معلمم شماره تماسی از خودشان به من ندادند

پرسش

باسلام. من همان دانش آموزی هستم که عاشق معلمم بودم. من رفتم پیش دبیرم. بهشون گفتم تابستون چیکار کنم؟ ایشون گفتند: چشم به هم بذاری میگذره. اول که ماه رمضان، بعد هم تموم میشه. اما متاسفانه وقتی هم که درخواست دادن شماره تلفن همراه کردم ایشون گفتند من ترجیح می دهم به شاگردان تا دیپلم شماره ندهم. هر وقت که دیپلم گرفتی من ده تا شماره میدم. واقعا دیگه نمیدونم چی بگم؟ حالم اصلا خوب نیست. لطفا کمکم کنید. ممنون.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور روانشناسی سایت

دوست خوبم

بهت تبریک می گویم که توانستی بالاخره احساس و انتظارت را به روشنی با معلمت در میان بگذاری. این شجاعت و تلاش زیادی می خواهد که بتوانی احساس و انتظارت را بیان کنی. حالا دیگر لازم است با همان شجاعت از آنچه که حق دیگری است هم دفاع کنی. این حق خانم معلم است که برای ارائه اطلاعات مربوط به خود از جمله تلفن همراه برای خودش محدودیت ها و یا شرایطی را تعیین کند و از سوی دیگر در چنین شرایطی اصرار بر شکستن این قواعد و محدودیت ها به طرف مقابل، احساس خوشایندی را ایجاد نمی کند. به همین دلیل حالا دیگر نوبت توست که بتوانی با شناخت و آگاهی از شرایط خود راه هایی را که موجب می شود تا تابستانی شاد و آرام داشته باشی شناسایی کنی. برای این کار لیستی از کارهایی که برایت مفید و در عین حال تاثیرگذار هستند آماده کن. شاید یکی از پیشنهادها این باشد که در کنار بسیاری دیگر از فعالیت های مفید، بتوانی در یک دفترچه خاطرات، خاطرات مشترک خودت و خانم معلم را بنویسی و اگر تصویری داری هم آن ها را ضمیمه کنی. برای این دفتر، اشعار مناسب پیدا کنی و بنویسی، نقاشی بکشی و با تصاویری زیبا آن را تزیین کنی و البته به احساست نیز اشاره کنی و گاهی موضوعی را به نقد بگذاری و نظرت را در رابطه با همان موضوع بنویسی. برای مثال، آیا این که برخی برای دادن حتی شماره تلفنشان محدودیت و شرایط قائل می­ شوند خوب است یا بد؟ چرا؟

خلاصه تصمیم گرفتن برای این قبیل کارها به تو کمک می کند تا بتوانی روزهایی را که به نظرت سخت و طاقت فرسا هستند با خوشی و آرامش بیش تری سپری کنی.

امیدوارم بتوانی تصمیم خوبی بگیری و موفق باشی.

بد نیست اگر به تجربه خوبی رسیدی ما را هم در جریان بگذاری.

موفق باشی

 

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اعتماد به نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *