مسابقه “نظر شما چیه؟” (شماره ۱۴)

توضیحات

دوستان و همراهان همیشگی

سلام

از شما یه سوال داریم، تا حالا درباره شغل آینده تون هیچ وقت فکر کردید؟ به چه شغلی علاقه دارید؟ یا دوست دارید چه کاره بشید؟ به علت های علاقه و راه های دست پیدا کردن به این شغل فکر کردید؟ از همه مهمتر هیچ وقت به اینکه جامعه نیاز به چه مشاغلی داره توجه کردید؟ مسابقه این دفعه ما در مورد این موضوعه. منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مهلت شرکت در مسابقه 19 آذرماه
جایزه مسابقه

1- گردنبند زینتی

2- فلش مموری فانتزی

شرایط شرکت در مسابقه

1- عضویت در سایت نوجوان ها

2- محدوده سنی 12 تا 21 سال

راه های ارسال پاسخ

1- ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

2- ارسال پاسخ به آدرس ایمیل [email protected]

3- ارسال پاسخ به شماره تلگرام 09303444824

اعلام نتایج

برنده این مسابقه آقای حسین حاجی غلام هستند که یک فلش مموری هدیه ایشان می باشد.

همچنین به خانم ژاله جمشیدیان مبلغ 30 هزار تومان جایزه نقدی تعلق می گیرد و به عنوان یکی دیگر از برگزیدگان مسابقه هستند.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسابقه با جایزه پاییزه شماره 10-همراه با پاسخ

‫11 نظر ارسال شده در “مسابقه “نظر شما چیه؟” (شماره ۱۴)

 1. noorafshan :

  سلام شغل اینده فکر کردن به شغل اینده بهنظر من نیازمند مقدمه های زیادی است که مهمترین آنها علاقه واقعی داشتن به شغلی است که در اینده قرار است یک عمر به آن هزینه زندگی خودمان را در آوریم پس واقعا باید به آن خوب فکر کنیم تا خدایی نکرده بعدها از زمانی که صرف یادگیری شغل دلخواه کردیم پشیمان نباشیم به نظر من علاقه و بعد میزان تقاضا برای یک شغل خیلی مهم است حتی می توان اگر شغلی را علاقه داشتی و در جایی متقاضی نداشت به شهر یا کشور دیگری بروی تا بتوانی از شغل خودت راضی باشد ولی اگر اولویت در میهن ماندن است علاقه مردم ایران و میزان تقاضا برای شغل هم باید اهمیت داشته باشد از اینرو خوب باید محیط زندگی خودمان را بشناسیم البته آن چیزی که در مرحله نخست باید به آن اشاره کنم بودجه زندگی و میزان خصوصیات هر فرد با شغل انتخابی هم بسیار بسیار مهم است بنا به این گفته ها من شغل پرستاری را دوست دارم زیرا در کارهایم سعی دارم صبور و با حوصله باشم و این ویژگی را درون خودم بیشتر هم تقویت کنم پرستار بودن بنا به محیط زندگی و علاقه خودم و اینکه دانشگاه معتبر دولتی در شهر من در این رشته است انتخاب شده است و شغل بسیار خوبی است و بسیار به آن علاقه مندم امیدوارم همه افراد این گروه سلامت و سرحال باشند.

 2. hamrah125 :

  سلام به دوستان
  شغل از مهمترین ارکان زندگی بشر است منبع درآمد و سرافرازی آنچه بدون زیاده گویی باید به آن فکر کرد میزان درآمد در زندگی آینده ماست زمانی که منبع درآمدی داشته باشیم و احتیاجی در زندگی به دیگران نداشته باشیم و روی پاهای خودمان در اصطلاح بایستیم در واقع می توانیم بخشی از هویت خود را به دیگران ثابت کنیم از اینرو هر چقدر در رفاه بیشتری باشیم همانقدر زندگی برایمان راحت تر است و درجامعه بهتر می توانیم زندگی کنیم با توجه به سوق مردم به کارهایی که لزومی زیادی به خرج پول ندارد و هر روز بر این مراسمهایی که احتیاج به سرمایه دارد بیشتر می شود و مصرف گرایی دغدغه تمام مردم است از کوچک گرفته تا بزرگ باید به شغل آینده خیلی درست و حسابی فکر کرد به توان خودمان معیارهای زندگی آینده و اینکه واقعا آنچه انتخاب می کنیم در آنیده نه تنها به درد بخورد بلکه بسیار در آمد زا نیز باشد شاید روزهای خوب کودکی و نوجوانی و بخشی از جوانی را که منبع سرمایه ما والدین بود و ما تابع آنها بودیم در زندگی که با استقلال مالی بتوانیم مهیا کنیم بهتر و شاید هم همتراز باشد ولی هرگز نباید به پایین تر از آن فکر کنیم زیرا با طبع ما سازگار نخواهد بود از اینرو نسل به نسل زندگی انسانها بهتر شده است . در این خصوص شغل برای من خیلی مهم است در درجه اول توان و استعداد خودم و اینکه به چه شغلی علاقه مندم و اینکه توان مالی والدین اینکه در چه دانشگاهی هم درس بخوانی بسیار مهم است زیرا دانشگاه های دولتی بهتر اند هم بر اساس اعتبار و هم دولتی بودن در کنار درس خواندن کسب تجربه بسیار اهمیت دارد می توان از تابستان ها نحوه احسن استفاده کرد نیاز های شغل آنیده را از نزدیک یاد گرفت و یا تجربه کرد با این توضیحات منشغل خلبانی را بسیار دوست دارم و برای رسیدن به آن تلاش زیادی می کنم این خواسته من است و برای رسیدن به ان در درسهایم بسیار تلاش می کنم گرچه شغل آینده من قابل دسترس نیست و امکان تجربه قبل از خلبان شدن فقط در حد مسافر هواپیما میسر است ولی شغلهای دیگری شاید این وپژگی ها را نداشته باشند ولی مطمئن هستم جامعه ما همیشه به خلبان نیاز مند است خلبان هایی که با دقت با جان مسافران محافظت کرده و آنها را به مقصد شان می رساند.

 3. sahar :

  من ازدوران نوجوانی علاقه بسبار به رشته های پزشکی وشبمی داشتم ولی متاسفانه بعلت نبود مشاور درمدرسه نتوانستم خوب راهنمایی شوم خوشبختانه باکمک یکی ازدوستان توانستم توانایی واستعداد های خود رابشناسم وباتلاشهای مجدد به انچه که میتوانستم برسم درجامعه کنونی متاسفانه خیلی ازتحصیل کرده درشغلی هستند که دران موفق نیستند وشغل متناسب بارشته خودپیدانمیکنن امیدوارم دراین مورد راه حلی پیداشود وجوانانی که جویای کارهستند کارموردعلاقه خودراپیداکنند.

 4. chelooie :

  سلام ، مطمئن در دوران ابتدایی یکی از سوال های اصلی معلم ها از دانش آموزان این بود که چه شغلی را در آینده مد نظر دارند و اکثر پاسخ دانش آموزان دکتر ، معلم ، خلبان و تعداد محدودی به شغل های دیگه اشاره می کردنند و بعد از گذشت زمان حداقل چند نفری به شغل های دلخواه دوران ابتدایی میرسیدن و بقیه مشاغل دیگه ای رو پیش می گرفتن و حتی بعضی ها هم بی شغل می مانندند . خودم از دوران ابتدایی به معلمی و تدریس علاقه خاصی داشتم چون قدرت بیان بالایی دارم و رفته رفته در دوران راهنمایی علاقه شدیدی به رشته های ورزش و کامپیوتر پیدا کردم و موفق شدم در اخر در رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار ادامه تحصیل بدم و بسیار خوشحالم که توانستم دنبال علایق خودم برم هنور هم در کنار این که دانشجوی نرم افزار هستم به صورت غیر حرفه ای به ورزش می پردازم و در آینده قصد تدریس دروس تخصصی نرم افزار رو به صورت خصوصی یا دولتی دارم و حتی همین الان هم مشغول هستم البته به صورت خصوصی و واقعا از رشته ام نهایت لذت رو میبرم و جدیدا علاقه ای به رشته روانشناسی پیدا کردم و در حال مطالعه مباحثی از روانشناسی هستم و انشالله اگه فرصتی پیش بیاید در کنار رشته نرم افزار ، بتوانم رشته روانشناسی رو ادامه بدهم و مدرک این رشته را بگیرم خیلی خوب می شود . وسلام

 5. mchoopani :

  سلام
  توی دبستان هیچ کسی به آخر و عاقبت شغلی که میگه فکر نمی کنه، یکی میگه خلبان، یکی میگه دکتر، یکی می گه مهندس، یکی میگه…
  هیچ کس تو دبستان نمی گه: مهندسی بازار کار نداره یا مثلا پزشکی خیلی شلوغه یا خلبانی خیلی سخته. همه یه هدف دارن ولی نه از روی عقل. با بزرگ شدن هدف اصلی شکل می گیره.
  اگه به تبلیغات خارجی ها نگاه کنین، حالا نمی دونیم راسته یا دروغ؛ اونا از نظر فناوری خیلی از ما جلوتر هستند. وقتی به کشور خودمون نگاه می کنیم، می بینیم ما مثل یه قطره هستیم و خارجی ها یه دریا فناوری. هر کسی علاقه زیادی به وطنش داره، دوست داره همه جا کشورش اول باشه، حتی از ورزش گرفته تا همین فناوری خودمون. بنابراین هر کسی به هر چیزی علاقه داره، دوست داره کشورش رو پیشرفت بده.
  اما از خودم بگم.
  من از بچگی عاشق کامپیوتر و گوشی بودم. هر کسی که از بچگیم هست، یا یه گوشی دستمه دارم بهش ور می رم یا پای کامپیوتر بازیم. البته میشه گفت این علاقه به خاطر داداشم هست که اون هم مهندس IT هست. پس وسایل و تجهیزات کامل تو خونه بود. اون برام فیلمای مختلف آموزشی در مبحث کامپیوتر گرفت و در اختیارم قرار داد. خیلی ازش ممنونم. من به این شغل علاقه دارم و به این علاقه پایبندم حتی اگه شغل نباشه یا سخت باشه یا هر چیز دیگه ای.
  به هر حال من دوست دارم مهندس بشم. یه مهندس که دوست داره به پیشرفت کشورش کمک کنه. مطمئنم شما هم هر شغلی رو دوست دارین، به فکر علاقه ایران هم هستید. به امید صعود کشورمون به قله افتخارات دنیا.

 6. Babazadeh :

  سلام من دوست دارم معلم بشم چون واقعا به این علاقه دارم وفکرمیکنم عشق و علاقه وعاطفه نقش مهمی در تربیت بچه ها و درس یاد گرفتنشون داره ومن امیدوارم این خصوصیات رو داشته باشم تابتونم معلم خوبی برای جامعه ام باشم. آمین

 7. mohsen73a :

  سلام من دوست دارم خلبان بشم چون خدمت به کشورم و ملتم رو دوست دارم و میخواهم برای ملتم افتخارآفرین باشم

 8. hoossein0937 :

  سلام من هممیشه از بچگی دوست داشتم یهه تاجر موفق بشم و الانم که ۱۵سالمه خیلی به این شغل فکر میکنم خیلی علاقه دارم و داشتم و ادامه تحصیل میدم تا حتما تاجر موفقی بشم من همیشه به فکر شغل آیندم بودم هستم چون قراره سرنوشت من رقم بزنه شغل آینده خوب به جامعه خیلی تاثیر میزاره یه شغل خوب میتونه حتی گاهی برای چند نفر هم اشتغال زایی بکنه و باعث بشه چند تا خاننواده ببتونن زندگی راحتی داشته باشن درحال حاضر جامعه ما به شغل ازاد نیازی نداره اگر که داشته باشه خیلی کم و ریسک اون زیاده بنا علاقه ای که دارم پزشکی دوست ندارم چون خوشبختانه کشور عزیزمون از پزشک های خوبی برخورداره اما کشور ما در عرصه صادارات کمی ضعیفه و اگر بتونم حتما و حتما یه شرکت و کارخونه خوب تتاسیس میکنم تا هم اشتغال زایی بشه و هم عرصه صادرات کشور کمی قویتر و دچار تحول تازه ای بشه و با کمک خدا بتونم محصولاتی تولید کنم که با کشور های خارجی رغابت بکنه و حدالامکان دست به تولید محصولاتی میزنم که تا حالا کسی موفق به تولید اون نشده و در این راهم خیلی استوار هستم چون اعتقاد دارم با توکل به خداوند همه چیز امکان پذیره. راه های دستیابی به این شغل هم : ۱ایمان به خدا ۲تحصیلات خوب۳استفاذه از فرصت ها ۴علاقه و پشتکار ۵سرمایه مختصر و…

 9. moghadam373 :

  بنام خدا
  سلام و درود شغل هر کس را می توان نشانهای از درون روحیه هر فرد دانست خانواده تاثیر زیادی در انتخاب شغل دارد پدرم شغلی ازاد دارد و بی ارتباط با فناوری ارتباطات نیست با توجه به روحیه خودم علاقه شدیدی به پزشکی و اناتومی دارم و اکنون در حال تحصیل شروع به تمرین طراحی اندامهای بدن می کنم هر چند همه به من می گویند پزشک در کشور زیاد شده و اینده شغلی ندارد اما من موافق نیستم و معتقدم پزشک شدنم در رابطه با علاقه و عشقی که به این شغل دارم را می خواهم علم و تحصیل را نباید حتما به پول نسبت داد با امار رشد جمعیت و فوت می توان به اینده ی هر شغلی امیدوار بود با پیشرفت علم پزشکی و انواع شاخه های شغلی ان می تواند بهترین عملکرد انتخاب شغل را داشته باشد ایران با توجه به رشد مثبت اقتصادی و علمی رشدی سریع دارد و تاثیر زیادی بر کشورهای همسایه خواهد داشت که می تواند در شغل همه تاثیر گذار باشد و اینده خوبی برای همه دارد بستگی به انتخاب اینده هر فردی رقم می خورد البته ناگفته نماند ایران کشور عزیز من در همه ی ادوار دشمنان زیادی داشته و سعی در نابودی ما دارند پس بی شک ما نیز باید اینده ی خود را با منافع همه ی ملت عزیمان و دوستانمان بگزاریم و سعی و تلاش خود را تا نهایت اخر به سرانجام رسانیم هر چند هیچ کسی از یک ساعت دیگر خود خبر ندارد moghadam373

 10. پویا :

  نسبت به شهر ها متفاوته مثلا شهری دندان پزشک ندارد قعطا درس خواندن برای پزشکی بهتر است
  من خودم می خواهم مهندس رم افزار بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *