مسابقه “نظر شما چیه؟” (شماره ۲۷)

توضیحات

کاربران خوب و عزیز

سلام

در این شماره از مسابقه نظر شما چیه از شما می خواهیم به تاثیراتی که اینترنتی و فضای مجازی در زندگی شما داشته اشاره کنید. توجه کنید که هم تاثیرات مثبت و هم تاثیرات منفی را در نظر بگیرید.

مهلت شرکت در مسابقه 20 شهریور ماه
جایزه در صورتی که تعداد شرکت کنندگان به حدنصاب (خداقل 15 نفر) برسه جایزه این مسابقه جعبه بقا (مجموعه 6 عددی از تجهیزات جانبی کوهنوردی و سفر) خواهد بود.
شرایط شرکت در مسابقه

1- عضویت در سایت نوجوان ها

2- محدوده سنی 12 تا 21 سال

راه ارسال پاسخ ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

اعلام نتایج

گرچه تعداد شرکت کنندگان به حدنصاب نرسید ولی برای دو شرکت کننده هدیه ای در نظر گرفتیم.

آقای حسین رزاقیان 25 هزار تومان

خانم فرزانه زارع 20 هزار تومان

 

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مسابقه با جایزه زمستانه شماره 8(همراه پاسخ)

‫8 نظر ارسال شده در “مسابقه “نظر شما چیه؟” (شماره ۲۷)

 1. حسین باهوش :

  فضای مجازی مانند یک دارو است.میشود با آن بیماری هارا درمان کرد یا میشود با آن کسی را کشت.قطعا این شبکه گسترده تاثیراتی بر زندگی افراد میگذارد.که ممکن است مثبت یا منفی باشند.من از موقعی که با فضای مجازی آشنا شدم توانستم برخی استعداد هایم از جمله فن نویسندگی خود را در نشریه نوجوان‌ها شکوفا کنم.یا توانستم با افرادی که در نزدیکی ما قرار ندارند ارتباط برقرار کنم.پدرم دیگر با تلفن همراهش قبوض را پرداخت می‌کرد .مادرم دوستان چندین وچندساله خود را در رسانه های اجتماعی پیدا کرد.خرید هایمان را هم با اینترنت انجام می‌دادیم.این شبکه وسیع ضررهایی نیز دارد.برای مثال کلاهبرداری های زیادی در فضا ی مجازی اتفاق می افتاد.پیام دادن در فضای مجازی لذت نامه نوشتن را ندارد.مهر ومحبت در خانه از بین رفته و هریک از اعضای خانواده سرش در گوشی خودش است و به دیگران توجه نمی‌کند.نوجوانان که در گروه سنی بسیار حساسی قرار دارند امکان دارد دچار خطرات فضای مجازی بشوند. وقتی که نان راهم میشود اینترنتی سفارش داد دیگر لذت صبح زود بیدار شدن و به نانوایی رفتن در افراد ازبین میرود و همه منزوی میشوند.

 2. حسن صبور :

  باسلام. موضوع : فضای مجازی و اینترنت
  با توجه به پیشرفت و افزایش امکانات ارتباطی و هم چنین سریع بودن و بی درد سر بودن این امکانات و از طرف دیگر استقبال بی نظیر مردم به چنین امکاناتی باعث شده این امکانات عمومی گردد.
  اما این امکانات ها و فضا ها که با هدف سریع و راحت زندگی کردن ایجاد شده بود احساس میشه دارد تبدیل به یک مشکل عظیم می شود .
  سؤال:چرا ؟
  در پاسخ می توان گفت (نظر شخصی بنده) شاید فرهنگ استفاده و یا به بیان بهتر نحوه ی استفاده ی مناسب از این امکانات ارائه نشده ,به طوری که گاها ما ۷و۸ ساعت بدون هدف وارد چنین فضایی می شوم ولی آنقدر معتاد آن شدیم که نمی خواهیم به فضای واقعی برگردیم .
  باید این واقعیت را در نظر گرفت که در عالم واقعی زندگی می کنیم نه عالم مجازی؟!!!
  توصیه : با هدف مشخصی وارد فضای مجازی شویم.
  امیدوارم براتون مؤثر باشد.
  با تشکر

 3. hedi :

  فضای مجازی دوستی دمدمی است
  گاهی سودمند و گاهی مضر است
  من ترجیح می دهم با دوست دمدمی کمتر ارتباط برقرار کنم
  من ترجیح می دهم با دوست واقعی دوست شوم نه مجازی

 4. hedi :

  فضای مجازی دوستی دمدمی هست
  گاهی سودمند و گاهی مضر است
  من ترجیح میدهم با دوست دمدمی خیلی ارتباط بر قرار نکنم
  من ترجیح میدهم بادوست واقعی دوست شوم نه مجازی

 5. fzb139 :

  خیلی علاقه مند به فضای مجازی هستم و سعی می کنم روز به روز در این زمینه تجارب بیشتری کسب کنم با بوحود آمدن اینترنت و زیاد شدن تولید تلفن های همراه هوشمند باعث شد گروه های زیادی از افراد جامعه با سنین مختلف به دنیای مجازی راه پیدا کنند.اینترنت شبیه کتابخانه شبانه روزی است. در هرلحظه از شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل، در اینترنت به روی همه باز است. در واقع، مکان بی مکان است؛ جایی که مامی توانیم به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار نمایم، قرارداد ببندیم، گروه های خود را بسازیم، پیام بفرستیم .افزایش تحقیقات علمی، صرفه جویی در وقت و هزینه و امکان دسترسی به جدیدترین مباحث علمی روز، از جمله مزایای استفاده از اینترنت می باشند. به همین سبب، دشواری های منطقی زمان و مکان از میان برداشته شده است. همه چیز در تحرک است. مثلامابا تشکیل گروه‌هایی در تلگرام به‌سرعت از حال یکدیگر باخبر شدیم با عضویت در گروه‌های مختلف به‌نوعی حضور در اجتماعات بزرگ‌تر و ناشناخته را تجربه میکنیم و یاد می گیریم که در جامعه با گوناگونی فرهنگ و تفاوت سلیقه‌ها چگونه باید رفتار نماییم .شیوه ای مفید که در جامعه شهری و با وجود کمبود وقت، ترافیک و مسافت‌ها می توانیم خرید را از تمام نقاط ایران انجام دهیم.بسیاری از کسب‌وکارها در ایران به کمک تلگرام انجام می شود بانگاه به دنیای امروزی و عصر ارتباطات اینترنتی، باید علاوه بر به مثبت بودن این ارتباطات پیشرفته به معایب آن در سطح زندگی و معاشرات روزمره خانواده ها اشاره کنیم چنین فضایی ما را از قید و بندها رها می کند و به ما در فضایی بسیار بی مرزتر از جهان واقعی امکان فعالیت می دهد،وهویت دینی و ملی ما را تحت الشعاع خود قرار دهد چون ارزش های حاکم بر اینترنت منطبق با ارزش های غربی است و این موضوع می تواند بر سبک زندگی ما تاثیر گذار باشد و ارزش های حاکم بر زندگی ما را تغییر دهداستفاده ازصفحات مجازی علاوه بر آسیب های روحی و روانی مانند منزوی شدن، آسیب های فیزیکی را به همراه دارداستفاده از اینترنت موجب کاهش ارتباط ما با خانوادهای خودو افزایش احساس تنهایی و افسردگی ما می گردد، استفاده از اینترنت به میزان دو ساعت درهفته به مدت دو سال موجب کاهش اندازه اعتیاد به آن می شود.این امر خود باعث منزوی شدن ما می شوداعتیاد به اینترنت زمینه ساز آسیب های جدی تحصیلی، رفتاری، اخلاقی و اخلاقی برای ماکاربران است در نتیجه استفاده بیش از حد از اینترنت، بهره وری ما، پایین می آید. ما با تأخیر به محل کار می رویم و دچار کم کاری می شویم. عدم تحرک جسمی ، علائمی چون درد کمر، پشت و ماهیچه، از دیگر تبعات این مساله هست.این اعتیاد مانند تمام اعتیادهای دیگر با علائمی از قبیل فردگرایی واجتماع گریزی، بی میلی به مشارکت، انزوا طلبی، اضطراب، احساس تنهایی، افسردگی، ضعف اعتماد به نفس و نظایر آن همراه است. در کنار این اثرات منفی و مخرب فواید بی‌نظیری برای پیشرفت و ترقی جوامع، و افراد داشته است و انتخاب بعد مثبت یا منفی هر فناوری بر عهده خود ما است که چطور باید از آن به درستی استفاده کنیم.

 6. Mzb1322 :

  امروزه اینترنت، بخش مهمی از زندگی ایرانیان از جمله کار، درس، سرگرمی و فعالیت های اجتماعی را در برگرفته است. یکی از فواید اینترنت، استفاده از آن جهت آموزش و پژوهش است. تعداد زیادی مدارس و مراکز عالی آموزشی، دانشگاه ها در کنارمراکز تحقیقاتی، بیان گر این مسئله است.سرعت: دسترسی سریع و آسان به اطلاعات و ارتباطات، سطح توقع و استاندارد ها را بالا برده است به مردم، افکار و صدایشان قدرت بخشیده است.با به اشتراک گذاشتن عکس ها و فیلم هایشان توانسته اند چهره ای از خود بسازند که با واقعیتشان تفاوت دارد.همچنین به وجود آمدن شغل های کاذب را شاهد هستیم که معمولا بدون اعتبار و مدرک، مجوز و تجربه کافی هستند اما دوستان و طرفداران بسیاری در سر تاسر دنیا دارند.:یکی از مهم‌ترین تأثیراتی که این شبکه بر زندگی اکثر افراد گذاشته است مطلع بودن از اخبار به‌سرعت و بدون نیاز به رسانه‌های مختلف است. تلگرام نیز همچون تمام شبکه‌های اجتماعی مانند شمشیر دو لبه‌ای است که کاربر هم می‌تواند از آن استفاده مثبت کرده و از تأثیرات مثبت آن در زندگی خود بهره ببردبه کمک این پیام‌رسان می‌توانند هرلحظه با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشند، بدون اینکه نگران هزینه آن باشند، بسیاری از خانواده‌ها با تشکیل گروه‌هایی در تلگرام به‌سرعت از حال یکدیگر باخبر شده و باهم تعامل دارند که این مزیتی است که تلگرام برای افراد مهیا کرده است اینترنت نحوه ی تعامل و ارتباط را با دوستان و حتی در محیط کاری، با همکاران تغییر داده است اما نسل بشر را دچار مشکلات متعددی کرده است؛یکی از تأثیرات منفی که تلگرام متهم ردیف اول آن در زندگی افراد است، به خطر افتادن حریم خصوصی است. در واقع به دلیل نا آشنا بودن اکثر افراد، تلگرام به خطری برای حریم خصوصی افراد مبدل شده است. تأثیر منفی این شبکه پیام‌رسان را می‌توان در ماجرای یکی از بازیکنان فوتبال و انتشار عکس‌های خصوصی او و هم‌چنین هک شدن حساب تلگرام یکی از بازیگران زن سینما مشاهده کرد البته تأثیر فن آوری اینترنت در این زمینه، مستقیم نیست فرو رفتن در دنیای مجازی و فاصله گرفتن با دنیای واقعی.دسترسی به مسائل غیر اخلاقی، عدم وجود محدودیت در استفاده برای قشرهای مختلف و….کار مداوم با رایانه، باعث ایجاد پیرچشمی زودرس می شودکار مداوم با رایانه، باعث ایجاد پیرچشمی زودرس می شودهمچنین افراد معتاد به اینترنت، کم رو، خجالتی، دارای مشکلات خواب، تحصیلی، تنهایی و جسمی، دارای اضطراب و افسردگی و مبتلا به خودبیمار پنداری، حساسیت فردی و پرخاش گری خلا زندگی های امروزه می باشند.عوارض جسمانی ناشی از اعتیاد به اینترنت و عدم تحرک در کودکان و جوانان، هیجانات زیاد و استرس ناشی از آن، بیحوصلگی و اشکالات اجتماعی ناشی از ضعف تعامل با افراد در جامعه…از همسایه ی خود بی خبریم در حالی که از افراد غریبه ی آن سر دنیا با خبریم.معاشرت و تفریحمان در دنیای مجازی، بدون حضور فیزیکی دوستان حقیقی محدود شده است.بخشی از لذت های با دوستان و نزدیکان خود بودن و گردشگری، منتقل شده به اشتراک گذاری وجه و نمای لذت بردن با دوستان در فضای مجازی، هر چند واقعیت نداشته باشد.

 7. فاطمه :

  اگه بخواهیم تاثیرات مثبت رو بیان کنیم میشه به مطلع شدن از اخبار روز…حوادث پیرامون خود…ثبت نام های دانشگاه…..مسابقاب اینترنتی….خرید های اینترنتی….انجام کارهای باکی…. آموزش های رایگان اشاره کرد…..
  از طرفی تاثیرات منفی هم که داره… اعتیاد زیاد به سر زدنهای الکی به سایتها…برهم زدن آرامش حاکم بر زندگی که در گذشته وجود داشته…انجام کارهای بیهوده….تاثیرات مخرب بعضی سایتها…
  ولی بیشتر در کل به نوع انسان استفاده کننده از آن حاکم است

 8. مهسا مقدم :

  با سلام و درودی بی کران خسته نباشید
  شاید قرن حاظر را بی شک قرن سرعت نامید که با اختراع کامپیوتر و اینترنت و سرعت روز افزون گوشی های جدید لمسی با کاربردهای زیاد همه را در سراشیب و همهمه ی اطلاعت قرار داده است بی شک من نیز از این جریان مستثنا نیستم از صبحی که از خواب بلند می شوم اولین کارم باید پیگیری خبرها و پیامهای جدید باشد و این کار صدای مادرم را در می اورد که اجازه بده ساعتی بگزرد بعد برو سراغ این لعنتی ، مادرم از این گوشی های جدید بدش می اید و ان را شیطان می داند و صد البته شاید بی دلیل هم نباشد از زمانی که من گوشی خریدم از لحاظ جسمانی ضعیف تر شدم بی حرکتی و یکجا بودن صدمات جسمی بدی داشته تنظیمات غذا خوردن و خوابیدنم را نا منظم کرده زمان خواب چشمهایم سوزش می کند و باید از قطره چشمی استفاده کنم و این ناراحتی ها را بی ربط به فناوری می دانم استرس و نگرانی از ساعتی که مبادا اینترنت قطع شود یا گوشی خراب شود چندین بار گوشی و کامپیوترم را مجبور به تعمیر کردم و ان زمان که محروم از اطلاعات و ارتباط بودم بسیار سخت بود و با وجود این مشکلات مزایایی دارد که می گوییم رسیدن سریع اخبار روز جامعه برایم جالب است ارتباط با دوستانی که مناسب و خوبند در دیگر شهرستانها هستند و از نقاط مشترکی که داریم تبادل اطلاعات داریم از درسی گرفته تا اجتماعی خوب است عضویت در سایت کتابخانه مجازی که دسترسی سریعی برای خواندن همه نوع کتاب و جزوه و مقاله را میسر می کند عضویت داشتن در سایت های خوبی همانند نوجوانان ؛ راسخوان ؛ تیبان ؛ و شبکه های خبری دستاورد خوبی برای اطلاعات مفید داشتن دارد به روز بودن بیشتر سایتهای اموزشی هم کمک خوبی برای درسهایم داشته و در کل زندگی هم داشتن و هم نداشتن فناوری خوب و بد است و بلاتکلیف در بودن و نبودن شدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *