, ,
,

توضیحات

 • در همه‌ کشورهای دنیا و در هر دوره ای از تاریخ، افرادی وجود دارند که همواره آماده هستند تا جان خود را فدای کشور، دین و اعتقادات درست شان بکنند. این آدم ها مثل هنرمندان و یا ورزشکاران نیستند که همه آن ها را بشناسند. اتفاقا مردم عادی آن‌ها را نمی شناسند و برای همین است که به آن‌ها سربازان گمنام می گوییم. این سربازان در هر کجای دنیا که باشند آدم های بزرگی هستند و سرمایه های ارزشمند جامعه خود به حساب می آیند.
 • حالا می خواهیم شما در مورد سربازان گمنام حرف بزنید. لازم نیست حرف هایتان خیلی سخت و پیچیده باشد. اصلا شاید دلتان بخواهد یک نامه ساده و صمیمی برای یکی از این سربازها بنویسید؛ یا شاید دوست داشته باشید احساستان را در قالب شعر بنویسید؛ شاید هم تصمیم بگیرید یکی از این سربازها را به عنوان شخصیت داستان کوتاهتان انتخاب کنید.

پس دست به نوشتن شوید که ما منتظر نوشته هایتان هستیم.

مهلت شرکت در مسابقه

 • ۳۰ آبان

جایزه

 • نفر اول کیف کوله پشتی
 • نفر دوم هندزفری بلوتوثی

شرایط شرکت در مسابقه

راه ارسال پاسخ

 • ارسال پاسخ از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

اعلام نتایج

نفر اول آقای سجاد نظری

نفر دوم آقای امیر تاریوردی

 

12 دیدگاه تاکنون ثبت شده
 1. سجاد نظری 1 سال قبل

  سلام میشود نتیجه ها را کمی زودتر اعلام کنید برخی مسابق ها فورا اعلام میشوند ولی برخی واقعا زمان زیادی می برند تشکر

 2. Aliasghar 1 سال قبل

  به نام خدا
  هرکسی با هر دین ومذهبی که دارد وقتی که اسم سربازان گمنام را می شنود دلش محکم می شود وبه خود می بالد و می داند که کسانی هستند که هنوز خالصانه وبدون اینکه دنبال شهرت باشند از مظلومان دفاع می کنند همه ی ما با علایق مختلف کشورمان را دوست داریم وبرای کسانی که از این اب وخاک دفاع می کنند ارزش قائلیم .برای سلامتی همه ی سربازان و مدافعان کشورم صلوات.

 3. noorafshan 1 سال قبل

  سلام دوباره در این زمینه هر چه بگوییم کم است سربازان گمنام در تمام کشور برای حراست و امنیت مثال زدنی کشور تلاش می کنند شاید ما نام آنها راندانیم ولی بهطور قطع برای همه آنها دعای موفقیت و سلامتی داریم باید بگویم در اطراف کشور ما جنگ است کشور عراق درگیر داعش و گروه های تروریستی است کشور افعانستان درگیر القاعده و طالبان است که سالهاست در این کشور خون و خون ریزی و کشت وکشتار است و تعداد بیشماری از اهالی این کشورها به خصوص افغانستان به کشور ما پناهنده شده اند برای مثال خودم در یک مکانی خارج از شهر خودم با یک افغانی صحبت کردم و او می گفت مردم کشور من هر روز صدای شلیک گلوله و ناامنی را دارند و زندگی در این کشور واقعا سخت است .و کلی موضوعات دیگر که کشور را از حالت زندگی خارج کرده و شبیه به میدان جنگ شده است و همینطور گروه های تروریستی در کشور پاکستان و همجواری باکشورهای عربی دیگر مانند عربستان که کشور وهابیت است و وهابیت دشمن خود راشیعه می داند با اینکه فرقه ای اسلام خود را می داند با این حال در اینجاست که متوجه عظمت سربازان گمنام و سایر نیروی نظامی کشور می شویم و دست تمام آنها را می بوسیم .

 4. hamrah125 1 سال قبل

  مدافعان
  مدافعان باب نابند
  حافظان اسلامند
  سرزمین آفتابند
  حامیان پیشگامند
  ذاکران الله اند
  فاتحان شادکامند
  باقیان اصحابند
  طالبان رضوانند
  محبوبان روزگارند
  عاملان قرآنند
  خاکیان آسمانند
  راهیان استوارند
  بهترین ساقیانند
  دلیران پایدارند
  گزیدگان هر دیارند
  حاملان خود خوانند
  ناجیان بیدارند
  بهاران اسلامند
  مخلصان مشتاقند
  و در یک کلام
  کیان راست گامند
  درود بر حافظان و
  مدافعان حرم
  تقدیم به تمام جان برکفانی که خودم شاهد یکی از این عزیزان بوده ام که حاضر است تمام زندگی خود را بر این مردم جنگ زده بدهد و در حال حاضر یک پای خود را نیز تقدیم کرد است.

 5. noorafshan 1 سال قبل

  سربازان گمنام امام زمان عزیزان و فرزندان کشور هستند که در گمنام مشهورند آنها که مجاهدت می کنند و برای تعالی کشور زحمت می کشند کسانی که بی نام و نشان در پی دشمنی هستند که می خواهد لطمه ای به پیکر جامعه وارد کند سربازان گمنام وظایف های دیگری نیز دارند آنان گروهی هستند امانتدار و دارای خصوصیات اخلاقی والا که در جامعه برای رصد کارهای که در امور زندگی مردم است نظارت دارند بدون اینکه شناخته شوند چناچه در بعضی فیلم ها نیز می بینم حاکمی با لباس های مبدل در جا معه گشت می زند و احوال و امور مردم پرس و جو می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد . این افراد برای دل در گرو مادیات ندارند و با تقوا و پرهیزگاری می دانند که زندگی دو روزه دنیا ارزشی ندارد که دل به آن بسپارند از این رو با تلاش و با بی نام در پی آبادانی این مرز و بوم یعنی ایران عزیز ما هستند شاید همه شما نام سربازان گمنام امام زمان(عج) را از تلویزیون شنیده باشید که این گروه شاید قطره ایی از یک دریا باشد.

 6. noorafshan 1 سال قبل

  خبر که در شهر پیچیده بود می دانستم حال و روز خانه باید چطور باشد این اوضاع سال ها بود برای من تکراری شده بود خودم هم غمگین بودم زیرا این ضایعه همه ما را تحت تاثیر قرار داده بود آخر کم حرفی نبود هیچ سخنی هم نمی توانست امید مادر و پدرم را نا امید کند . راستش من هم ته دلم می خواستم که یک بار یک خبر قطعی به ما داده شد و این چشم انتظاری بعد از سالها پایان بگیرد.
  سر ایستگاه, سرویس که ایستاد. خسته و گرسنه خودم را به خانه رساندم . سلام دادم و حال مادرم که در اشک و آه بود و پدر هم دمق در جایگاه همیشگی اش در خانه نشسته بود حال خانه را کمی تغییر داد. فردا قرار بود شهیدان گمنام را به شهر برای تشیع جنازه بیاورند و همیشه ما برای این امر پیشگام بودیم مادرم تکیه کلامش بود این ها عزیزان من هستند این ها فرزندان من هستند گرچه نامی ندارند اما تمام مادران ایران مادران این عزیزان هستند و شروع می کرد به گریه و سخنان پرسوزاش در فراق پسری که هرگز از میدان جنگ خبر یافتنش بعد از شهادت به ما نرسید. در کدام قطعه مانده ای عزیز مادر …
  اینها را که می گفت دل همه را می سوزاند و اشکی نبود که روانه نشود.
  برای دلگرمی مادرم او را در جوار خودم مشایعت می کردم و مواظب بودم از حال نرود غم فرزندی که دیگر نبینی کمر را خم می کند .دل به دریا زدم این بار با کلی قدرت به مادرم گفتم : عزیز من این پسر تو سرباز گمنام است و خاطره و نام او همیشه یتاریخ در یادها ی همه ی ما ماندگار است برای سربازی که خودرا فدای این خاک کرده و در جوار خداوند است و جایی به مراتب بهتر از ما دارد دیگر اشک نریز و خوشحال باشد که او شفیع ماست و بهشت پذیرای اوست و همیشه زنده است اوسرباز گمنامیست که هر جا باشد عزیز دل همه است. پس دیگر این همه بی تابی نکن .
  حرفهایم, دل مادر را سبک کرده بود در همین حین عالمی که شنوای حرفهایم بود گفت :بله مادرم در خواب صادقه ایی نیز من شنیده ام هر شب خانم فاطمه زهرا علیه السلام به این عزیزان بی نام و نشان سر می زند و به یاد آنهاست .
  این کلام آبی بود بر آتش که دل مادر گرم کرد و غم درونش را تسلی داد . از آن روز به بعد دیگر غمی که همیشه در صدا و نگاه و رفتارش بود تسکین پیدا کرده بود این دلگرمی بی بی دو عالم و سر زدن به فرزند اش را در دل سعادتی می دید که نصیب پسرش شده است.

 7. hamrah125 1 سال قبل

  حتما تا به حال سوار بر هواپیما در کرانه های آسمان پرواز کرده اید, با اینکه شما درون هواپیما نشسته اید لذتی باور نکردنی دارید, اما تنها پرندگانی که در آسمان آبی پرواز می کنند می توانند این لذت واقعی را بچشند. در زمان کودکی وقتی شخصی جان خود را از دست می داد بزرگتر ها به من می گفتند : او پرواز کرد و رفت پیش خدا و من در کودکی یکی از بزرگ ترین آرزوهایم این بود که پرواز کنم و به دل آسمان بروم.
  راه های زیادی را امتحان کردم اما نتیجه ایی نداشت که هیچ, آسیب جسمی نیز دیدم , مثلاً روزی به امید اینکه می توانم پرواز کنم بر بالای درختی بلند و استوار رفتم ولی همین که خواستم بپرم با سر به زمین برخورد کردم, کم کم که بزرگ تر شدم معنی پرواز واقعی را درک کردم فهمیدم که حتی بدون بال هم می شود پرواز کرد ,پرنده ایی را دیدم که اوج گرفته بود اما بالش شکسته بود با این حال سعی می کرد اوج بگیرد و به مقصدش برسد. روزی پروازی را دیدم که اوج نداشت بال هم نداشت آن هم زندگی انسان های بزرگ و افتخار آفرین جامعه ام بود . چنان چه در اوج سختی و مشقت با تلاش فراوان خود را به انسان های بی نظیر تبدیل کردند و برای همیشه سرمشق ما شدند و در قلب تمام مردم کشور زنده اند و یادشان گرامی.
  در میان این فرشته انسانهایی هستند که بی نام و نشان اند جز در محضر معبود بی همتا .از این رو بانوی دو عالم هر روز به این مزارهای تنها و غریب سر می زند وچه توفیقی بالاتر از این .این جان نثاران برای امنیت و حراست کشور از جان خود که عزیزترین نعمت خداوند است گذشتند برای وطن و برای مردمان آن. سربازان غیور و دلاور که هدف الهی داشتند و آن نجات مردم از امور تباهی کننده بود وقتی اسم این سربازان گمنام که در سینه خاک آرمیده اند را می شنویم نا خود آگاه او را از خود می دانیم زیرا او فرزند تک تک مردم کشور است.
  در چند سال اخیر در کنار این بزرگ مردان میدان جنگ گروهی نیز در بخش امنیت و حراست کشور و دستگیری عوامل ویران کننده مردم کشور با نام سربازارن گمنام امام زمان دست به اقدامات بزرگی زده اند افرادی بی ادعا با نام کلی سربازان گمنام امام زمان که نشان از فرمایگی و تواضع این جوانمرادان دارد آنها عصاره خوش بوی ایران اند که می خواهند اقتدار کشور همیشه بر فراز و نام ایران با شکوه برده شود گرچه تعدادشان شاید زیاد نباشد اما آنها نیروی چالاک اند و ورزیده که آماده اند تا با تمام قوا به فرمان فرماندگی رهبر عزیزمان برای اقدامات بزرگ و هدف های والا لبیک گویند که دل در گرو این دنیا ندارند و خالصانه برای کشورشان تلاش می کنند.

 8. Mzb1322 1 سال قبل

  جامعه به مثابه یک پیکر زمانی سلامت دارد که در امنیت کامل و همه جانبه باشد و این ممکن نیست مگر در پرتو ساز و کاری سامانه یافته، نهال تازه نشان انقلاب اسلامی هنوز پایه هایش قوام نداشت که دشمنان کمر به نابودیش بستند. توطئه های ضد انقلاب هر روز به شکلی تازه نمود می یافت خداترسی، فروتنی، راستگوئی، امانت داری از صفات بارز سربازان گمنام امام زمان(عج) است. آموزه های دینی سربازان گمنام امام زمان(عج) به آنان کمک می کند که صرف گمان، توهم و احتمال حیثیت و آبروی کسی را از بین نبرند بلکه تا قطعیت ماجرا دست نگه دارند. کسی که سرباز گمنام آقا امام زمان را بشناسد پس باید خودش نیز سرباز گمنام او باشد یا خود او چون اگر غیر این باشد دیگر او گمنام نیست.چرا می گوییم گمنام؟چون حتی سرباز واقعی امام زمان حق ندارد مقام خود یا دیگر همکارانش را فاش کند .سربازانی که به هیچ کسی ظلمی نخواهند کرد بی پناهان را مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار نمی دهند و نخواهند داد.در سوره بقره (آیة الکرسی) مقام شفاعت را خدا در مقام خود می داند و نیز کسانی که او تعیین فرموده . پس این چیزی غیر از بت بودن یا باب بودن برای سرباز گمنام آقا به ارمغان نمی آورد. پس بهتر است گمنام باشد و حرفی در این مورد نزند.کسی نمی تواند آقا امام زمان را دیده باشد و بگوید من ایشان را در مقامش دیدم چون دگر امکان ندارد ایشان توجهی به او داشته باشند چون آنوقت ایشان در غیبت نیستند که آن شخص دیده باشدش . مگر اینکه او سرباز امام زمان باشد واگر سرباز اوست پس گمنام است چرا دیگر به ما انسانهای نا محرم فاش کند .سربازان گمنام امام زمان ( عج ) به نيروهاى مخلص و جان بركف اطلاعاتى و امنيتى كشور و وزارت اطلاعات گفته مى شود . بواسطه كينه توزي و عداوات دشمنان قسم خورده نظام كه چشم سرافرازي اين كشور را ندارند و هميشه بفكر ضربه زدن به مردم ايران بودند وجود سربازاني گمنام و از جان گذشته بمنظور : كار اطلاعاتى ، تجسس ، كسب اخبار سرّى ، كشف مجهولات ، دشمن يابى و و ابزار و شيوه آن نيز بيشتر اوقات امورى است كه به كارگيرى آنها در شرايط عادى براى هر كسى جايز نيست لازم و ضروري بوده است .امروز امنیت،اقتدار و اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) بر خودی و غیر خودی پوشیده نیست. به مدد این توانائی مرزهای ایران در کیلومترها خارج از جغرافیا حقیقی اش تعریف می شود.اسلام با جديت تمام بر اخلاق نيك نيروهاى اطلاعاتى در نظام اسلامى تاكيد فراوان دارد و آنها به مناسبت وظايف حساسى كه در نظام اسلامى به عهده دارند ، بايد متصف به صفات و ملكات خاصى باشند تا حسن انجام اين وظايف را بر آنها ممكن سازد . از خوصيات بارز اين سربازان گمنام همين بس كه بگوئيم آنها افرادي : ۱- خدا ترس و فروتن و با تقوا و خودسازند۲-راستگو و وفادار وامانتدارند و نسبت به حيثيت و آبروى مردم حساس ۳- عدم دلبستگي به دنيا و تعلقات آن وبي ريا و گمنام بودن آنهاست ..و خدمات و انجام وظيفه آنها در معرض ديد و نگاه مردم نيست و به طور طبيعى كسى از خدمات و كارهاى خوب آنها قدر دانى و سپاسگزارى نمى كند ، اين موضع او را ناراحت و غمگين نميسازد و ميداند كه همه تلاش و خدمات صادقانانه و خالصانه انها در محضر خداوند و امام زمان عج است و اجر و پاداش آنها محفوظ است و ضايع نمى گردد. سربازان گمنام امام زمان(عج) جان بر کف و بدون لحظه ای غفلت و اغماض هوشیارانه به صیانت از آرمان های انقلاب پرداخته اند و تا واسپاری آن به ولیعصر (عج) آنی از پای نخواهند نشست.

 9. فاطمه دهقان منگابادی 1 سال قبل

  و إِذْ قالَ إِبْراهیمُ رَبِّ اجْعَلْ هذا بَلَداً آمِناً وَ ارْزُقْ أَهْلَهُ مِنَ الثَّمَراتِ مَنْ آمَنَ مِنْهُمْ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ
  (سوره بقره آیه ١٢٦)
  نه کسی می‌شناسدشان و نه خانواده از نوع کارشان مطلع است. آدم‌هایی که با امام زمان (عج) عهد بستند تا سربازان گمنامی برای ایشان باشند.
  آنها خوب می‌دانند که شهرت در گمنامی است. همان‌ها که بعد از شهادت، نام‌شان شهره شهر می‌شود.
  سربازان گمنام امام زمان (عج) فداکارانه با آن همه تلاشی که کمتر انعکاس رسانه‌ای پیدا می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری با مجاهدت خاموش که تنها انگیزه‌اش می‌تواند اخلاص کار برای خداوند متعال باشد، با انواع خطرها روبه‌رو شده و بسیاری از توطئه‌ها را خنثی کرده و امنیت را برای مردم عزیز ایران اسلامی به ارمغان آورده‌اند.
  وقتی سربازی به صورت گمنام فعالیت می‌کند تمام لغت‌نامه‌های فارسی هم بیایند نمی‌توانند این کار او را معنا کنند کاری که از روی عشق است از روی ایمان و اعتقاد است.
  گاهی سخن از کسانی به میان می‌آید که نه چهره‌هایشان را دیده‌ایم و نه صدایی از آنها شنیده‌ایم، فقط ردپائی از ایثار و فداکاری در هرجا دارند. شهدا، جانبازان، ایثارگران را تا حدی می‌شناسیم و با زندگی و مبارزه‌شان کم و بیش آشنایی داریم ولی کسانی که همیشه پشت ابرهای غیرت و فداکاری چهره پنهان کرده‌اند ولی دستهای ایثارگر آنها همیشه در حال فعالیت است، سربازان گمنام امام زمان(عج) هستند.
  آری، همان سربازانی را می‌گویم که گمنام‌اند و لشگریان مخلص ولی‌عصر(عج) هستند. این‌ها اسمی سنگین بر روی خود دارند چرا که کارشان بسیار بسیار پرخطر است. اما نمی‌دانم این افراد چگونه افرادی هستند که جز حفاظت و مراقبت به چیز دیگری فکر نمی‌کنند.
  ما باید قدر امنیتی که اکنون در کشور حاکم است را بدانیم. این مطالب را باید به جوانان گفت تا بدانند که چگونه اکنون به راحتی در خیابان یا منزل‌شان زندگی می‌کنند. کافی است جوانان نگاهی به دور و اطراف ایران بیاندازند تا به نعمت امنیت در کشورمان که به واسطه ایثار و ازخودگذشتگی این افراد گمنام بوده است، پی ببرند.

 10. فرزانه 1 سال قبل

  سلام و درود بیکران برشما طلایه داران امنیت و اقتدار ایران اسلامی ، که نام خود را در گمنامی می‌‌‌جویید و رضایت و آرامش‌‌تان را در کسب رضای الهی و نشاندن گل لبخند بر لبان دعاگوی مولا و مقتدای خود و مردمان قدرشناس این کشور می‌‌‌یابید. طبق فرموده قرآن شما با تلاش و پشتکار و هم با صبر و استواری‌ به گونه‌ای در کار خود ثابت قدم‌ هستید که حتی حاضربه ایثار جان و مال خود هستید گرچه به ضررتان تمام شود تا عدالت در کشور به درستی برپا شود. شما زاهدان همیشه بیدار، در اوج گمنامی گره های بزرگی را در مسیر تعالی و آرامش عمومی با تیزهوشی و نگاه بیدار خود باز کرده اید، تلاش های ایثارگرانه و فداکاری در جبهه های اعتقادی و امنیتی همان راهی است که شما در آن گام نهاده و در مسیر تامین آرامش و امنیت میهن اسلامی شبانه‌ روز تلاش می کنید و رسالت سنگینی را بر دوش می کشید. شما عزیزان ، نامداران عرصه رشادت و شهامت هستند. شما، پاسداران راه سرخ شهدا و حافظان امین ملت و نظام که مدال افتخار گمنامی را از امام راحل خویش دریافت نموده‌‌‌اید و مقام معظم رهبری ، شما را به معنی واقعی کلمه، سربازان گمنام و مصداق مومنین دانستند. خداوند متعال را شاکریم که نعمت بزرگ امنیت را به همت بلندشما سربازان گمنام حضرتش و همدلی و همکاری دستگاه‌‌های اطلاعاتی، انتظامی و نظامی بر ما ارزانی داشته است. یقیناً از حقوق مسلّم این ملت خداجو، ولایتمدار و مقاوم است که در سایه آرامش و امنیت پایدار آسوده خاطر زندگی نمایند. در خط مقدم رویارویی و خنثی سازی توطئه های دشمن با حضور موثر و پرصلابت مایه آرامش و اطمینان خاطر مردم این سرزمین هستید و تاکنون این رسالت را بخوبی انجام داده ایدشما بندگان خالص خدا جایگاه خاصی در برابر خدای متعال دارید، جایگاهی که فقط و فقط مخصوص لشگریان عشق و ایمان است با این که نام و نشان شما برای همه ما پنهان مانده ،به خدا سوگند همه ما به وجود شما در این خاک و مرز و بوم افتخار می‌کنیم.

 11. sheyb_alkhazib 1 سال قبل

  ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﮔﻤﻨﺎﻡ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ‏( ﻋﺞ ‏) ، ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﺧﺪﻣﺘﮕﺰﺍﺭ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﺧﻮﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺁﻧﺎﻥ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻫﻢ ﺩﺍﺩﻩﺍﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪﺍﯼ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭﺷﺎﻥ ﺩﻓﺎﻉ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻧﻤﯽﮔﺬﺍﺭﻧﺪ ﺣﺘﯽ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮﯾﻦ ﺁﺳﯿﺒﯽ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﻋﺰﯾﺰﻣﺎﻥ ﺑﺮﺳﺪ ﻭ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺯﺣﻤﺎﺕ ﻭ ﺩﻟﺴﻮﺯﯼ ﺁﻧﺎﻥ ﻭ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﻪ ﻟﻄﻒ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﻭ ﺩﺭ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ .
  ﺍﯾﻦ ﺧﺎﺩﻣﺎﻥ ﻣﻠﺖ، ﺣﺘﯽ ﺣﺎﺿﺮﻧﺪ ﺟﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﻭ ﮐﺸﻮﺭﺷﺎﻥ ﻓﺪﺍ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦﺷﺎﻥ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺳﺮﺑﻠﻨﺪ ﺑﺎﻗﯽ ﺑﻤﺎﻧﺪ . ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﮐﺮﯾﻢ ﺁﻣﺪﻩ : ‏« ﻫﻤﮕﯽ ﺟﻤﻊ ﺷﻮﯾﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ ﺍﻟﻬﯽ ﭼﻨﮓ ﺑﺰﻧﯿﺪ ﻭﻟﯽ ﭘﺮﺍﮐﻨﺪﻩ ﻧﺸﻮﯾﺪ ‏» ﻃﺒﻖ ﺍﯾﻦ ﺁﯾﻪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﺪﺑﺮ ﮐﺮﺩ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﺖ ﺳﻠﺤﺸﻮﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﻭ ﺧﺎﺩﻣﺎﻥ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ‏( ﻋﺞ ‏) ﻭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻣﻮﻇﻔﻨﺪ ﺩﺭ ﻣﺤﻮﺭ ﺗﻮﺣﯿﺪ ﻭ ﯾﮑﺘﺎﭘﺮﺳﺘﯽ ﻭ ﺑﺎ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﻃﻮﺭﯼ ﺑﺎ ﺩﺷﻤﻨﺎﻥ ﻭ ﺧﺎﺋﻨﺎﻥ ﮐﺸﻮﺭﺷﺎﻥ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻧﮕﺬﺍﺭﻧﺪ ﺣﺘﯽ ﻣﮕﺴﯽ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺟﺮﺋﺖ ﻧﻔﻮﺫ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ .
  ﻃﺒﻖ ﻓﺮﻣﻮﺩﻩ ﻗﺮﺁﻥ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺗﻼﺵ ﻭ ﭘﺸﺘﮑﺎﺭ ﻭ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺻﺒﺮ ﻭ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭﯼ ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪﺍﯼ ﺩﺭ ﮐﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺛﺎﺑﺖ ﻗﺪﻡ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺣﺘﯽ ﺣﺎﺿﺮﻧﺪ ﺟﺎﻥ ﻭ ﻣﺎﻝ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺪﻫﻨﺪ ﮔﺮﭼﻪ ﺑﻪ ﺿﺮﺭﺷﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺩﺭ ﮐﺸﻮﺭﺷﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﺭﺳﺘﯽ ﺑﺮﭘﺎ ﺷﻮﺩ .
  ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﭘﺸﺘﮑﺎﺭ ﻭﺟﻬﺎﺩﺩﺭﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﺎﺩﺍﺵ ﻋﻈﯿﻤﯽ ﻋﻄﺎ ﻣﯽﻓﺮﻣﺎﯾﺪ ﺍﯾﻨﺎﻥ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺳﺰﺍﻭﺍﺭ ﭘﺎﺩﺷﺎﻥ ﻧﯿﮑﻮﯼ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺩﻟﺴﻮﺯﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﺷﺠﺎﻉﺗﺮﯾﻦ ﻣﻠﺖ ﻏﯿﻮﺭﻣﺎ ﻫﻤﯿﻦ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻧﻨﺪ .
  ﺁﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻋﻤﺮ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﯽﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺗﻼﺵ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﻪ ﺧﻠﻖ ﺧﺪﺍ ﺑﮑﻮﺷﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻧﺪﻭﺧﺘﻪ ﮐﺎﻣﻞﺗﺮﯼ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﻣﻼﻗﺎﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﺭﺟﺎﺕ ﺑﺮﺗﺮ ﺑﻬﺸﺖ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﺑﻨﺪ ﻭ ﻫﻤﯿﻦ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﻟﺬﺕ ﺟﻬﺎﺩ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﺷﯿﺮﯾﻦﺗﺮ ﻭ ﻓﺪﺍﮐﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﺁﺳﺎﻥﺗﺮ ﺷﻮﺩ .
  ﻭ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﮔﻤﻨﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺗﮑﺒﺮ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﻧﻪ ﺭﯾﺎ ﺑﻠﮑﻪ ﺗﻮﺍﺿﻌﯽ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺁﻥ ﻻﯾﻖ ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺍﻣﺎﻣﯽ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﭘﯿﺮﺍﻫﻦ ﺳﺒﺰ ﺭﻧﮕﺶ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﯿﺮﺍﻫﻦ ﯾﻮﺳﻒ ﻧﻮﯾﺪﯼ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﯾﻌﻘﻮﺏ ﺟﻬﺎﻥ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺷﺎﯾﺴﺘﮕﯽ ﺗﻨﻬﺎ ﻻﯾﻖ ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺷﻮﺩ، ﺷﻤﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻋﻬﺪ ﺑﺴﺘﻪﺍﯾﺪ ﺑﺎ ﺧﻮﻥ ﺧﻮﺩ ، ﺑﺎ ﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻣﯽ ﮔﻠﮕﻮﻥ.

 12. مهسا مقدم 1 سال قبل

  سلامي و درودي بي كران خدمت سرداران گمنام و بي نشان كه بي اقرار معناي ايثار و از جان گزشتن را تعبير نموديد و خاري گشتيد در چشم دشمنان وطن كه نمي توانند شما را ديده و بشناسند و تاثير حماسه ي دفاع شما از ميهن در طول دفاع مقدس و دوران سازندگي كشور بر كسي پوشيده نيست و ايثار شما سرمشقي هست براي جوانان و نسل اينده كه پول و ثروت و شهرت هيچ اثر و ماندگاري ندارد و اين عمل و نتيجه ان است كه ابدي خواهد بود دشمنان وطن تا دندان مسلح همراه با جنگ رواني و اقتصادي به مقابله با انقلاب اسلامي ايران پرداختن و اين همت بلند مردان و زناني بود كه بي مهبا و با شجاعت و از خود گزشتگي ترفندهاي دشمنان را يكي يكي خنثي و بي اثر كردند انها با انواع قدرتهاي رسانه ي سعي در كم كردن پيشروي فكري بيداري اسلام ايراني نمودند كه با نمونه اي از ان همانند داعش و طالبان و القاعده و… مي توان نام برد كه كار شما سربازان گمنان سرداران بي نشان و مدافعان اهل بيت ع چقدر سخت و مهم بوده است با خون خود امنيت ايران را خارج از مرزهاي ايران برايمان به ارمغان اورديد امنيتي كه ما با اسودگي خيال در منزلهايمان محل كار و تحصيل و… هستيم چگونه مي توانم از شما تشكر نماييم بدون اينكه شما را بشناسيم چگونه دستهاي شما را ببوسيم گرد پاهاي شما را پاك نماييم ما در چه حدي هستيم كه كارهاي شما را ارزش گزاري كنيم فقط بدانيد به تعداد دانه هاي بي شمار شن ما متشكر و سپاسگزاريم و از خداوند منان خواهان سلامتي و همنشيني با امام زمان (ع) را داشته باشيد ما هميشه و همه حال دست به دعا براي شما سربازان گمانم وطن هستيم == بنام خدا
  (ارسال شعري خدمت مدافعان حرم)==
  سلام اي رهرو عاشق پيشه==
  سلام اي رهرو ياور مطيع رهبر==
  درودي بي كران بر شما مدافعان عاشق==
  درودي بي شمار بر زاد مرداني از ديار راد مردان==
  آخر كه رفتيد ز پيشواز درب بهشت==
  آخر كه رفتيد و ما را باز تنها گزاشتيد==
  ز اين كوله باري پر از غم را چه كنيم==
  نگفته ز هيچ كس رفتيد ز ديار صبر و تحمل==
  كه باشيد مدافعاني تنها از حرم بيبي دو عالم==
  عشق و محبت مرز و بوم كه ندارد اي شهيد==
  از فرزند و مادر و خانه همه را كردي فدا ز مهر بي كرانت==
  ز ره يارانت دشت مجنون و كارون رفتي ز بي خبر باز==
  دانستيم كه قصد رفتن داري آخر ز پي معشوق==
  يواش و بي صدا بي خبر رفتي تك به تك==
  اما آمدي با يك دنيا حسرت از پي ما==
  ز يك دنيا همه دانستند چه كرديد ز امنيت اين عالم==
  دنيا قدر شما را نداست كه چه بوديد چه كرديد==
  گمنام و ناشناس با خدا نجوا كرديد و رفتيد بي ادعا==
  با يك عالم نتوان مزد شما باشد كه شما خود نخواستيد==
  عاشقانه دوستت مي داريم تا ابد اي مدافع حرم==
  كه هستيد رو سفيد ز دو عالم در پيشگاه حق و عدالت==
  ز در گاه حق ما را كنيد شفاعتي تا شويم سعادتي==

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید