي به ان روز فکر مي کنم گريه ام مي گيرد . از خودم متنفر مي شوم.چرا که قدر او را ندانستم.وقتي من با همسالان خود دعوا مي کردم او بود که طرفداري من را مي کرد و و از من دفاع مي کرد.خدايا مي داني وقتي فهميد تيزهوشان قبول شدم چقدر خوشحال شد؟! او به همه گفت:بله.من به شما گفته بودم که مبيناي من تيزهوشان قبول مي شود.حالا منتظر دکتر شدن مبينا هم هستم. اما خدايا او ديگر نيست که ان روز را ببيند.خدايا من ۱۳ سال با او بزرگ شده ام و حالا ۴۰ روز است که او را نمي بينم.خدايا وقتي بابا بزرگم خوابيد و ديگر بيدار نشد,من از ان روز به بعد از خواب مي ترسم.مي ترسم از اين که بخوابم و ديگر چشم باز نکنم.۴۰ شب است که خواب خوبي نداشته ام.هميشه سعي مي کنم نخوابم.۳ يا ۴ ساعت روي تخت هستم و از اين که بخوابم مي ترسم.اما از خستگي خوابم مي برد.۴۰ شب است است که تا اذان صبح بيدارم.خدايا با مرگ بابابزرگم همه چي عوض شده.بابام داغون شده.خدايا مي دانم مرگ حق است.اما خداي خوبم من خيلي مي شنوم که مرده اي زنده شد وم من اين را از تو مي خواهم. پدر بزرگم زنده شود.همين! زنده شود تا جبران کنم.خدايا ! قول مي دهم قدر او را بدانم.خدايا!حسرت هايي در دلم مانده.حسرت تکرار لحظه اي که سخن مي گفت.حسرت تکرار لحظها اي که مي خنديد.حسرت تکرار لحظه اي که من را نوازش مي کرد.و حسرت تکرار لحظات ديگر.و من به اين جمله پي بردم : ديوانه کننده ترين حس دنيا حسرت تکرار يک لحظه است.
  .
  .
  .
  +نوشته شده توسط يکي از بندگان خداوند

 3. مبینا84 2 هفته قبل

  سلام خداي خوبم.خدايي که تنها تو را مي پرسم و تنها از تو ياري مي جويم.خدايا قرار است ارزويم را بهت بگويم.ارزوي من زنده شدن پدربزرگم است.خدايا!مي دانم که تو مهربان مهربانان بخشنده بخشندگان هستي. ومي دانم تو توانا هستي .براي همين است که من اين را از تو مي خواهم.مي دانم که تو اراده کني همان مي شود .خداي خوبم!مدتي مي شود پدربزرگم از پيشم رفته.۴۰ روز گذشت.خدايا با رفتن او حسرت هايي در دلم مانده.او هميشه به من محبت مي کرد و حتي به زبان مي اورد.او من را خيلي دوست ميداشت.حتي الانم وقتي خواب او را مي بينم او به من لبخند مي زند و من را در اغوش مي گيرد.اما خدايا من حتي يه بار هم به او ابراز علاقه نکردم.حتي يه بار هم به نگفتم که چقدر او را دوست دارم.حتي يه بار!يادم است وقتي خواب بودم,او با دستان چروک و پيرش مو هايم را نوازش مي کرد.اما من چشمانم را بسته بودم و خودم را زدم به خواب.در دلم گفتم اين پيرمرد چرا ولم نمي کند! اما خداي خوبم وقتي به ان روز فکر مي کنم گريه ام مي گيرد . از خودم متنفر مي شوم.چرا که قدر او را ندانستم.وقتي من با همسالان خود دعوا مي کردم او بود که طرفداري من را مي کرد و و از من دفاع مي کرد.خدايا مي داني وقتي فهميد تيزهوشان قبول شدم چقدر خوشحال شد؟! او به همه گفت:بله.من به شما گفته بودم که مبيناي من تيزهوشان قبول مي شود.حالا منتظر دکتر شدن مبينا هم هستم. اما خدايا او ديگر نيست که ان روز را ببيند.خدايا من ۱۳ سال با او بزرگ شده ام و حالا ۴۰ روز است که او را نمي بينم.خدايا وقتي بابا بزرگم خوابيد و ديگر بيدار نشد,من از ان روز به بعد از خواب مي ترسم.مي ترسم از اين که بخوابم و ديگر چشم باز نکنم.۴۰ شب است که خواب خوبي نداشته ام.هميشه سعي مي کنم نخوابم.۳ يا ۴ ساعت روي تخت هستم و از اين که بخوابم مي ترسم.اما از خستگي خوابم مي برد.۴۰ شب است است که تا اذان صبح بيدارم.خدايا با مرگ بابابزرگم همه چي عوض شده.بابام داغون شده.خدايا مي دانم مرگ حق است.اما خداي خوبم من خيلي مي شنوم که مرده اي زنده شد وم من اين را از تو مي خواهم. پدر بزرگم زنده شود.همين! زنده شود تا جبران کنم.خدايا ! قول مي دهم قدر او را بدانم.خدايا!حسرت هايي در دلم مانده.حسرت تکرار لحظه اي که سخن مي گفت.حسرت تکرار لحظها اي که مي خنديد.حسرت تکرار لحظه اي که من را نوازش مي کرد.و حسرت تکرار لحظات ديگر.و من به اين جمله پي بردم : ديوانه کننده ترين حس دنيا حسرت تکرار يک لحظه است.
  .
  .
  .
  +نوشته شده توسط يکي از بندگان خداوند

 4. مبینا مهدی نزاد 2 هفته قبل

  سللام.خدایا! قرار است چیزی را به تو بگویم,ارزویم را! می دانی ارزویم چیست ؟ ارزویم این است :دکتر شوم. می دانی چرا ؟! چون قرار است کاری انجام دهم.کاری برای رضای تو .خدایا دیروز که داشتم از کوچه می گذشتم یه دختر دیدم هم سن و سال من ! داشت توی سطل اشغال خیابان ور می رفت تا شاید چیزی را پیدا کرد.اما همان لحظه که من را دید دسپاچه شد و به کار دیگری مشغول شد.اما من به او نگاه نکردم که مبادا خجالت بکشد.او هم مثل من یک دختر بچه ای است که در دلش کلی ارزو دارد.داشتن تبلت یا لپ تاپ.یا جامدادی با رنگ های شاد که به همکلاسی هایش نشان بدهد و بگوید :این را بابایم برام خریده..اما خدایا او الان به جای این ها , به جای اینکه دغدغه هایش مدرسه ,درس و مشقش باشد,دغدغه ی او الان پول است…او هم مثل من انسان است.چه می شود او هم مثل همسالانش با پدر و مادر خود به شهربازی برود؟!مثل همه ی بچه ها!خدایا فقط این نیست.وقتی اخبار را می بینم که مردم از گرانی گله می کنند,بسیار ناراحت می شوم.چون دلیل گله های ان ها نیاز به پول است.خدایا این ها به کنار مردم سیل زده و زلزله زده را دیدی؟! نه خانه ای , نه غذایی , نه زندگی ای! صدای گریه های ان ها بر پوست تن می خذاشد.سرطانی ها را چطور؟!دیده ای ؟! بچه های هم سن و سال خودم که باید شاد باشند , مریض اند. از نداشتن مو خجالت می کشند. پولی کافی برای درمان ندارند.خدایا !ارزوی من این است دکتر شوم و ان هایی که پول کافی ندارند رایگان درمان کنم و بیماری هایی که درمانی ندارند را تحقیق کنم و درمانی برای انها کشف کنم. همچنین با پول در امد خود به نیازمندان کمک کنم.و خئایا ! اگر خواستی موسسه خیریه بزنم تا به مناطق محروم کمک کنم.خدایا قول می دهم دکتری سخت کوش و بخشنده باشم و تمام تلاشم را می کنم تا دنیا زیبا شود.اگر ما دست به دست هم بدهیم می توانبم دنیا را رنگین کمان کنیم.رنگین کمانی با رنگ های صلح ارامش شادی مهربانی عشق ایمان انگیزه

 5. سجاد نظری 1 هفته قبل

  سلام خدا جون
  خیلی دوست دارم و می خوام که همیشه تو هم دوستم داشته باشی این آرزوی من می دونم هر چیزی خواستنی تر نیست راستش همیشه وقتی حرفهای دلم رو روی کاغذ با تو می زنم و یا دعا و نماز می خونم حالم خوبه خدای خوبم دلم هر چی باشی حالا که تو این دنیا هستم کمی هم اهلی این دنیا شده دست خودم نیست دوست دارم از این نعمت هایت بیشترین استفاده روداشته باشم میدونم باید اندازه خودم بخوام پس به نظر باید بعد از دوست داشتنت که همیشه می خوام باهام و در قلبم باشه اینکه اندازه قلب من و گسترش دید من زیاد کنی من خیلی زود جوشم و البته کمی هم شاید زود رنج در کنار هم اصل زوج خوبی نمی شن انگار فاصله برای ایجاد ارتباط و دوست های صمیمی داشتن دور و دور تر میشه خدای من میشه اندازه صبرمو زیاد و زود رنجی من کمی حالا می دونم یکباره نمی شه هر جور که خودت می دونم کمی دوزشو بیاری پایین انگار خیلی لوسم واقعا لوس. لوسی بیش از اندازه هم مضره .خدایا می دونم هرچی که بهش فکر می کنم تو میدونی خدایا پس فکر های خوبم رو برای همه می خوام و فکر هایی که سرانجام خوبی ندارند هیچ برآورده نکن.راستش خیلی دلم می خواد یک مسافرت خوب و دلچسب با خانواده برم این موضوع و بودجه مالیش رو یک جورایی به دست خانواده ام برسون تشکر خدای بزرگ راستش آرزوها و خواسته ها همیشه هستند ولی فعلا خواسته های من همیناست تشکر خدای خوبم .

 6. armanho 1 هفته قبل

  نوشتن درباره آرزو کار سختی است؛ چون آرزوها وابسته به زمان هستند. زمانی آرزوهایم به اندازه کمد اسباب بازی هایم بود و زمانی دیگر آرزوی داشتن مدادی جادویی را در سر می پروراندم. اما هر چه بزرگ تر شدم فهمیدم که آرزوها همان اهدافم هستند که اگر در مسیر آن ها گام بردارم، می توانم به آن ها برسم و اگر چشم به معجزه داشته باشم، باید آن ها را در خواب ببینم.
  هم اکنون آرزوهای بسیاری دارم که نمیدانم کدام یک را در اولویت قرار دهم. با این وجود آرزو دارم بهترین مهندس عمران کشور شوم و برای رسیدن به این آرزو تمام تلاشم را میکنم.
  آرزوهای ما انسان ها همانند رنگ های رنگین کمان متفاوت هستند. امیدوارم با تلاش و پشتکار به آرزوهای خوش رنگتان برسید.
  و در پایان تنها آرزویی که از کودکی تا کنون همراهم بوده و گذشت زمان در آن تأثیری نداشته، ظهور آقا امام زمان (عج) است. چه زیبا که همگی برای رسیدن به چنین آرزوی بزرگی تلاش کنیم و جهان را برای ظهور حضرت فراهم نماییم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟