معرفی کتاب “یخی که عاشق خورشید شد”

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

book.nojavanha زمستان تمام شده و بهار آمده بود. گل‌ها و گیاهان، یکی یکی سرشان را از خاک بیرون می‌آوردند. تکه‌ی یخ کنار سنگ بزرگ نشسته ‌بود. تمام زمستان سرش را به سینه‌ی سنگ گذاشته بود؛ جای خوبی برای خوابیدن بود. باد سردی که از کوه می‌وزید، تن یخ را سفت و محکم کرده بود. تنش شفاف و بلوری شده بود. چند روزی بود تکه‌ی یخ احساس می‌کرد چیزی تنش را قلقلک می‌دهد. یک روز آرام چشم‌هایش را باز کرد و از لابه‌لای شاخه‌های درختی که کنارش بود، نوری دید. کنجکاو شد و به درخت گفت: «کمی شاخه‌هایت را کنار می‌زنی؟» درخت با بی‌حوصلگی شاخه‌هایش را کنار زد. تکه یخ چشمش به آفتاب افتاد. – وای چقدر قشنگ است. چرا تا حالا او را ندیده بودم؟! درخت گفت: « این خورشید است. من سال‌هاست او را می‌بینم.»…….

book.nojavanha این آغاز کتابی است که قرار است در روزهایی که همه به فکر فوتیال و توپ گرد هستند پیام دوستی بچه های ایران را به بچه های برزیلی برساند. کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» اثری است از رضا موزونی با تصویرگری میثم موسوی که شرح عشق یک قطعه یخ به خورشید و استمرار آن را از زمستانی سرد تا بهاری گرم روایت می‌کند. درون ‌مایه‌ی این اثر پیام‌آور مهربانی و دوستی و محبت است و در بخشی از آن قطعه یخ زیر لب می‌گوید: «چه فایده که زندگی کنی و کسی را دوست نداشته باشی؟ چه فایده که کسی را دوست داشته باشی؛ ولی نگاهش نکنی» نسخه‌ی پرتغالی این کتاب نیز با همکاری موسسه فرهنگی‌ هنری اندیشه شرق، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، فدراسیون فوتبال و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به برزیل ارسال می‌شود و هم‌ زمان با تمرین‌ها و بازی‌های تیم ملی در چهارچوب این رقابت‌ها به کودکان و نوجوانان برزیلی اهدا خواهد شد. در پشت جلد این کتاب به زبان پرتغالی (زبان رایج مردم برزیل) خطاب به کودکان این کشور نوشته شده است: «دوست خوبم! می‌دانم داری به چی فکر می‌کنی. من هم به تو فکر می‌کنم و به خورشید که وسط آسمان به دنیا لبخند می‌زند. حالا که از هم دوریم و نمی‌توانیم دست همدیگر را بگیریم، بیا به هم خیلی فکر کنیم.»

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جاده در دست تعمیر!
امتیاز به این نوشته

2 thoughts on “معرفی کتاب “یخی که عاشق خورشید شد”

 1. منتظر المهدی(عج) میگوید:

  سلام
  ای کاش دوستان قبل از انتشار این کتاب می دانستند که این کتاب یک سرقت ادبی است.
  این کتاب سرقت از کتاب”باغ بلور وخورشید”خانم فریده فرجام است.
  ای کاش قبل از معرفی این کتاب،قبلا تحقیق می کردیدکه این جناب نویسنده!!! از خانم فرجام سرقت ادبی کرده است.

  • farhad gholamian میگوید:

   دوست عزیز قطعا سرقت از هر شکلی که باشه زشت است و شخص خاطی شرعا و عرفا زیر دین است. اما تحقیق های بنیادی پیرامون تک تک مطالب زمان زیادی می طلبه .
   انتشار مطالب در این سایت با حساسیت بوده و مبنا بر این است که کتب هایی که معرفی می شوند از فیلتر ارشاد اسلامی گذشته اند. حال اگر سرقتی رخ داده که مسولین هم از ان بی اطلاع بودند و یا بعد فهمیدند خود مراجعه به مراتب ذیربط را می طلبد.
   سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *