معلمان و دانش آموزان پژوهنده می شوند

school.nojavanhaمعاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش، پژوهش سراها را مرکز تعلیم و تربیت عنوان کرد.

علی زرافشان در پاسخ به این سوال که چه نوع پژوهش هایی می توانند به آموزش و پرورش کمک کنند تا یک آموزش و پرورش پویا داشته باشیم؟ گفت: تقریبا تمام پژوهش های تعریف شده می توانند به این اقدام کمک شایانی کنند.

وی افزود: پژوهش های بنیادی، کاربردی و توسعه ای از انواع این پژوهش ها به شمار می آید. آموزش و پرورش برای رفع مشکلات خود نیاز به پژوهش کاربردی و برای نگاه به آینده نیاز به پژوهش بنیادی دارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ادامه داد: ما در سطح آموزشگاه ها نیاز به اقدام پژوهی داریم تا مسائل آموزشی توسط معلمان پژوهشگر مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی و تنوع کار آموزش و پرورش، انواع پژوهش ها ضروری است. یکی از اقداماتی که چندین سال است در آموزش و پرورش آغاز شده و جریان خوبی نیز داشته است، بحث معلمان پژوهنده و شورای پژوهشی استان ها است.

به گفته زرافشان طرح معلمان پژوهنده برای بردن پژوهش به کلاس و درگیر کردن معلمان به پژوهش به کار می رود تا به این طریق معلمان و دانش آموزان پژوهنده شوند.

وی افزود: زمانی که آقای فانی معاون آموزشی بود، 300 پژوهش سرا در کشور راه اندازی شده و در حال فعالیت هستند. این پژوهش سراها حاصل کار دانش پژوهش گراها است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیان کرد: در برنامه درسی آمده که 100 پژوهش سرای دیگر نیز تاسیس شود. برای عملیاتی کردن تعداد آن ها باید مجوز گرفته و برای اجرایی کردن اساس نامه باید بازنگری هایی صورت گیرد.

وی پژوهش سراها را مرکز تعلیم و تربیت عنوان کرد.

 خبرگزاری پانا

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دکتر 17 ساله آمریکایی شناسایی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *