۱۵ بازی گروهی جذاب برای نوجوانان

t 15 بازی گروهی جذاب برای نوجوانان

 

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

در این مقاله لیستی از 15 بازی گروهی برای نوجوانان و بازی‌های تیمی و خلاقیت همراه با آن طبق مجله momjunction معرفی می‌شوندنوجوانان دوست دارند تا در هر لحظه ای از وقت های آزادشان سرگرم باشند.
هنگامی که در زمان استراحت پس از درس هاشون هستند یا این‌که مدرسه شون به خاطر تعطیلات بسته است، این مشکل براتون پیش میاد که چطوری آن‌ها را سرگرم نگه دارید؟ شاید کار سختی باشد که بخواهید آن‌ها را سرگرم کنید!

اما با انواع بازی‌های خلاق برای نوجوانان  می‌توانید لحظات عالی برای آن‌ها بسازید.بازی های گروهی به نوجوانان کمک می کنند تا با یک‌دیگر در خارج از مدرسه و  زندگی خود ارتباط خوبی برقرار کنند.از طریق بازی‌ها، آن‌ها می توانند دوستان خود را درک کنند و آن‌ها را بهتر بشناسند.بازی‌های گروهی برای نوجوانان بهترین راه برای شکست یخ جمع هستند و همه افراد را سرگرم می کنند..

لیستی از بازی گروهی برای نوجوانان

ستاره دریایی

یک بازی گروهی شگفت آور و سرگرم کننده است که زمانی که شما گروه بزرگی باشید به خوبی کار می کند.
تعداد بازیکنان: ۱۰ یا بیش تر
آن‌چه نیاز دارید: فضا برای بازیکنان

نحوه بازی

بازیکنان باید در یک شکل دایره ای شانه به شانه کنار هم ایستاده باشند. در ابتدا، بازیکنان سر خود را به سمت پایین خم می کنند.با شماره سه یا هر نشانه دیگری که تعریف می‌کنید، بازیکنان باید به بازیکنان دیگر نگاه کنند.اگر دو نفر به یک‌دیگر نگاه کردند و چشم تو چشم شدند، فورا فریاد می زنند و از بازی خارج می‌شوند.بازی ادامه دارد تا زمانی که فقط دو نفر باقی مانده باشند.

پایکوبی بادکنک

یک بازی در فضای باز است که نوجوانان شما می توانند در حیاط هم بازی کنند.
یک بازی گروهی است که با ترکیدن بادکنک ها می تواند بازی پر سر و صدایی باشد و برای بازیکنان سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود.
تعداد بازیکنان : ۱۰ یا بیش‌تر
آن‌چه نیاز دارید: بادکنک و تعدادی نخ (در رنگ های مختلف)

نحوه بازی

هدف این بازی خیلی ساده است، ترکاندن بادکنک های تیم حریف بدون از دست دادن بادکنک‌های خودتون.بازیکنان را به دو تیم با تعداد برابر تقسیم کنید.برای هر تیم از نخ هایی با رنگهای مختلف استفاده کنید.
از بازیکنان بخواهید با استفاده از یک نخ طولانی بادکنک ها را به پاهایشان وصل کنند،به طوری که بادکنک ها خیلی نزدیک به خودشون نباشد.به محض این‌که ناظم گروه (پدر و مادر هم میتواند باشد) می گوید “برو”، بازیکنان باید به سرعت حرکت کنند و  با پاهاشون روی بادکنکهای تیم حریف بروند!تیمی که با موفقیت بادکنکهای تیم دیگر را بترکاند، برنده می شود.

بادکردن بادکنک

بادکردن بادکنک

این یک بازی گروهی ساده است که نوجوان شما دوست خواهد داشت و بهترین حسنش اینه که می‌شود در داخل خانه هم بازی کرد.
تعداد بازیکنان : ۶ یا بیش‌تر
آن‌چه نیاز دارید: بادکنک در رنگهای مختلف

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
علل بی انگیزگی برای مطالعه کنکور

نحوه بازی

بازیکنان را در اتاق دوتا دوتا تقسیم کنید.
هر جفت بازیکنی وظیفه ساده ای دارد، نگهداشتن بادکنکها در هوا با دمیدن در آن‌ها.
حتما فضای کافی برای گروه های دونفره باید وجود داشته باشد تا بدون ضربه زدن به یک‌دیگر بازی کنند.
اون تیم دونفره ای که بتواند بادکنکها را مدت طولانیتری نسبت به دیگرانی که آن را رها کرده اند نگه دارند برنده بازی هستند.

بادکنک هیجانی 

آن‌چه نیاز دارید:
بادکنک در دو رنگ مختلف (تعداد بادکنک ها به تعداد تیم بستگی دارد.)

نحوه بازی

هدف بازی این است که بادکنک های تیم حریف را بترکونی، در حالی که بادکنک های خودتون را در هوا نگه داشته اید.
نوجوانان را به دو گروه تقسیم کنید.به هر بازیکن یک بادکنک بدهید و به آن‌ها بگویید تا بادکنک ها را باد کنند.پس از باد کردن بادکنک ها،  به تیم ها بگویید که در دو طرف اتاق روبرو هم قرار بگیرند.

به محض گفتن کلمه “برو”، بازیکنان باید بادکنک ها را در هوا پرتاب کنند.اگر بادکنکی به زمین برسد، آن بادکنک حذف خواهد شد.اولین تیمی که بادکنک های تیم مقابل را بترکونه برنده خواهد بود.پیشنهاد می‌کنم که این بازی را در سه مرحله به عنوان سرگرمی بازی کنند.این بازی یک بازی فوق العاده سرگرم کننده و هیجان انگیز گروهی برای پسر یا دختر نوجوان شما است.

شعر خواندن :
یک یا دو بیت شعر از آهنگ های افراد محبوب را بنویسید و  چند کلمه از آن را به عنوان جای خالی در نظر بگیرید. نام آهنگ را در کنار آن بنویسید تا پاسخ درست را بدانید. نوجوانان را به چند گروه تقسیم کنید.
برای هر تیم فرصتی برای حدس زدن بدهید، در حالی که سرنخ هایی را که به عنوان یک شعر نوشته اید، را می خوانید.زمان مشخصی را تعیین کنید تا بازیکنان حدس بزنند.

اگر تیم یا بازیکن نمی‌تواند شعر را حدس بزند، آن را به شخص یا تیم بعدی منتقل کنید.تیمی که حداکثر پاسخ مناسب را بدهد، برنده است.

بازی گروهی پرتقال بده!

فعالیت فیزیکی در این بازی گروهی نقش عمده‌ای دارد.بنابراین در این بازی به هر گروه یک پرتقال بدهید.نفر اول دستش را مشت می‌کند و پرتقال را داخل گودی آرنجش قرار می‌دهد؛یا به عبارتی با استفاده از ساعد و بازوی خمیده، پرتقال را نگه می‌دارد.

هر شرکت کننده وظیفه دارد پرتقال را بدون افتادن به نفر بعدی تحویل دهد.چالش این بازی در آن است که هیچ کس مجاز نیست از انگشتانش استفاده کند و پرتقال‌ها باید فقط با استفاده از ساعد و بازو از شخصی به شخص بعدی منتقل شوند.پرتقال از دست هر دو نفری که بیفتد، آن‌ها از بازی حذف می‌شوند و برنده هر گروه کسی است که در نهایت بعد از حذف کلیه رقبا پرتقال به دست باقی‌ بماند.

15 بازی گروهی جذاب برای نوجوانان

بازی گنگ 

آن‌چه نیاز دارید : هیچی

نحوه بازی

به همه اعضای گروه اعلام کنید تا به ترتیب تاریخ تولدشان در صف بایستند.اما چالش مهم بازی این است که آن‌ها نمی توانند با هم صحبت کنند.وقتی که بازیکنان به صف شدند، تاریخ تولدشون را ازشون بپرسید؟
شما می توانید بازی را به همین شکل پیچیده ترش کنید، مثلا ماه تولد یا شماره و سایز کفش؟

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معجزه آب پیاز برای از بین بردن جوش و لک پوست

تغییر:
به هریک از نوجوانان یک شماره بدهید و به آن‌ها بگوئید بدون این‌که با یک‌دیگر حرف بزنند، به ترتیب اعداد مرتب شوند.آن‌ها نمی‌توانند با انگشت خود اشاره داشته باشند.اما استفاده از زبان اشاره به صورت خاص مشکلی ندارد.

فنجان ها و حرکات 

آن‌چه نیاز دارید : ۲۰ یا تعداد بیش‌تری فنجان

نحوه بازی

فنجان ها را در وسط اتاق قرار دهید.نیمی از آن‌ها باید به صورت برعکس و وارونه باشند و نصف دیگر باید در جهت درست باشند.نوجوانان را به دو گروه تقسیم کنید و نام یک تیم را “بالا” و دیگری را “پایین” بنامید.
تیم “بالا” باید فنجان ها در جهت درست را به سمت پایین بچرخاند و آن‌ها را وارونه کند و تیم “پایین” باید فنجان های برعکس را در جهت درست بگذارد.

برای تکمیل این کار، یک زمان مشخصی را اختصاص دهید.بعد از اتمام زمان، تعداد فنجان ها را حساب کنید.تیمی که بیش‌ترین فنجان را به خود اختصاص داده باشد، برنده خواهد بود.

به من اعتماد کن!

آن‌چه نیاز دارید:
دستمال یا روسری به عنوان چشم بند
اشیایی برای ایجاد موانع.
کرونومتر

نحوه بازی 

این یک بازی گروهی ایده آل برای سنین ۱۰ ساله و بالاتر است.نوجوانان را به ۵ گروه تقسیم کنید.حالا اجازه دهید بازیکنان دیگر یک یا دو مسیر مانع را ایجاد کنند.چشم یکی از بازیکنان را ببندید و اجازه دهید یکی از اعضای تیم آن بازیکن چشم بسته را در طول مسیر راهنمایی کند و او را از موانع مسیر آگاه کند.

یک زمان مشخص برای این فعالیت اختصاص دهید، حداکثر باید ۳ دقیقه باشد.وقتی که بازیکنان به نقطه شروع برگشتند، می توانید او را تعویض کنید و جایگزین دیگری بفرستید.این بازی کمک خواهد کرد که بچه ها اعتماد کردن به یک‌دیگر را تقویت کنند.این بازی  به عنوان یکی از بازی های گروهی برای نوجوانان پیشنهاد می شود.

بازی گروهی موشک تخم مرغ 

آن‌چه نیاز دارید :
کاغذ
تخم مرغ

نحوه بازی

بازیکنان را به دو یا چند تیم تقسیم کنید.به هر تیم کاغذ، نوار یا روبان و یک تخم مرغ بدهید.به آن‌ها بگویید که باید یک موشکی بسازند که وقتی در هوا پرتاب شود یا از ارتفاع پرت می‌شود، موشک باید از شکستن یا خردشدن تخم مرغ محافظت کند.
هنگامی که بازیکنان موشک ها را ساختند، تخم مرغ را در موشک قرار دهند.حالا همه موشک ها را از یک ارتفاع معین پرتاب کنند.تخم مرغی که در بهترین شرایط باشد برنده خواهد شد.اگر هیچ یک از تخم مرغ ها نشکستند،دوباره آن را امتحان کنید تا برنده مشخض شود.

این بازی بچه ها را تشویق به تلاش برای بهترین بودن می کند.اگر ایده اولشون کار نکرد و جواب نداد، بازیکنان در مورد راه حل های مختلف تحقیق و فکر می کنند و این خود یک نوع تقویت مهارت حل مسئله است.
این هم یک بازی عالی به عنوان یکی از بازی های گروهی برای نوجوانان است.

راست و دروغ 

آن‌چه نیاز دارید: هیچی

نحوه بازی 

هریک از بازیکنان خودشون را با گفتن اسم و یک حقیقت و یک دروغ در مورد خودشون معرفی می کنند.پس از این‌که هر شرکت کننده خودش را معرفی کرد، به بازیکنان اجازه می دهد که در دو جمله یک‌دیگر را مورد سوال قرار دهند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
درمان آلزایمر از زبان قرآن

هدف اصلی بازی این است که شرکت کنندگان دیگر را متقاعد کنید که دروغ شما حقیقت دارد.آن‌ها حتی باید حقیقت و دروغ های دیگر شرکت کنندگان را نیز حدس بزنند.
پس از انجام جلسه پرسش‌نامه، به بازیکنان بگوئید که به هر بیانیه ای رای دهند.هر حدس درست ۱ امتیاز کسب خواهد کرد.این فعالیت و بازی گروهی به اعضای تیم اجازه خواهد داد که با برقراری ارتباط و تعامل یک‌دیگر را بهتر بشناسند.

15 بازی گروهی جذاب برای نوجوانان

یک دروغ و دو حقیقت

آن‌چه نیاز دارید: تعدادی آب نبات

نحوه بازی 

به هر بازیکن به تعداد مساوی آب نبات بدهید.از یک بازیکن بخواهید که ترتیب بازی و نوبت را مشخص کند.یک بازیکن سه جمله در مورد خودش میگه، یک دروغ و دو حقیقت.
دیگران باید حدس بزنند کدومش دروغ است؟
اگر کسی درست حدس بزند یک آب نبات می گیرد و برای هر حدس اشتباه باید یک آب نبات بدهد.بازیکنانی که حداکثر تعداد آب نبات را جمع آوری کنند، برنده می شوند.

بازی اجرایی 

آن‌چه نیاز دارید :
کاغذ
خودکار
یک تاس بزرگ
مقداری خمیر بازی

نحوه بازی

اینبازی گروهی ترکیب بازی های حدس کلمه با پانتومیم و حدس کلمه با نقاشی و حدس کلمه با خمیر بازی است.لیستی از کلماتی را ایجاد کنید که البته کشیدن و بازی کردن و ساختن آن زیاد سخت نباشد.
نوجوانان را به چهار تیم تقسیم کنید و به هر تیم یک قلم، کاغذ و مقداری خمیر بازی بدهید.هم‌چنین یک لیدر یا رهبر برای تیم انتخاب کنید.هر تیم باید یک داوطلبی را به سمت لیدر بفرستد.تیم ها تاس را پرتاب می کنند.

قوانین تعیین شده برای پرتاب تاس از این قرار است :
*شماره ۱ و ۲ برای حدس کلمه با پانتومیم
*شماره ۳ و ۴ باری حدس کلمه با نقاشی
*شماره ۵ و ۶ برای حدس کلمه با خمیر بازی
به هر بازیکن اولین کلمه از لیست را بدهید،‌ سپس بازیکن برمی گردد به گروه خود و با نقاشی یا پانتومیم یا خمیر بازی اون کلمه را اجرا می کند.اگر تیم او به درستی کلمه را حدس بزنند، او فرصتی دوباره دریافت می کند که دوباره تاس را پرتاب کند و یک کلمه جدید دریافت کند.
اولین تیمی که تعداد بیش‌تری از کلمات را در لیست دریافت کند برنده بازی خواهد بود.این یک بازی عالی به عنوان یکی از بازیهای گروهی برای نوجوانان و بزرگ‌سالان است.

تفاوت را شناسایی کن

آن‌چه نیاز دارید:
کاغذ
خودکار

نحوه بازی

نوجوانان را به دو گروه تقسیم کنید.گروه اول روبروی گروه دوم قرار گیرند. تیم دوم باید مدت زمانی را به ظاهر یا عملکرد گروه اول نگاه کند.پس از اتمام زمان، گروه دوم باید اتاق را ترک کنند و گروه باقیمانده در اتاق باید ده چیز را در مورد آن‌ها تغییر دهند. چیزها باید قابل توجه باشند.نمی‌توانند چیزهایی را که در دید نیستند را تغییر دهند.

وقتی گروه دوم به اتاق برمی گردند، باید تغییرات را مشاهده و بنویسد.مقدار زمان معینی را برای یادداشت کردن تغییرات تعیین کنید.حالا جای دو گروه جابجا می‌شود و بازی به همین شکل ادامه می یابد.
این بازی به عنوان یکی از بازی های گروهی برای نوجوانان  توانایی تمرکز در کودکان و نوجوانان را بهبود می بخشد.

 

2.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *