معرفی مجموعه رمان های هری پاتر

Harry Potter.nojavanha (3)
هری پاتر و رون ویزلی و هرمیون گرنجر

هری پاتر

کمتر کسی است که اسم هری پاتر را نشنیده باشد. امروز می خواهیم سفری به دنیای جادو کنیم. یک مجموعه رمان 7 کتابی که نویسنده بریتانیایی به نام جی کی رولینگ آن را نوشته است.

مجموعه رمان های هری پاتر

داستان مجموعه در مورد پسر جادوگری است که در ابتدا خودش از این موضوع مطلع نیست. وی به مدرسه جادوگری هاگوارتز وارد می شود. دوستان صمیمی به نام های رون ویزلی و هرمیون گرنجر پیدا می کند. در مدرسه جادوگری اتفاقات جالبی می افتد. ولی این تمام داستان نیست.

ولدمورت

ولدمورت

همیشه یک شخصیت بد در هر داستان وجود دارد. هری مجبور است با جادوی سیاه و دشمن دیرینه اش که از بدو تولد با او بوده است دست و پنجه نرم کند. جادوگر سیاه، لردولدمورت، به کمک جادوی سیاه نامیرا است. وقتی برای بار اول توسط هری نابود می شود تا سال ها بعد ناپدید می گردد و در طی غیبتش انرژی خود را باز می یابد. در طی این سال ها اتفاقات جالبی رخ می دهد که هر سری داستان در یک کتاب گنجانده شده است.

لحظه خلق داستان هری پاتر

جی کی رولینگ خالق هری پاتر

جرقه ایده داستان هری پاتر در سال 1990 در شلوغی قطار بین منچستر به لندن ناگهان به ذهن رولینگ خطور کرد. وی می گوید: “من از شش سالگی می نویسم ولی هیچ گاه از یک ایده جدید این چنین خوش حال نشدم. بعد از ایده داستان به مدت 4 ساعت در قطار دائم خیال پردازی می کردم و قیافه هری با موهای مشکی و عینک خاصش در ذهنم پررنگ تر می شد. پسری که نمی داند جادوگر است و …”

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی کتاب نوجوان؛ عنکبوتی‌ ها

چاپ اولین جلد کتاب

رولینگ در سال 1995 اولین جلد کتابش با نام هری پاتر و سنگ جادو را به پایان می رساند و چند نسخه از کتاب را به انتشارات مختلف می فرستد. ده انتشارات نسخه داستانی او را پس می زنند و می گویند که کار وی ارزش چاپ کردن ندارد. بالاخره انتشارات بلومزبری پیشنهاد 2500 دلاری به رولینگ می دهد و حاضر می شود کتابش را به چاپ برساند. هری پاتر و سنگ جادو در 30 جون 1997 در انگلستان به چاپ می رسد.

چاپ ادامه داستان

دومین کتاب رولینگ به نام، هری پاتر و تالار اسرار در دوم جولای 1998 در انگلستان و در دوم جون 1999 در آمریکا به چاپ رسید. سال بعد در تاریخ 8 جولای 1999 سومین کتاب به نام هری پاتر و زندانی ازکابان، از سری داستان های هری پاتر به چاپ رسید.

چند کاراکتر فیلم هری پاتر

در تاریخ 8 جولای 2000 هری پاتر و جام آتش منتشر شد و پنجمین کتاب که طولانی ترین کتاب سری با 766 صفحه محسوب می شود در تاریخ 21 جون 2003 به چاپ رسید. هری پاتر و شاهزاده دو رگه ششمین کتاب از مجموعه هری پاتر است که در 16 جولای 2005 به چاپ رسید. هفتمین و آخرین کتاب، هری پاتر و یادگاران مرگ در 21 جولای 2007 منتشر شد. در 24 ساعت اول 11 میلیون کپی از کتاب هری پاتر به فروش رسید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *