,

سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان با حضور ۱۵۰۰۰ باشگاه کتابخوانی از ۱۷۴۶ شهر و روستا و تمامی استان های کشور در حال برگزاری است.

در این رویداد سالیانه که اجرای آن بین شش تا هشت ماه به طول می انجامد در مرحله اول باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان با حمایت تسهیلگران بزرگسال که در کارگاه‌های آموزشی شرکت کرده‌اند با حضور حداقل ۱۲ کودک یا نوجوان تشکیل می‌شود. پس از ثبت باشگاه در سامانه شبکه ترویج به آدرس: www.bookpromotion.ir اعضای آن باشگاه از تسهیلات خرید کتاب با تخفیف ۵۰ درصد بهره‌مند می‌شوند. هر عضو دست‌کم یک کتاب تهیه می‌کند. اعضای باشگاه کتاب‌هایشان را مبادله می‌کنند و می‌خوانند. سپس درباره کتاب‌ها گفت‌وگو می‌کنند، برای نویسندگان کتاب‌ها، نامه می‌نویسند. درباره کتاب‌ها فیلم‌های موبایلی می‌سازند و بهترین کتاب خوانده شده را با گفت‌وگو و بحث انتخاب و معرفی می‌کنند.

در سومین دوره برگزاری این جام آثار اعضای باشگاه پس از داوری در شهرستان و سپس در مراکز استان ها بر طبق شیوه نامه داوری، از هر استان ۳تا ۵ اثر از هر بخش به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شد که این آثار پس از چند مرحله داوری، ۲۱ باشگاه به عنوان نامزد نهایی و در بخش استمرار ۵ باشگاه را به عنوان نامزد معرفی کردند.

همچنین هیئت داوران سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان نامزدهای راه یافته به مرحله نهایی بخش های نامه به نویسنده، فیلم کوتاه موبایلی معرفی کتاب و تسهیلگران برتر را به شرح زیر اعلام کردند.

اختتامیه سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در تاریخ ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد و از برگزیدگان این دوره تقدیر به عمل خواهد آمد.

باشگاه های راه یافته به مرحله نهایی سومین دوره‌ی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک ونوجوان

۱- طلوع مهر و دوستی
(دختران و پسران) اصفهان اصفهان
۲- دوبال دانایی شهرضا اصفهان
۳- شکیبا خورموج بوشهر
۴- گل واژه خورموج بوشهر
۵- دختران حوا برازجان بوشهر
۶- کرم کتاب‌های سیاره ۱۵۸ تربت حیدریه خراسان رضوی
۷- اوریای شهدای باصدی رامهرمز خوزستان
۸- ایران دخت اهواز خوزستان
۹- مهرآیین-مهرآذین رامهرمز خوزستان
۱۰- کابری فیشور لارستان فارس
۱۱- برکه اوز فارس
۱۲- ریحانه سنندج کردستان
۱۳- اندیشه‌ورزان فرهمند کرمان کرمان
۱۴- زیرگنبدکبودرنگین کمان گچساران کهگیلویه و بویراحمد
۱۵- کوچه رندان – اختر کلاله گلستان
۱۶- بویان قره آغاچ(کلاله) گلستان
۱۷- پرمغزای فومنی-بچه ها‌ی پرتوان فومن گیلان
۱۸- مدرسه سبز سما (کتابخورهای شیطان کوه) لاهیجان گیلان
۱۹- زهرا مبارکه (س) صومعه سرا گیلان
۲۰- اساره سو قائمشهر مازندران
۲۱- زیرگنبدکبود ابرکوه یزد

باشگاه های راه یافته به مرحله نهایی سومین دوره‌ی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک ونوجوان بخش استمرار

۱- استی ابویسان خراسان رضوی
۲- باهم بخوانیم (یکی بودِ سابق) گنبد کاووس گلستان
۳- طلوع مهر- بچه های آسمان کلاله گلستان
۴- لبخند خدا نسیم شهر بهارستان تهران
۵- آسیاب بچرخ گنبد کاووس گلستان

ایسنا

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید