مستند «حمید هما» به زودی و در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود

t مستند «حمید هما» به زودی و در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود

حمید هما

مستند «حمید هما» به کارگردانی محمد علی سجادی که به زندگی و مروری بر آثار استاد حمید سمندریان و همسرش هما روستا می‌پردازد، به زودی در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا، این فیلم قرار است بعد از دهه محرم در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران شود.

محمد علی سجادی کارگردان سینما درباره این مستند می‌گوید: نسخه سینمایی این مستند به مدت 101 دقیقه آماده اکران در سینماهاست و یک نسخه چهار ساعته دیگری نیز وجود دارد که امیدواریم به شکل دیگری امکان نمایش داشته باشد.

او در ادامه یادآور می‌شود: سال 92 با من تماس گرفتند و گفتند که می‌خواهند یک نکوداشت را برای هماروستا برگزار کنند و از من خواسته شد که فیلمی دراین باره بسازم. ابتدا قرار بود یک فیلم 8 دقیقه‌ای ساخته شود ولی با حجم زیادی از اطلاعات و ایده‌های زیادی که رسید عملا باعث شد زمان این فیلم بیشتر شود.

سجادی ادامه می‌دهد: همواره خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا می‌دانم به همین دلیل سعی کردم با این مستند حق مطلب را نسبت به این دو بزرگوار ادا کنم. به نظرم اقای سمندریان نقش زیادی در تئاتر ایران داشته و این مستند می‌تواند مستند بسیار مفیدی برای نسل جوان و علاقه‌مندان جدی سینما و تئاتر باشد. نسل جوانی که اطلاعات کمی درباره این دو هنرمند برجسته دارد.

این کارگردان درباره ارزیابی‌اش از اکران این مستند در گروه هنر و تجربه مطرح می‌کند: طبیعتا اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه خیلی عالی است، چون جمع بیشتری با زندگی این دو هنرمند مطرح آشنا می‌شوند و فرصت خوبی برای مرور بر زندگی و آثار این دو هنرمند فقید است.

t مستند «حمید هما» به زودی و در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کبوترانه می خواهمت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *