وزن ابر ها از معجزات قرآنی

وزن ابر ها از معجزات قرآنی

قبل از اینکه بررسی مسئله وزن ابر ها ،معجزه علمی قرآن را شروع کنیم،می خواهیم از شما یک سوال بپرسیم:آیا شما هر گونه اطلاعاتی درباره وزن ابر ها دارید؟ اگر ندارید،ما می خواهیم که شما درباره وزن ابر ها حدس بزنید فکر می کنید که وزن ابر ها چیست؟یا اجازه دهید پرسشمان را ساده کنیم:فکر میکنید ابرها سنگین هستند یا سبک؟احتمالا پاسخ این سوال را ،سبک خواهید داد

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

با این حال ،قرآن 1400 سال پیش می فرماید که ابرها همیشه سبک نیستند بلکه در مقابل بسیار سنگین هستند.اکنون،اجازه دهید به معنای برخی از آیات،در رابطه با این موضوع بنگریم:

 وزن ابر ها

و هو الذی یرسل الریاح بشر بین یدی رحمه

او خدایی است که بادها را به بشارت باران رحمت خویش در پیش فرستد

حتی اذا قلت سحابا ثقالا سقناه لبلد میتتا

چون بار ابرهای سنگین را بر دارند،ما آنها را به شهر و دیاری که مرده است برانیمف

انزلنا به الماء فاخرجنا به من کل الثمرات

بدان سبب باران فرو فرستیم و هر گونه ثمر و حاصل از آن بر آوریم. سوره الاعراف- آیه 57

هو الذی یریکم البرق خوفا و طمعا

  اوست کسی که برق را برای بیم و امید به شما می نمایاند

و ینشی السحاب الثقال

اوست کسی که ابرهای گرانبار را پدیدار می کند. سوره الرعد- آیه 12

همانطور که می بینید قرآن 1400 سال پیش می فرماید که وزن ابر ها ابرها همیشه سبک نبوده و آنها را تحت عنوان “ابرهای سنگین” توصیف کرده است.

دانشمندان در ارتباط با این موضوع چه می گویند؟آیا واقعا ابرها طبق گفته ی قرآن ، سنگین هستند؟با توجه به پژوهش های انجام شده در سال های اخیر، اشکال کاملا شگفت انگیزی در مورد وزن ابرها یافت شده است.

به عنوان مثال، یک ابر کومولونیمبوس که بعنوان ابر صاعقه دار شناخته شده،می تواند حاوی 300 هزار تن آب باشد.بله اشتباه نخوانده اید، ما ابرها را به سنگینی 300 هزار تن ذکر می کنیم.

 وزن ابر ها

این واقعیت که یک توده 300 هزار تنی بدون هیچ گونه پشتیبانی در آسمان، قرار دارد چیزی است که ذهن را حیرت انگیز می سازد.جالب تر این است که این اطلاعات در قرآن ذکر شده است.وزن بارشی که یک منطقه ی 50 کیلومتر مربعی را در ارتفاع یک سانتی متری پوشش می دهد، حدود نیم تن است.اکنون در این مورد بنگریم:زمانیکه قرآن نمایان شد،برای مردم غیر ممکن بود که این اطلاعات را درباره وزن ابرها داشته باشند.

علاوه بر این،احتمالا فکر کرده ایم که ابرها قبل از دسترسی ما به این واقعیت،بسیار سبک بوده اند.با این حال ابرها، صدها تن وزن دارند و این حقیقت در قرآن آمده است.چگونه می توان پس از شنیدن این اطلاعات شک کرد که قرآن کلام خداست؟

اگر مورد شک واقع شد،اطلاعات داده شده توسط قرآن چگونه قابل توضیح است؟به هر روشی قابل توضیح نیستتنها یک توضیح از این واقعیت وجود دارد که وزن ابرها در قرآن ذکر شده است.قرآن کتاب کسی است که هزاران تن آب را در ابرها ذخیره می کند.

او ابرها را به مناطق خشک از طریق باذها فرستاد و به این منطق زندگی بخشید.

آری، کسی که ابرها را آفرید و آنها را با هزاران تن آب در هوا شناور ساخت قرآن را نیز نازل کرد.ما به او ایمان داریم.

 

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برای رفتن به رشته هوا فضا چه راهی وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *