مسابقه با جایزه زمستانه شماره ۶ همراه با پاسخ

دوستان عزیز؛ در این سری مسابقات زمستانه که به صورت هفتگی برگزار می‌گردد، یک سوال مطرح می‌شود که علاوه بر این که اسامی‌ کسانی که جواب صحیح داده اند در این قسمت اعلام می‌گردد، به ۳ نفر از ایشان هدیه نقدی داده می‌شود.

با مراجعه به مسابقه با جایزه در شماره‌های قبلی می توانید پاسخ صحیح و نام برندگان را مشاهده فرمایید.

****شرط سنی:

از این به بعد جایزه این مسابقه فقط به کسانی تعلق میگیرد که اولاً سنشان بین ۱۱ تا ۲۵ سال باشد و ثانیاً نام و نام خانوادگی شناسنامه ای ایشان با مشخصات پروفشایلشان در این وبسایت مطابقت داشته باشد. در صورت عدم وجود هر یک از این دو مورد، از دادن جایزه به این شخص معذوریم حتی اگر نام ایشان به عنوان برنده اعلام شده باشد. بنابراین توصیه ما به شما این است اگر با مشخصات واقعی ثبت نام نکرده اید در اسرع وقت مشخصات کاربری خود را در پروفایل تصحیح کنید.

****نحوه قرعه کشی:

به این صورت است که ابتدا کلیه کسانی که پاسخ صحیح داده اند در یک لیست بدون در نظر گرفتن شهر با جنیست یا زمان عضویت شماره گذاری می شوند.  سپس سه عدد به صورت کاملا اتفاقی انتخاب می شوند. البته که اگر برنده در یک ماه گذشته از هریک از مسابقات سایت جایزه دریافت کرده باشد حذف و مجددا یک شماره دیگر انتخاب می شود.

سؤال این هفته:

مردی هفت دوست دارد. اولی هر شب او را ملاقات می کند. دومی یک شب در میان، سومی دو شب در میان و … و دوست هفتم که شب های هفتم به ملاقات او می رود. آیا روزی پیش می آید که تمامی دوستان در یک شب نزد او باشند؟ شب چندم؟

پاسخ:

جواب سوال برابر است با کوچک ترین مضرب مشترک اعداد یک تا هفت یعنی عدد 420. اگر فرض شود که همه دوستان در شب اول با هم بوده باشند 420 شب بعد دوباره همگی با هم خواهند بود.

اسامی برندگان:

1- آقای علی ایل بیگی از تربت حیدریه

2- آقای آرمان منانی از ملایر

3- آقای امیر طاهری از تبریز

 

اسامی افرادی که پاسخ صحیح داده اند:

ابوالفضل

آرمان منانی

امین امیدی گرگری

پری ناز

حسن

سامان

علی قزلباش

علی نیک فرد

محمد

محمدرضا

مریم

مهران

نسرین

وحید

یسنا

ali  

ali_8044  

nasim 

 reza shamsi 

sahar 

 taheriamir75