معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

مطمئنا اسم آنه شرلی را قبلا شنیده اید و حتی اگر با رمان آنه اشنا نباشید حتما کارتن یا فیلم برگرفته از این کتاب را دیده اید. این رمان پرفروش ترین رمان کانادایی در سال 1908 بوده است. رمان دلنشین آنه در گرین گیلبز برای تمام سنین نوشته شده است که خوانندگان خاص خود را دارد.  آنه در گرین گیلبز داستان ماجراجویی های یک دختر یتیم جوان به اسم آنه شرلی است.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

این دختر 11 ساله به اشتباه به فرزند خواندگی متیو و ماریلا کاتبرت پذیرفته می شود. این دو خواهر و برادر میان سال مزرعه ای در جزیره پرنس ادوارد دارند و قصد دارند یک پسر یتیم را به فرزندی بپذیرند تا در کارهای مزرعه به آن ها کمک کند. در این داستان آنه شرلی سرنوشتش را در خانواده کاتبرت تجربه می کند و در کنار آن ها خاطرات و وقایع جالبی را به وجود می آورد که نه تنها دوستان و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه به خاطر رفتار و افکارش حتی در شهر هم معروف می شود.

معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

از زمان انتشار مجموعه داستانی آنه در گرین گیلبز 50 میلیون نسخه از این کتاب تا کنون به چاپ رسیده است و به 20 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. سریال کانادایی آنه شرلی در سال 1985 با بازیگری مگان فالوز، در نقش آنه شرلی آغاز می شود. این سریال جذاب پس از کلید اولیه به طور سالانه فعال و مشغول ساختن بود و تا سال 1964 ادامه داشت.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دستاوردهای روزانه یک نوجوان خیلی ردیف (84)

داستان زندگی آنه شرلی در واقع الهام گرفته از زندگی خود مونت گومری، نویسنده این رمان است. وی دوران کودکی اش را در محیطی روستایی در جزیره پرنس ادوارد گذراند. او تصویر یک دختر با نام اولین نزبیت را از یک مجله نیویورکی جدا کرد و به دیوار اتاقش چسباند. آن تصویر برایش تداعی کننده تصویر آنه شرلی در ذهنش بود. برخی شخصیت های دیگر داستان مانند ،گیلبرت بلیت، شخصیت های واقعی بودند که در زندگی مونت گومری وجود داشته اند.

Anne of Green Gylbz-nojavanha (2)

Anne of Green Gylbz-nojavanha (1)

تصاویری از جزیره پرنس ادوارد

آنه دختری پرشور و حرارت است که ذهنی خلاق و خیال باف دارد. به شدت پر حرف است و صورتی کک مکی دارد و شخصیت جالب و موهای قرمزش او را به دختری منحصر به فرد تبدیل کرده است. دوست دارد به جای آنه او را کردلیا صدا بزنند، اما این خواسته ای نیست که ماریلا، سرپرست آنه، به راحتی آن را بپذیرد.

ماریلا پس از اینکه متوجه اشتباه یتیم خانه می شود سعی می کند آنه را به یتیم خانه بازگرداند اما اتفاقاتی باعث می شود که آنه چند روز پیش ماریلا و متیو بماند و با کارها و افکارش نظر آن ها را نسبت به خودش تغییر دهد. پس از پدیرفته شدن آنه در خانواده کاتبرت اتفاقات جالبی رخ می دهد که بیش تر آن ها دلیلی جز خود آنه ندارند… به شما نوجوانان عزیز توصیه می کنیم این رمان دلچسب و جذاب را بخوانید و از آن لذت ببرید.  

معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

Anne of Green Gylbz-nojavanha (13)

Anne of Green Gylbz-nojavanha (5)

Anne of Green Gylbz-nojavanha (4)

تصاویری از مگان فالوز در نقش آنه در سریال آنه شرلی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ویژگی نوجوان 14 ساله

Anne of Green Gylbz-nojavanha (9)

Anne of Green Gylbz-nojavanha (8)

 رمان آنه شرلی با ترجمه فارسی در ایران

Anne of Green Gylbz-nojavanha (7)

رمان آنه شرلی با چاپ انگلیسی

 

 

امتیاز به این نوشته

1 thoughts on “معرفی رمان آنه شرلی از گرین گیلبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *