معجزات قرآنی؛ مادگی و نرینگی در گیاهان

معجزات قرآنی؛ مادگی و نرینگی در گیاهان

مادگی و نرینگی در گیاهان

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

و انزل من السماء ماء

او کسی است که از آسمان آبی فرود آورد

فاخرجنا به ازواجا من نبات شتی

به وسیله آن رستنی های گوناگون جفت جفت بیرون آوردیم (سوره طه، آیه ۵۳).

و من کل الثمرات جعل فیها زوجین اثنین

از هر گونه میوه ای در آن جفت جفت قرار دارد (سوره رعد، آیه ۳).

حقیقت بزرگی در قرآن

این آیات قرآن بیان می کند که گیاهان به صورت جفت خلق شده اند و نشان دهنده یک حقیقت بزرگ است که در قرن بیستم کشف شد:ریشه کلمات ازواجا و زوجین که در آیات استفاده شده، کلمه زوج است در حالی که کلمه ازواجا، جمع زوج است. کلمه زوجین صورت دوگانه زوج است و کلمه زوج به معنای زوج یا همسر است.از این توضیحات در می یابیم قرآن از طریق آیات خود بیان می کند که گیاهان به صورت جفت خلق شده اند و نرینگی و مادگی در گیاهان هم وجود دارد.

دانشمندان درباره این موضوع چه می گویند؟آیا واقعا نر و ماده بودن در گیاهان وجود دارد؟

مادگی و نرینگی در گیاهان

مادگی و نرینگی در گیاهان در پ‍ژوهش های دانشمندان

اکنون به کلمات دانشمندان بنگریم:

طبق نتیجه ای از مطالعات انجام شده بر گیاهان، قابل درک است که نر و ماده بودن در گیاهان نیز وجود داردو با کمک این اندام های مختلف، تولید مثل در گیاهان رخ می دهد.سلول های تولید مثل نر و ماده در گل و گیاهان دانه دار وجود دارند.این سلول ها توسط اندام های نر و ماده که هر دو در وسط گل قرار دارند تولید شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روشنایی های عجیب و منحصر به فرد!

در بخش متورم اندام ماده به نام تخمدان، تخمک های ریز و گرد وجود دارند و در درون آن ها سلول های تولید مثل ماده هم وحود دارد.سلول های تولید مثل نر در داخل گرده های تولید شده توسط بساک اندام نر پنهان هستند.در حالیکه گرده ها بسیار سبک هستند از یک گل به دیگری از طریق بادها یا حیوانات گوناگون انتقال می یابند.

برخی از آن ها به نوک اندام ماده چسبیده اند.پس از آن، این دانه گرده از کلاله به سمت پایین حرکت می کند و از طریق یک مجرا به تخمک های تخمدان می رسد.سلول تولید مثل نر از این مجرا عبور کرده و در تخمک با سلول تولید مثل ماده متحد می شود.هنگامی که سلول های تولید مثل نر و ماده متحد می شوند تخمک ها شکل می گیرند و سپس دانه ها از روی آن ها تشکیل می شوند.

مادگی و نرینگی در گیاهان و یک نتیجه مهم

زیست شناسی در دوران حضرت محمد (ص) یک شاخه توسعه یافته از علم نبود.تولید مثل گیاهان و نقش عناصر ماده و نر در این زمینه شناخته شده نبود.با توسعه علم زیست شناسی و گیاه شناسی، وجود سلول های نر و ماده در گیاهان دانه دار و گلدار قابل درک بود.

گیاه شناسان تنها ۱۰۰ سال پیش قادر به کشف تفاوت های جنسی در گیاهان بودند.پس چگونه کسی که خواندن و نوشتن نمی دانست، موفق به دانستن این مورد شد که نرینگی و مادگی در گیاهان طی زمانی وجود دارد که مردم از گیاه شناسی و زیست شناسی آگاهی نداشتند؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چطوری با دوستم آشتی کنم؟

مادگی و نرینگی در گیاهان

این سوال تنها می تواند یک پاسخ داشته باشد

آن شخص خودش نمی داند. او می دانسته چون خدایی که جفتی از گیاهان را آفریده، او را مطلع کرده است.اگر این پاسخ مورد پذیرش نیست، ما هرگز قادر به توضیح نخواهیم بود که اطلاع رسانی این فرد در باره حقایق علمی و اخبارش صحت دارد.ذهن هیچ کس می تواند بپذیرد کسی که نمی داند چگونه بخواند و بنویسد، در ۱۴۰۰ سال پیش قادر به کشف یک واقعیت توسط خودش بوده و آن را در یک کتاب نوشته است.

هر چند این واقعیت تنها ۱۰۰ سال پیش توسط افرادی کشف شد که همه زندگی خود را صرف مطالعه زیست شناسی و گیاه شناسی کرده اند.بنابراین تنها یک پاسخ وجود دارد که ذهن انسان را می تواند آن قبول کند: قرآن کتاب خداست.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *