معرفی سایت مصطفی رحمان دوست

 اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 

 همه نوجوانان  این شعر را می شناسند و از آن خاطره ها دارند :

صد دانه یاقوت

دسته به دسته

با نظم و ترتیب

یک جا نشسته

هر دانه ای هست

خوش رنگ و رخشان

قلب سفیدی

در سینه ی آن

یاقوتها را

پیچیده با هم

در پوششی نرم

پروردگارم

هم ترش و شیرین

هم آبدار است

سرخ است و زیبا

نامش انار است

 شاعر این شعر مصطفی رحمان دوست است که سالیان زیادی از عمر خود را برای نوشتن شعر وقصه برای کودکان و نوجوانان صرف کرده است اگر بخواهید بیشتر با او و کارهایش آشنا شوید می توانید از از اینجا  به سایت او بروید

این سایت که با رنگهای شادی طراحی شده بخش های مختلفی را برای معرفی این نویسنده قرار داده است ، شما در آنجا می توانید با آثار ، زندگی نامه ، مصاحبه ها ، پیام ها ، دل نوشته ها ، و…..  وی آشنا شوید . 

از بخش های جالب سایت آثار مصطفی رحماندوست ، کتاب های او است که شما می توانید آنها را در روی سایت مطالعه کنید . 

همچنین بعضی از آثار او را می توانید با صدای خود شاعر بشنوید . آلبوم عکسهای زندگی شاعر، کتابهایش که تازه به چاپ رسیده ، آخرین اخبار در مورد کتابها و دهها مطلب دیگر را هم می توانید در این سایت ببنید .

آثار

برای ورود به این سایت اینجــــــا را کلیک کنید

 لینک

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
درس 3-5: وی پی ان چیست؟ (VPN)

‫16 نظر ارسال شده در “معرفی سایت مصطفی رحمان دوست

 1. حسن :

  📚 اخلاق گریزی ما ایرانیان

  ✍مصطفی رحماندوست نباید از گنجینه های تکرار ناپذیر ادبیات کودکان ایران دانست که گویی ما ایرانیان جز نابودی و تحقیر گنجینه های انسانی چیزی نمی دانیم مصطفی دنیای شعر کودکان ایران هر کجا بود جز ایران قطعا به اسطوره بشری می شناختیم.
  ✍حضرت فاطمه سلام الله علیه در فرازی از خطبه فدکیه که بی آنکه اهل مطالعه و تدبر در فرازهای نورانی و انسان سازش باشیم به دروغ به هتاکی و فحاشی علیه خلفا می شناسانیم می فرماید اجْتِنَابَ الْقَذْفِ حِجَاباً عَنِ اللَّعْنَهِ
  که ای مردم پرهیز از تهمت حجابی در برابر غضب پروردگار است که ایکاش همه می فهمیدیم در دریایی از اتهام سازی و تهمت پراکنی در کجای قصه مسلمانی و انسانیت قرار داشته و غضب خداوندی را استقبال می کنیم.
  ✍فاطمه زهرا سلام الله علیه در فرازی دیگر از خطبه فدکیه چه زیبا در حال و روز فرهنگ به انحطاط رفته ما می فرماید که مسلمانانی که براى شنیدن حرف‌هاى بیهوده شتابان بوده و کردار زشت را نادیده می‌گیرید آیا در قرآن نمى‌‏اندیشید یا بر دلهای شما مهر زده شده است نه چنین است بلکه اعمال زشتتان بر دلهایتان تیرگى آورده و گوش‌ها و چشمانتان را فراگرفته و بسیار بد آیات قرآن را تأویل کردید.
  ✍غیبت ، دروغ و تهمت سه رذیله اخلاقی که بسیار توسط آیات قرآن و احادیث اولیاء الهی با تندترین الفاظ و تعابیر مورد نکوهش قرار گرفته و چه بسیار مورد علاقه و ابتلا جامعه ما شدند غیبت ، دروغ و تهمت که ریشه ها دا می سوزانند و اثری از مسلمانی و انسانیت نمی گذارند که بسیار شنیده ایم که گناه غیبت بالاتر از زنا ، گناه تهمت بالاتر از ویران سازی کعبه و دروغ نشان خروج از اسلام محمدی و شیعه علوی است.
  ✍مصطفی رحماندوست را از آثار ماندگار و فاخر چند دهه مجاهدت فرهنگی می شناسم و به رسم ادب تعظیم می کنم اما لطافت و عمق شیفتگی مصطفی را در زمان شریفی دیدم که حدود دو دهه قبل بر حسب اتفاق در برابر درب خانه فاطمه سلام الله علیه در مسجد النبی لحظاتی کوتاه در باب کرامت بانوی بی مثال خلقت گفتگو داشتیم.
  ✍اما مجتبی رحماندوست را به مناسبت فعالیت بی نظیر و خستگی ناپذیرش در ایجاد و سازماندهی جمعیت دفاع از مردم فلسطین و جمعیت دفاع از ایثارگران می شناسم ادیبی شاعر و استادی عالی دانشگاه تهران با دست و پایی قطع شده به یاد دوران مبارزه و جانبازی در راه انقلاب و مردم ایرانی که فرزندانش با اشعار مصطفی به شادابی ، دینداری و بزرگی جان می گیرند.
  ✍دلنوشته فرزندان استاد و مایه فخر فرهنگ ایران اسلامی مصطفی رحماندوست در دفاع از اندیشه ناب و دوست آشنای پدر آزرده خاطرم کرد خاطره تلخ نامه سرگشاده همسر بزرگوار مجتبی را در دفاع از آزادگی و تلاش خستگی ناپذیر مجتبی را یادآور شد علی الظاهر برادران کم نظیر رحمان دوست که حتما مایه مباحات رحمان نیز خواهند بود کسب تجربه مظلومانه و محفوظ به حیاء تهمت ستیزی است.
  ✍مصطفی و مجتبی رحماندوست در روزهای واسط بین سالروز شهادت و ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیه نیک می دانند که حتی اگر رسول مکرم خدا ، علی ولی خدا و فاطمه باشید از تهمت معاندان ، حسودان و جاهلان خلاصی نخواهید داشت.
  ✍اما فرزندان مصطفی خالق شعرهای پاک فرزندان ایران باید بدانند که بخشی از کجی و اخلاق گریزی ما ریشه در فرار از اندیشیدن و قرآن باوری دارد که همواره مسلمانان را به تدبر و توجه می خواند که اصلاح را بدون قیام به تفکر و تعقل ناممکن اعلام می کند که مکرر یادآوری می کند که خداوند پس از خلق و نمایش عقل بر خود مباهات کرد و فرشتگان را بر سجده در برابر انسان فرمان داد که شیطان بدلیل تکبر در فرمان خدا و سرپیچی از سجده در برابر مخلوق برتر رانده شد.
  ✍ما امروزه گرفتار قضاوتهای به کلمه هستیم همه آموخته و عادت کرده ایم که افراد را در کلامی بریده و تحریف شده قضاوت و مورد دروغ و تهمت قرار دهیم فرهنگ منحطی که هر روز بیش از قبل به منجلاب اخلاق گریزی و دین ستیزی می رساند.
  ✍ایکاش در حاکمیت فضای وهم آلود و سیاه سیاست بازی و بازار مکاره دروغ فروشی اهل قلم در رسانه بسیار قبل و فراتر از فرزندان استاد ادب رحماندوست به تکریم مصطفی ادبیات کودکانه انسان ساز ایران اسلامی قیام می کردند تا با خود اخلاق را متذکر شده باشند.

 2. ستاره :

  سلام من شعر های آیینی زیادی گفته ام خیلی دوست دارم اشعارم را یکی ا شاعران مطرح ببینند و نظر بدهد. آیا امکانش هست ؟آیا شاعران مطرح کلاس هایی برای پرورش استعداد ها برگذار می کنند؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. با تشکر

 3. parsa :

  سلام آقا مصطفی من پارسا ضایی فامیل شما هستم من تمام شعر وداستان های شما را خواندم و خیلی دوستتان دارم

 4. حمید :

  سلام اقای مصطفی رحماندوست . من شعر کودک زیاد می نویسم . خیار . هلو. زرد الو. گردو… ۱۶ سالمه . کی می تونم شاگرد شماباشم .منتظرتونم.

 5. حمید نوروزیان مقدم شاعر کوچک :

  سلام اقای مصطفی رحماندوست. من ۱۶ سالمه شعر های کودک زیاد نوشتم. همه اهنگین و قافیه دار. مثلا یکیش اینه درباره ی خیار
  من هستم پر طرفدار با گوجه من هستم یار
  قد دراز کشیده سبز هستم و رسیده
  ادامه داره . تو رو خدا جواب منو بدین و خیلی دوست دارم شاگرد شما باشم اگر ایرادی دارد بگین منظرتونم.

  • محمدی :

   سلام برای نوشتن پایان نامه به راهنمایی آقای رحماندوست احتیاج دارم لطفاً کمک کرده و یک راه ارتباطی به من معرفی کنید.

   • جمال رادفر (دبیر هیئت تحریریه سایت ) :

    سلام دوست عزیز متاسفانه ما راه ازتباطی با آقای رحمان دوست نداریم اما شاید از طریق کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان بتوانید با ایشان تماس بگیرید

 6. آریامنش :

  سلام اقای رحماندوست تمام کودکی من در شعرهای شما و شب های پرستاره و صوت دلنشین و محزون مادرم خلاصه میشه از زمانی ک خودم رو به یاد میارم مادرم با لالایی شما منو میخوابوند و من اروم میگرفتم حتی هنوز شب هایی ک دلگیر از این دنیام سرمو توی دامن مامانم میذارم و ازش میخوام برام لالایی بخونه.حالا خودم یه مادرم و قراره به زودی کوچلوم به دنیا بیاد و من دنبال همون لالایی ام اما خیلی تغییر کرده میشه متن قدیمشو برام ارسال کنید؟! کاش میتونستم هرجوری شده نسخه قدیمی کتاب رو حداقل پیدا کنم نقاشیش هاش هم برام دنیا حرف داشت.خواهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید ممنونم
  صدا بالا و بالا رفت صدا تا ماه زیبا رفت لالا لالایی ان زن به گوش دشت و صحرا رفت همه ساکت همه لالا همه در خواب خوش بود صدا اهسته اهسته به گوش موج ها هم خورد لالا لالایی ان زن در ان شب همچنان پیچید

 7. Hasti :

  سلام اقای رحماندوست من ۲۱ساله از شهرستان قائمشهر واقع در استان مازندرانم.علاقه زیادی در بخش شعر و ترانه دارم و شعرای زبانی زیادی مینویسم.میتونم ازتون بخوام کمکم کنین

 8. مامان على :

  سلام من سال ۷۳ بود گمونم ى مجله کیهان بچه ها خریده بودم ى شعر بود به نظرم ازشما
  اتل متل توتوله یه آدم کوتوله کارش چه بود غواصی
  متن کامل رومیخوام هرچی سرچ میکنم پیداش نکنم

 9. محسن رحماندوست :

  با سلام
  خدمت عزیزانی که علاقه مند به نشر جهانی کتاب های خود همانند جناب مصطفی رحماندوست هستند، باید عرض کنم که
  خوشبختانه این امکان برای دیگر عزیزان نویسنده نیز در موضوعات مختلف فراهم شده است .
  بدین صورت که آثار شما توسط ناشران بین المللی در خارج از کشور برای عرضه جهانی با حفظ کلیه حقوق مادی و معنوی نویسنده چاپ و نشر می گردد.
  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت گروه فرهنگی باقیات مراجعه فرمایید.

 10. Amir :

  سلام خدمت شما اقای رحمان دوست.
  من برنامه شما را. در برنامه شبکه یک مشاهده کردم و بسیار لذت بردم و به ایرانی بودنم فتخار کردم که هموطنی چون شما دارم.
  اگر که امکانش باشد پیج اینستاگرام و یا ایمیل شما را داشته باشم تا بتوانم با شما بیشتر در ارتباط باشم.
  با تشکر
  امیر حسین زاده قاسمی

 11. محمد حسن ذرعی :

  با سلام
  با توجه به اینکه آسان نشر از آقای رحمان دوست بعنوان یکی از کسانی که چاپ کتاب خود را آنجا انجام داده یاد کرده است می خواستم بپرسم توصیه ایشان در این خصوص چگونه است؟ چاپ کتاب از طریق آسان نشر چه مزایا و احیانا معایبی دارد.
  با تشکر فراوان

 12. nojavanha-com :

  کاربر عزیز “shiva”
  ما در سایت نوجوان ها تنها به معرفی سایت آقای رحمان دوست پرداخته ایم و ارتباطی با ایشان نداریم.
  لطفا به دنبال راه های ارتباطی مستقیم با ایشان باشید.
  با تشکر
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *